• Fantasy

Nejtemnější hodina (2017)

Souhlasím. Ten film se bude muset chvilku vstřebávat, protože stále přemýšlím, jestli tam hodit čtyři nebo pět hvězd. Jedno už vím jistě teď - Gary Oldman zahrál svoji roli úžasně a už jenom kvůli jeho výkonu doporučuji tento film vidět.

Coco (2017)

Coco je překrásnej animák, kterej na konci vezme za srdíčko. Úplně jsem roztál. A to jsem šel tak trochu naslepo. Nezkouknul jsem ani jeden trailer a i díky tomu mě překvapilo, kam jsme se dějově posunuli. Prostě žádný zajetý koleje. Šlo si to svojí originální cestou a i to strašně oceňuji. Takže vzhůru do kin, tohle stojí za to.

Naprostí cizinci (2016)

Až na konec, kterej mi tam trošku neseděl, to byl opravdu dobře zvládnutý film. Právě konec a ještě vlastně vypointování náušnic je na tom filmu zvláštní. Nehodí se to do celkového konceptu. Chtělo by to ještě trochu rozvést, aby jsme pochopili, o co přesně vlastně šlo daným postavám. Jinak je to rozhodně jeden z těch hezčích konverzačních filmů.

Thelma (2017)

Ten film je propracovaný do nejmenších detailů a všechno je tak chytře natočeno. Není to žádný oddechový film. Divák se musí 100% koncentrovat na dění ve filmu. A pak to ve vás něco probudí. Já sám jsem ze sálu vycházel zmaten s takovými zvláštními pocity a ještě celý večer po tom jsem o tomto filmu přemýšlel a při tom si připadal jako zombie.

7 životů (2017)

Po konci promítání jsem měl na mysli jen jednu jedinou otázku a dost jsem si nad ní lámal hlavu. Jak zabránit přelidnění, pokud lidi nechtějí být omezováni? Ale po chvilce přemýšlení jsem hledání odpovědi vzdal, protože vypořádání se s tímto problémem stejně nebude na mě a já se budu jen muset přizpůsobit tomu, co vymyslí někdo ve vedení. I díky tomuhle dopadu můžu film jedině doporučit. Člověk se nenudí, sem tam nemůže uvěřit zvratu, že se opravdu stal, i když ho předvídal půl hodiny dopředu a Noomi hraje úžasně.

Liga spravedlnosti (2017)

Dlouho jsem přemýšlel, jak Ligu spravedlnosti zhodnotit, tak začneme základním faktem (bez spoilerů). Liga spravedlnosti je rozhodně povedenější než Úsvit spravedlnosti. Dost tomu napomáhá i fakt, že film má pouhých 120 minut a divák se tak ani nezvládne nudit. Netrpí tedy problémem mnoha dnešních filmů, které se zbytečně natahují. Tady mi to přišlo spíš naopak. Liga se možná až zbytečně zkrátila. Zvlášť konec mi přišel příliš uspěchaný. Rozhodně ale musím uznat, že mi tahle partička celkem sedla... Kromě Batmana. U toho je to složitější hlavně potom, co jsme mohli vidět nepřekonatelnou Nolanovu verzi a je trošku i vidět, že DC pro něj postupně připravuje půdu pro odchod. Vizuál asi radši hodnotit nebudu. Je to kvalitní digibordel, ale tak co taky u komiksárny čekat. Takže celkově je to pohodový film, i když to hodnocení zde tomu moc neodpovídá. Zase tolik bych to nekritizoval. Pokud chcete relaxovat u filmu, co se nedá brát vážně (není zde vůbec pohled vládních představitelů a ani armády, takže fakt nedá), tak doporučuji.

The Punisher - Ctnost zlých (2017) (epizoda)

Nejlepší epizoda z těch desíti, co jsem zatím viděl. Laťka nastavená hodně vysoko, až se bojím, že finále už tuhle epizodu nedokáže překonat. Uvidíme... =D

Dunkerk (2017)

Dal jsem si to 2x v kině. Jednou IMAX, podruhý normální promítání a klidně bych si to dal potřetí. Za mě je to prostě úžasnej film. Nolan je špica!

The Defenders (2017) (seriál)

Oříšek k hodnocení. Začátek je trochu pomalejší, ale aspoň dostanete čas na to, si vzpomenout, čím si hrdinové (kromě JJ, ta samozřejmě není hrdinkou) již prošli. Pak se nám to začíná rozjíždět, houstne atmosféra, hrdinové a Jessica se potkávají a ve 4.epizodě máme takové mid-season vyvrcholení. V tu chvíli mi to přišlo na čistých 5 hvězd. Bylo to nádherně rozjeté. Jenže pak přijde druhá polovina, kde se začne trochu více kecat, z Iron Fista se dělá buď hlupák nebo dítě. Vážně už mi to přišlo přehnané. Trošku posun by to u něj chtělo. Nemůže být naivní pořád, ne po tom všem, co se stalo. A Misty začne být taky dosti otravná postava. V druhé polovině dojde i na zabíjení hlavních postav, ale kvůli tématu oživování si vůbec nikdo nemůžete být jistý, jestli umřeli nadobro nebo se někdy vrátí, což trochu ubírá na zážitku. A dojdeme postupně až k finále, které nepřekvapí, ale ani nezklame. Schválně kolik postav nakonec umřelo při finálním souboji. A kolik se jich vrátí. Choreografie bojů je úžasná, vypadají fakt dobře, jen se při nich moc o hrdiny nebojíte, což je trochu na škodu. Kamera výborná a některé ty záběry jsem si úplně užíval. Hudba krásně dokresluje a možná jenom u finálního souboje mi přišla trochu nevhodně zvolená, ale to byl jen detail. Mimochodem znělka je taky hezká. Ta se fakt povedla. Takže když to všechno sečtu, tak mi to vychází na lepší 4 hvězdy.

Logan: Wolverine (2017)

Nemám slov... To nejde popsat, to se musí vidět. Kdyby X-Meni měli skončit tímhle filmem a už by se z jejich vesmíru nic nemělo nenatočit, tak by to bylo to nejlepší zakončení. Lepší už nejde. Bohužel, co jsem viděl, tak přijdou další filmy, co ten dojem zkazí... :'( #no.more.x-men