Cesta do nemožna (2019)

Artová kompozícia obrazov, pestrá kombinácia s animáciou, úmyselne nedokonalé triky a farebný vizuálny opar - to sú len určité atribúty tohto zaujímavo poňatého filmu. V našich podmienkach ide o výnimočne spracované dielo, obohacované dobovými obrazmi a vynaliezavými prechodmi medzi scénami, ale treba podotknúť, že na Držiakov snímok sa treba naladiť. Bolo by naivné myslieť si, že Cesta do nemožna ( pekný odkaz na Méliésa ) je seriózny historický životopisný film, ale ako alternatívnu kinematografickú fantáziu treba oceniť tento počin.

Yummy (2019)

Yummy sú všetkým, čo sme už videli a určite ešte uvidíme. Takže zápletka určite nie je originálna, dokonca ani spracovanie. Pozitívom je, že sa film neberie vážne, takže dokáže diváka pobaviť.

Toša a Tomek (1977) (seriál)

Poľská televízna tvorba pre deti bola veľmi populárna aj u nás. Základom tohto seriálu je zámena dvojičiek, chlapca a dievčaťa, a z toho vyplývajúceho množstva komických situácií. Zaujímavosťou je, že hereckí predstavitelia súrodenci Anna a Wojciech Sieniawski neboli dvojičky. V roku 1980 bol natočený aj celovečerný film. Štvrtý komentár.

Život Leonarda Da Vinci (1971) (seriál)

Veľkoryso poňatý historický seriál produkovaný talianskou televíziou RAI sa venuje životu a dobe slávneho Da Vinciho, zaujímavosťou boli aktívne vstupy komentátora ako pri dokudrámach, čo bolo v dobe vzniku zrejme raritou. 5-dielny seriál bol uvedený v našej televízii v roku 1973 a v súčasnosti sa objavuje aj v Českej televízii.

Wielka miłość Balzaka (1973) (seriál)

Francúzski a poľskí televízny tvorcovia sa podujali zmapovať milostný búrlivý život slávneho spisovateľa v 7-dielnom seriáli, preto je logické, že ženské postavy hrajú prím. Seriál bol vysielaný v našej televízii v roku 1984. Šieste hodnotenie, druhý komentár.

Svědkové, kteří nepromluví (1971) (seriál)

Hlavnou postavou taliansko-nemeckého seriálu ( RAI a Taurus film) je milánsky inžinier, ktorý je konfrontovaný tragickými udalosťami na juhu krajiny, kde vládne všemocná mafiánska skupina Ndrangheta. Do Kalabrie príde na pozvanie svojho strýka, ktorého stavebná spoločnosť vykonáva práce na diaľnici a práve prepojenie mafiánskej skupiny s verejnými či miestnymi zákazkami sú nosnou ideou príbehu. 6-dielny seriál bol vysielaný v našej televízii v roku 1977, hudbu zložil Ennio Morricone. Desiate hodnotenie, tretí komentár.

Hostinec „U koťátek“ (1971) (seriál)

6-dielny seriál Hostinec „U koťátek“ potvrdzoval divácky záujem o tématiku dedinských, ale predovšetkým veselých rodinných komédií. Tento síce nedosahuje väčších kvalít, určite si našiel svojho diváka.

Stoupat jak dým (1978)

Až na zopár vtipných situácií úplná hlúposť nehodná diváckeho záujmu. Na hranici odpadu.

Zbraně pro Prahu (1974)

Tvorcovia sa spoliehali, že si divák nebude všímať nelogickostí a niekedy až hlúpostí a zaujme ho rýchle tempo a sled dobrodružných prvkov. Slušná hudba.