• Krátkometrážní

The Call (2020)

Do filmu jsem šel především kvůli jménům Tobin Bell(známej především ze série Saw) ale hlavně kvůli mé oblíbenkyni Lin Shaye. Tu snad ani netřeba představovat. To je pro mě zkrátka hororová královna. Ikdyž přiznávám, že poslední roky hraje v nehorázných 💩 a bere snad každou roli za kterou jí dají prachy. Dalo by se tak trochu očekavát, že spojení Tobin Bell + Lin Shaye je z poloviny jistota kvality opak je pravdou. Tihle hororový veteráni sice s touhle nesympatickou partičkou rozehrajou svoje hry při kterých se oni možná baví jestli se ale bude bavit divák o tom až tak přesvědčenej nejsem. Já se ke konci spíš už vyloženě nudil.

Privorot. Čjornoje venčanije (2020)

Po Queen of Spades: The Dark Rite(2015), The Bride(2017), Baba Yaga: Terror of the Dark Forest(2020) je tohle můj čtvrtej film od režiséra Svjatoslava Podgajevskija. Předchozí jeho zmiňovaný filmy mě až tak neoslovily. S Dark Spell už u mě ale zabodoval. Herci jsou dobře zvolení a celkem i dobře zahráli. Vizuál je líbivej. Námět poutavej. Film je atmosferickej a napínavej. V paměti určitě utkví jedna z nejoriginálnějších žádostí o ruku. Za mě slabší 4hvězdy.

The Barge People (2018)

...Proč to děláte? Máme hlad... Nízkorozpočtová Béčková možná až Céčková variace na Wrong Turn/The Hills Have Eyes na vodě nebo točící se kolem vody. Zpočátku je to celkem nuda. Nepomáhají tomu ani naprosto nesympatický postavy. Hlavně ten dement s mobilem. S nástupem zmutovanejch zrůd na loď(cca 37minuta) to ale začínalo mít slušný tempo. I díky poměrně krátký stopáži a správnými hororovýmu Happy endu ale  nemám problém v rámci Béčkové produkce s udělením 3hvězd.

Toulavé kočky (1991) (TV film)

Na jednu stranu se mi chce napsat, že to byly zákeřný sviňský miciny na druhou stranu si jen chránili svoje teritorium před vetřelcema. Každopádně celkem zábavnej 90kovej animal horor.

Pět ďáblů (2022)

Ač jsem to příliš nečekal tak mě to sedlo. Dobře natočený a ještě líp zahraný. Má to sice takový pomalejší(nenudící) tempo ale za to celkem originální námět. Celkem ale chápu, že to nemusí sednout každýmu. Za mě lepší 3hvězdy.

The Monster (2016)

Za tip na tenhle film vděčím uživateli Daiker za což mu tímto děkuju. Že nepůjde o film, kterej bude disponovat vysokým bodycountem a gore je jasný už podle obsahu. Lesy, déšť, tma a nestvůra. Tohle je spíš o hereckých výkonech dvou hlavních představitelek, napětí a atmosféře. Trochu rušivým elementem pro mě byly ty flashbacky do minulosti. Myslím si, že vše se dalo stihnout v úvodní půlhodince. Co se týče samotnýho monstra asi až tak originální není ale určitě neurazí. The Monster hodnotím slušnými 3hvězdami.

Monstrum (2008)

Myslím si, že už jsem tenhle film nebo alespoň část z něho viděl. Neměl jsem ho ale ohodnocenej a tak jsem mu dal druhou šanci. Kdybych to neudělal tak o nic zásadního nepřijdu. Jde o další z FF projektů. Tentokrát tu máme mega monstrum který srovná se zemí část NY. Pár scén je povedených to uznávám ale celkově mi byly osudy postav tak nějak u prdele a víceméně mě ty kecy okolo vůbec nebavily a já jen čekal na další útok monster ať už toho velkýho nebo aspoň těch malejch. Takže za těch pár povedenějších akčních scén a efektů dávám 2hvězdy.

Ancha es Castilla / N'importe quoi (2014)

Viděl jsem oba Caballerovi celovečeráky. Teď už mi zbýval jenom tenhle krátkometrážní bizár o posedlé Alegrii. Vše je shrnuto do deseti krátkých epizod. I tady Caballero potvrdil, že je t prostě samorost a já jsem zvědavěj co si na nás přichystá příště.

Teď se nedívej (1973)

Na film jsem dostal doporučení od uživatele HorrFi, kterej se na něho taky chystá za což mu tímto děkuju. Jde o zvláštní a pro mě celkem těžko zaškatulkovatelnej film(k jednomu žánru). Nemůžu si pomoct ale tak nějak jsem od filmu čekal něco víc nebo možná trochu něco jinýho. Tím však netvrdím, že jde o špatnej film. Chválím především herecký výkony, atmosféru, dobře zvolenou hudbu a samotný zakončení který vše uvedlo na pravou míru. Jindy krásné Benátky zde působí nevlídným a nehostinným dojmem.

Finisterrae (2010)

Málokdy si čtu komentáře druhých předtím než film sám uvidím a napíšu vlastní komentář. Někdy ale udělám výjimku jako v tomhle případě. A říkám si proč bych měl vlastně něco vypisovat když vše krásně ve svým komentáři vystihl uživatel darkrobyk a já s jeho komentářem plně souhlasím.