• Krátkometrážní

Čarodějky (1998) (seriál)

Moje guilty pleasure! Nedám na ten seriál dopustiť. Keby sa niekde dali kúpiť SK DVD tak si ich kúpim ... seriál môjho detstva ... sedel som pri ňom poctivo vždy keď to šlo ... Tento seriál vo mne prebudil lásku k čarodejníctvu, mágii a nadprirodzenu na veky vekov ... Je mi smutno z hodnotení aký je seriál nudný a hlúpy ... Prečo by mal byť ... Rok 1998 a čarovanie ... čo iné chcete :D A navyše láska, vzťahy, rodina, skoky časom, a vždy to má dej ... a baví ma to rozhodne viac ak nejaké Upírske denníky či The Originals ... Moje najobľúbenejšie série sú 1., 4. a 8. ... ostatné boli ok ... ja by som pokojne prijal aj ďalšie diely čarodejníc ... a v posledných rokoch sa špekuluje o prekopaní seriálu a natáčaní v novom šate ... Mňa ako diváka majú rozhodne už teraz lapeného :)

Simpsonovi (1989) (seriál)

Kto by nepoznal ikonickú žltú rodinku zo Springfieldu ...a seriál strieľajúci si hlavne z Ameriky a jej kultúry a života ako takej ... ale nájdeme tu aj vtípky celosvetového rázu ... Simsponovci sú jeden obrovský nezastaviteľný monopol, ktorý tu už máme viac ako štvrťstoročie ... Pripájam sa k hodnoteniam, že to NAJ čo seriál ponúkol sú série 6 až 12 !!! Pre tých, ktorí by si chceli pozrieť len to najlepšie ... Kvalita seriálu v nových sériách o dosť poklesla ... ale je to iba 20 min. na 1 diel ... čo je taká chvíľočka, že ja si dodnes na nich nájdem čas a videl som každý jeden diel ... Kreslený Springfield plný žltých osudov žltých vžitých postáv je iba jeden ... a už nikdy nič takéto tu nikdy nebude ... Boli tu prví a sú ikonou ... viete si predstaviť, že Simpsonovci raz skončia ? Ja nie ... fakt ani si neviem predstaviť aký by to bol pocit! TO NAJ: 6 až 12 séria!

Ztraceni (2004) (seriál)

Môj seriál TOP 2 a ďalší seriálový skvost a klenot z pera J. J. Abramsa ... To je Pán súčasných seriálov ... Je neuveriteľné ako z jednoduchého nápadu stvoril taký megakolos plný tajomestiev, záhad, sci-fi, vzťahov, myšlienok, zvratov, skákania v čase ... Psychológia a konanie postáv, ich prerod ... paralely medzi minulosťou, súčasnosťou, ostrovom, civilizáciou ... Parádna jazda ... to je umenie všetky tieto nite spriadať a pritom tak majstrovsky, že sme všetci vo vytržení ... A dôležitá vec čo som sa naučil ? Nikdy, ale naozaj NIKDY nikoho neodsudzujte kým neviete prečo robí človek to čo robí ... Aj tu sa postavy toľko krát zrádzali, podvádzali, klamali, okrádali, unášali, zabíjali, strieľali po sebe, mučili sa ... a na konci ? Aj tak všetci boli priatelia a spoločne sa posunuli niekam ďalej ... A každý mal na svoje konanie pádny dôvod a vlastne máloktorý bol zloduch v pravom zmysle slova ... všetci konali so skalopevným presvedčením, že konajú správne ... Viac slov nie je treba, málokto tento skvost nepozná ... časy mánie sú síce už preč, ale na tento seriál sa nikdy celkom nezabudne ;)

Alias (2001) (seriál)

Môj TOP seriál, moja srdcovka - dodnes neprekonaná !!! J. J. Abrams je môj hrdina :) Zbožňujem ho, videl som všetky jeho seriály, a všetky sú úžasné. Čo čakať od ALIAS ? Sexy špiónka Sydney Bristow (Jennifer Garner), študentka, priateľka, ktorá vždy pomôže, neustále sa háda s otcom, ktorého poriadne nepozná, oplakáva matku, ktorá vlastne ani nie je mŕtva, klame snúbenca, priateľov, všetkých a pritom neustále zachraňuje svet a zbiera Rambaldiho artefakty po všakovakých kontinentoch po celom svete ... Počas tejto akčnej jazdy majstrovsky mení imidž a priliehavé kostýmčeky (počnúc blond zbohatlíčkou, nebezpečne akčnou upratovačkou, sado-maso hriešnicou v koži s bičíkom a sexy vampom v červenom spodnom prádle kdesi vysoko nad Atlantikom atd. atd. ;)) ... Šialená, ale šialená super jazda ... Nechápem, prečo má LOST v pozadí takú mániu, fanúšikov, hodnotenia atd ... ked ALIAS si to zaslúži nemenej ... Pravdepodobne to bude tým, že seriál dávali neskoro v noci televízne stanice oboch našich krajín a internet nebol rozšírený tak ako dnes ... Seriál jednoznačne odporúčam ... P.S.: Treba vyčkať 1. sériu, ktorá predostrie situáciu a poskytne pohľad na možnosti a zápletky. 2. a 3. séria sú to NAJlepšie čo v danom období na poli seriálov existovalo ... a to doslova! Tie nervy a napätie každý týždeň čakať na novú epizódu, lebo to čo sa tam dialo ... :O Dodnes sú tie série TOP a nikdy neomrzia. 4tá séria naopak neskutočne sklame po predchádzajúcich 2 skvostoch ... doslova som trpel na klišé a nudu ... Nakoniec som aj bol rád, že 5tou sériou skončili aj keď by som seriál pozeral aj ďalej a dodnes mi niečo podobné na poli seriálov chýba. 2. a 3. séria sú vrcholom tohto seriálu ... A tie postavy :P Otec dvojitý agent, muž mnohých tvárí ... Matka prefíkaná šarmantná žena, kúzelná, láskavá, nebepečná sviňa, špiónka KGB :P To je ale rodina :D Mačiatko Lauren z 3tej série ;) Investigatívny novinár Will, Francie tiež nie je na zahodenie ... Videl som to celé už 3x, mám to doma a pozriem si to ešte niekoľko krát. A J.J. Abrams si tu odskúšal viaceré fígle, ktoré potom použil v televíznom megahite LOST. 1. séria - 80 %, 2. séria - 100 %, 3. séria - 100 %, 4. séria - 60 %, 5. séria - 80 %

Scooby-Doo na stopě (1969) (seriál)

Moja 2. najobľúbenejšia verzia Scooby-Doo hneď po The Scooby Doo Show Opäť skvelé príbehy, zábava, zápletky, pozerateľnosť. Je to iba o trošku menej zábavné ako spomínané Scooby Doo Show, ale aj tak za mňa 5 hviezd. A 2 najlepšie veci, ktoré v oblasti Scooby Doo existujú. Hanna-Barbera sú úžasní.

The Scooby-Doo Show (1976) (seriál)

Najlepšia verzia Scooby-Doo a jeho partie a príbehov. Moja najobľúbenejšia rozprávka môjho detstva. Aj slovenský aj český dabing sú dobré. Pre mňa úplne super, 5 hviezd ako nič. Dobré komentáre: Momo_desu & johan1307