Ztraceni - Přes moře (2010) (epizoda)

Idiotská pohádka o Romulusovi a Rébusovi bla bla bla... Některé záhady je lepší nerozřešit a nerozřešovat. Ve filmech a seriálech obzvláště. Pokud nevymyslíte dostatečně chytrou a uvěřitelnou historku, nechte to raději dál tajemstvím. Udělali byste líp... Dokud byl kouř v prvních sériích tajemstvím, šel z něj celkem děs. Ale po tomhle vysvětlení? Navíc, když se mezi tím ještě občas mění v Locka, který normálně mluví a chodí a intrikuje, je celé monstrum už jen k smíchu. Sorry jako.

Ztraceni - Série 6 (2010) (série)

Spoiler bacha!!!! Tak za mě to šestou sérií totálně dosrali. Po perfektně rozjeté páté sérii ouuups přehodíme vyhýbku a ...kam vlastně? Nejen v rámci časové linie, ale hlavně bohužel do úplně jiného seriálu. Pravda mysterium prvních dvou sérií se vytratilo už příchodem té třetí, nicméně když člověk ignoroval čím dál nudnější a otravnější přeskoky do realného světa, dění na ostrově byla furt jízda a co se týká tajemství, pořád bylo co řešit a hledat. Ovšem v šestce se dostáváme do jakési dementně vymyšlené pohádky o dvou nezajímavých bratřích, která mystérium prvních sérií totálně pohřbívá a v kombinaci s nesmyslným paralelním světem kdesi v alternativní realitě seriál úplně pohřbívá. Závěrečné přeslazené poklepávání po ramenou wtf? Škoda, že většina dobrých seriálů je koukatelná tak do první třetiny až dvou - Akta X, Twin Peaks, Game of Thrones a závěr seriálu jde většinou do kytek. Proč???

Ztraceni - Maják (2010) (epizoda)

Zcela nudná a zbytečná epizoda. Opravdu bude taková celá série?

Ztraceni - LA X I (2010) (epizoda)

Poněkud idiotské vyústění situace kterou skončila pětka...Zpodobnění tajemného Jacoba totální zklamání. Čekal jsem nějakou zajímavou tajuplnou mysteriosní postavu. Realita? Jacob je normální týpek. Hech... Neměli ho raději nikdy ukazovat.

Ztraceni - Co dělá Kate (2010) (epizoda)

Nejtrapnější a nejslabší díl seriálu asi. Jack a Kate tradičně na facku. Možná ne na jednu ani...

Ztraceni - Série 5 (2009) (série)

Ach jo, tahle série už je úplnej poděl. Běhání v čase z jedné doby do druhé, do toho prostřihy do reálného světa mimo ostrov, kde už člověk pořádně neví ve které době se děj vlastně odehrává a upřímně už mě tato dějová linie přestala úplně zajímat a koukám regulérně tak, že přeskakuju jen na dění přímo na ostrově. Flashbacky do minulosti, díky nimž jsme se dozvídali o historii všech účastníků měly svůj smysl a pomáhaly v gradaci příběhu dění přímo na ostrově. Postupné odsypávání střípků informací bylo prováděno velmi rafinovaně a minulost tak byla propojována takřka až geniálně. Nicméně od čtvrté série, kdy tvůrci přehodili vyhýbku a flashbacky do minulosti byly nahrazeny skoky do budoucnosti mě tento krok začal značně vysírat. Upřímně nezajímá mě život účastníků zájezdu po záchraně z ostrova v reálném světě. Ne prostě nezajímá. Zajímá mě dění na ostrově a odhalování jeho mystérií. To je ovšem každým dalším dílem blbější a blbější, že se pomalu rozhoduju, jestli má smysl ve sledování seriálu pokračovat. PS: Tak musím doplnit hodnocení začátku série - zhruba od osmé části se to najednou rozjede a musím souhlasit, že zbytek dílů už patří k top celého seriálu. Dění se vrací hlavně zpátky na ostrov, dozvídáme se o projektu Dharma tak říkajíc zevnitř a ta banda idiotů co se zas musela vrátit, to samozřejmě musí zas dokurvit :-)) Chvíli už to vypadá, že tu pitomou ženskou konečně někdo oddělá, aby přestala vymýšlet neustálý kokotiny, ale vono zas... Jinak - koukám na to fakt v kuse a nejsem celý dny schopen nic jinýho dělat - co vy? Koukat na to po týdeních pauzách, zblázním se asi :-)) Jinak jsem moc rád, že seriál upustil od preference pro mě nezajímavých postav (Charlie, Boone, Mr. Eco, Claire, Desmond) nebo těch vyloženě otravných (Kate, Jack, Michael a ten jeho malej parchant, Bernard a jeho černá manželka) a dal konečně prostor těm, kteří si to zaslouží nejvíc- i herecky (Ben, Lock, Sawyer). Mimochodem co tu vytváří za kreace MICHAEL EMERSON jako BenjaminLinus, je opravdu neuvěřitelné - jednoznačně nejlepší herec seriálu. A myslím, že tak komplikovaná a nejednoznačná postava je sen každého dobrého herce. Začíná jako velmi přesvědčivý ustrašený Henry, z něhož se vyloupavá postupně extrémně chytrý a rafinovaný vůdce, a poté následuje nesčetně proměn, kdy nikdy nevíme, jestli právě říká pravdu, nebo lež, nebo co vlastně. Emerson tuhle rukavici zvednul a to takovým způsobem, že se člověku z jeho kreací tají dech. Jednoznačně největší důvod, proč se na seriál dívat, co se týká hereckých výkonů.

Ztraceni - Malý princ (2009) (epizoda)

Únos vlaku 1 2 3 (2009)

Schválně jsem si před shlédnutím dal originál a musím konstatovat, že tento remake se poněkud nepovedl. Zatímco originál je spíš takové malé televizní téměř komorní drama, leč s výborným scénářem, skvěle vybranými herci s decentním projevem, a hlavně výbornou režijí v každém ohledu, nová verze trpí snad všemi klišé současné doby. Decentního vůdce bandy s britskou odměřeností, leč velkým respektem, nahradil hysterický rádobydrsňák Johny fakující na všechny strany až to působí trapně. Stylové převleky a přezdívky nahradili nezajímavé nabušené gorily bez duše. Zajímavou partu rukojmích, plnou výrazných postav, nahradila banda bezejmenných... Ale aby tohle nestačilo, film je plný logických kiksů, které bijí do očí a na některé ještě tvůrci upozorní sami. Zatímco sledujeme ukrutný boj policistů o čas za záchranu osumnácti rukojmích, během zběsilé honičky se rozbije 100 aut a zabije 30 policistů a dalších 60 civilistů, zatímco to všechno shora sleduje policejní vrtulník. Říkám si tak, sakra proč to nenaložili do toho zatracenýho vrtulníku místo aby se tu honili jak šašci ve smrtících honičkách po zemi? Chvilku na to se na tohle samé zeptá sám starosta - leč? Bez odpovědi!!! V další scéně mají fízlíci všechny únosce na mušce - stačilo vydat rozkaz pal... Ve chvíli kdy jde Garber předat prachy a má na celý přelet a předání 6 minut!!! se před nástupem do helikoptéry 5 minut vykecává s manželkou!!! Tlačítko řízení je nutný držet , jinak se vlak zastaví - což únosci vyřeší jednoduchou svorkou, načež hlavní dispečer metra dalších 10 minut tvrdí, že únosci prostě vystoupit nemohli, protože to držení čudlíku je prostě "neřešitelný problém" !!! Jo. Policie hlásí, že mají všecky východy obšancovaný, vlak zastaví kdesi na 5 minut a po půlhodině co tam únosci v klidu vystoupili si najednou všichni vzpomenou na starý tunel, který náhodou vede do jakéhosi hotelu... To si fakt pane Helgelande (scénář) myslíte, že policajti v ňujorku sou úplní čuráci? Mohli bychom počítat tyhle zhovadilosti klidne dál, ale má to cenu?

Žena v černém (1989) (TV film)

Po druhém shlédnutí s odstupem pár let, tentokrát obou verzí po sobě v rámci dvou dnů, musím konstatovat, že tato starší verze u mě jednoznačně vyhrává. Sice nedisponuje výpravným filmovým vizuálem, ale musí se spokojit s lacinějším televizním, nicméně zase má sympatičtější herecké obsazení a především logičtější i propracovanější příběh, vedení herců a ponurou, plíživě děsivou atmosféru. Černá dáma se ukazuje téměř od počátku a zdánlivě se tváří, jako by tam být i měla, ale...Postupem času zjišťujeme, že nikoliv. A že tato dáma dokáže být pěkně děsivá, přesto, že ji hraje herečka, která je v civilu velice krásná. Nová verze oproti tomu dámu moc neukazuje, šetří detaily, jenže neumí nastolit tu správnou ponurou až děsivou atmosféru jako verze starší. Navíc trpí všemi možnými neduhy moderních hororů, aniž by je ovšem dokázala využít. Až na pár zákeřných lekaček ( bohužel celkem nelogických a samoučelných) nemá v podstatě čím vyděsit. V nové verzi mi též chybí opakující se zvuková smyčka nehody a fonografové záznamy staré paní. D.R. mi do této role moc nesedí a stigmatu Haryho Potera se jen tak nezbaví. A ten konec to bohužel naprosto zabil scénou na kolejích, která je svojí trapností do nebe volající. Geniálnímu zakončení v této původní verzi se nemůže ani zdaleka přiblížit.

Žena v černém (2012)

Po druhém shlédnutí s odstupem pár let, tentokrát obou verzí po sobě v rámci dvou dnů, musím konstatovat, že původní verze u mě jednoznačně vyhrává. Sice nedisponuje výpravným filmovým vizuálem, ale musí se spokojit s lacinějším televizním, nicméně zase má sympatičtější herecké obsazení a především logičtější i propracovanější příběh, vedení herců a ponurou, plíživě děsivou atmosféru. Černá dáma se ukazuje téměř od počátku a zdánlivě se tváří, jako by tam být i měla, ale...Postupem času zjišťujeme, že nikoliv. A že tato dáma dokáže být pěkně děsivá, přesto, že ji hraje herečka, která je v civilu velice krásná. Nová verze oproti tomu dámu moc neukazuje, šetří detaily, jenže neumí nastolit tu správnou ponurou až děsivou atmosféru jako verze starší. Navíc trpí všemi možnými neduhy moderních hororů, aniž by je ovšem dokázala využít. Až na pár zákeřných lekaček ( bohužel celkem nelogických a samoučelných) nemá v podstatě čím vyděsit. Plus nějaká ta vyloženě stupidní scéna - např. tahání vozu z bažiny atd. V nové verzi mi též chybí opakující se zvuková smyčka nehody a fonografové záznamy staré paní. D.R. mi do této role moc nesedí a stigmatu Haryho Potera se jen tak nezbaví. A ten konec to bohužel naprosto zabil scénou na kolejích, která je svojí trapností do nebe volající. Geniálnímu zakončení v původní verzi se nemůže ani zdaleka přiblížit.