Dědička (1949)

Krásnej film, psychologická studie podob lásky nezištné a zištné. Čistého citu a chladného kalkulu pod maskou horoucích citů. Krutý obraz vztahu otce a dcery velmi dobře situovaných, kdy majetek je na prvním místě a vše se tomu musí striktně podřídit. I když otec tušil a chtěl ochránit dceru, nebo majetek? A pak ten krásný ( k)lamač dívčích srdcí Montgomery, který má svůj plán, jak se pěkně zajistit. A Catherine ušláplá plachá dívka, která mě ohromila svoji vnitřní sílou, odvahou a hrdostí.

Lída Baarová (2016)

Krásní a talentovaní lidé většinou nemají jednoduchý život a dost často za to mohou špatná rozhodnutí, která je nakonec vženou do záhuby a zničí. Baarová je učebnicový příklad. Myslím že Renčův film to vystihl perfektně. Líbilo se mi to navzdory špatným kritikám. Krásná výprava, hudba a hlavně herecké výkony. Goebbels v podání Markovicse skvělej, stejně jako Frohlich v podání Burkharda.

Tajný život koček (2014) (TV film)

Mám doma modrého brita a musím jen souhlasit, že to jsou báječní tvorové. Lék na stres, únavu a špatnou náladu. Ta jejich nezávislost, velká osobnost a elegantní krása je nevyčerpatelná. Moc pěkný dokument.

Bitevní loď (2012)

To se zase Amerika vytáhla, to megalomanství ji kapánek leze na mozek, myslím že za ty prachy by se dal natočit smysluplnější film. Nemůžu si pomoct, zlatej evropskej film. Ten nákladnej vizuál klidně oželím. Není nad dobrej scénář a dobré herecké výkony.

Saulův syn (2015)

Práci, kterou vykonává Saul, jestli se tomu ještě dá vůbec říkat práce, je na hranici lidských možností. Přežít za každou cenu , riskovat vše pro mrtvého v takovém prostředí je v podstatě fatální záležitost. Psychika, cena života, lidská důstojnost jsou zde rozmetány na hromady popelu . Neodbytná kamera, která Saulovi celou dobu dýchá za krk je hodně nepříjemná a zneklidňující. Staré známé téma podané jinak, s neznámými tvářemi, se zažloutlým nádechem, je velmi působivé. Je smutné, co některé generace musely zažít. A když si uvědomím čeho je tvor jménem ČLOVĚK schopen, není mi vůbec lehko.

Ledová archa (2013)

Ostrej filmeček, takovej Polární expres pro dospělé. Našlapaný, super natočený. Tilda mě opět dostala naprosto fantastickým výkonem, běhal mně z ní mráz po zádech. Evansík charismatický , neohrožený hrdina procházející vlakem s parťákem Bellem, a šikmookou smažkou závislou na kronolu, jsou záchranný tým snů v bitvě zadku s předkem. A ten strojvůdce, to byl číman, ten věděl jak nahradit opotřebované součástky vlaku, hooodně nemorální !!!!!! Ty, ty ty Harrisi !!!!!

Superchlapi (2016) (pořad) odpad!

Vrchol českého nevkusu. Je to až zvrácenost, něco takového natočit a pustit do TV . Na to se normální člověk nemůže dívat a ještě za to svinstvo televizi platit. TFUJ !!!!!!

Rivalové (2013)

Můj krysí příteli tuhle roli Niki Laudy si zahrál brilantně, poklona Danielu Bruhlovi a Chrisi Hemsworthovi. Nej film z prostředí F1. Jeden jako oheň, druhý jako led. Ale jeden bez druhého by možná neznamenali nic. To byl jejich hnací motor za nelehkou cestou ke slávě v tomto atraktivním sportu. Překonat jeden druhého, za každou cenu a stanout na metě nejvyšší. Každý z nich na to šel po svém. Aby nakonec oba došli ke vzájemnému respektu, obdivu a porozumění. To vše v perfektně vystihnutém duchu báječných sedmdesátých let. Rok 1976 se na okruhu Formule 1 zapsal svými vypjatými událostmi nesmazatelně do historie.

Poklad byzantského kupce (1966)

Můj zamilovanej film. Širokoúhlej čb formát mu dodává takovej ten noirovskej kabátek. Vala v ďábelsky padnoucím vohozu, jako Exner je velkej frajer a s kouzelně praštěnou Vránovou jim to velmi sekne. Spolu s ostatními herci, parádní Liškovou hudbou je to příjemné pokoukání, které nestárne a má tu atmosféru, která dnes ve filmu zkrátka k vidění moc není.

Dívka s mušlí (1980)

Dita Kaplanová se mi nesmazatelně vryla do paměti v tomto velmi smutném, ale výborném psychologickém snímku, který jsem viděla, když mi bylo asi třináct. Zasáhl mě tak, že se na něj mám problém znovu podívat, ale třeba to někdy dám.