• Mysteriózní

Alias (2001) (seriál)

Seriál, který je podobně hloupý jako Fringe; jediný rozdíl je, že Alias je méně Cringe

Terra Nova (2011) (seriál)

Musím říct, že jsem pozitivně překvapený. Kdysi dávno jsem v televizi viděl prvních několik dílů a seriál mě nepřesvědčil. Po letech jsem však seriálu dal druhou šanci a udělal jsem dobře! Po přetrpění prvních pár relativně nezajímavých dílů, které byly plné klišé a nudy nastupuje řada už poměrně vážnějších a docela dobrých dílů. Moc se mi líbí kam seriál mířil a ze seriálu, který jsem kdysi zavrhnul po pár dílech se tak nakonec stal seriál u kterého mě mrzí, že druhá série nikdy nepřišla.

Orange Is the New Black - Bouřlivé počasí (2017) (epizoda)

Vzpoura trvala celkem 4 dny a tomu měly podle mě spíš odpovídat právě 4 díly (nejvíce 7-8). Pátá série je pro mě zatím to nejnudnější co tento seriál nabídl. Z vězeňské vzpoury jde udělat nuda. Kdo by to byl řekl. :-( 4* jsou z části i za to, že už je konečně konec.

Jmenuju se Earl - U soudu (2007) (epizoda)

Naprosto skvělý díl naprosto skvělého seriálu. Na jednu stranu velmi vtipné (např. "vláček" obhájců u soudu) a na druhou stranu smutný konec této epizody. 10/10

Lásky čas (2013)

Hlavní mechanikou tohoto filmu je cestování časem. Zákonitosti této mechaniky, které si film sám stanovil jsou, ale neustále porušovány (občas si někdo pamatuje vše, občas se vrátí v čase a neví nic,...). Z toho ve výsledku nemůže nic dobrého vyjít. Docela mě, ale bavila první 1/3. To filmu musím nechat.

Farscape - John Quixote (2002) (epizoda) odpad!

Je vidět, že absence "holokumbálu" ze Star Treku (Futuramy) tvůrce tohoto seriálu evidentně štvala natolik, že museli vymyslet něco podobně strašného. Takže hurá znovu na parkoviště vedle studia a jde se točit! Na vrch samozřejmě přidat trochu prdícího humoru a recept na novou a úžasnou epizodu je završen. Ach jo... :(

Stanfordský vězeňský experiment (2015)

Film jako takový dle mého docela dobře popisuje samotný experiment a závěry, které z něho Dr. Zimbardo vyvodil. Bohužel mám silné pochybnosti o experimentu jako takovém a mrzí mě, že tyto pochybnosti a kontroverze v závěru filmu nebyly alespoň uvedeny. Proto mu ubírám hvězdu. Bojím se prostě toho, někteří že lidé závěry tohoto filmu pouze nekriticky přijmou a budou je hlásat dál a to i přes že jsou tyto závěry v odborné veřejnosti často kritizovány. viz např. Wikipedia Přesto, ale nepopírám, že tento experiment přinesl i důležitá data (např. to jak málo si vězni pomáhali a co ten hlavní strážce byl schopný dělat vězňům a to nehledě na to jestli k tomu byl nebo nebyl na pozadí instruován).