• Krátkometrážní

Temné vzpomínky (2008)

Zvláštny príbeh. Na jednej strane nudí, na druhej strane púta, dojíma a prinúti premýšľať. Celý flashback, až na jeden dominantný a veľmi silný moment, je suchý a preto dávam také hodnotenie. Ale bez neho by to skrátka nešlo. Začiatok aj koniec výborný. "When you were young..."

Určitě, možná (2008)

Veľmi príjemný príbeh s výborným obsadením. Treba mať však na podobnú story náladu. Ja som ju mal a skvele som si ju užil. Awesome!

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

"Výskumný denník, záznam jedna. Chystám sa pustiť do jednej z najväčších výziev svojej vedeckej kariéry - naučiť Penny fyziku. Nazval som to projekt Gorila." Veľmi nepodarený seriál, kde každá jedna postava je nesympatická a zbytočná. Medzi štvorku intelektuálov kráska Penny vôbec nepasuje. A aj po deviatich sériách je to stále nuda. "Bazinga!!!" :D ...shut your aaaaass!!!

Pařba ve Vegas (2009)

Pomalší začiatok sa preorientuje na bezkonkurenčne zábavnú pecku príchodom do Vegas. Tam začína tá najbláznivejšia noc v živote tunajších típkov a ráno vo svinsky ťažkej opici skladajú puzzle skutkov, ktoré sa im ale vôbec nepáči. Pre diváka je kurevsky atraktívne a ja som sa bavil perfektne. Rád sa nechám uniesť dobrou zábavou a tu to fungovalo na plné obrátky. "Classic!"

Van Helsing (2004)

"Keď chceš niekoho zabiť, urob to a nerozprávaj o tom!" No jasnééé, také blbé ako všetko naokolo... Viem, že by som sa mal baviť a kašlať na logiku, ale to proste nešlo. Blbosť na entú

Detroit Rock City (1999)

Hell Yeah! Slušná partia týpkov, celkom dobrá zábava, ale hlavne obstojná hudba. Kto má vzťah k podobnej hudbe, môže pridať hviezdičku. Mne to sedí na tú trojku. Aj keď som sa výborne zabavil, stále je to len a len obyčajný road trip, kde sa treba dostať z miesta A do miesta B cez kopu sračiek, ktorá sa nakoniec aj tak preskáče. KISSu ale týmto filmom určite nikto hanbu neurobil... A už len v ktorom filme by pri vstupe do kostola hrala skladba Highway To Hell. "You gotta lose your mind in Detroit Rock City"

Zkažená mládež (2007)

Takéto niečo by sa nikdy nestalo. Či už správanie dievčat by bolo iné, rodičov, slepota profesorov by nebola až taká prehnaná a aj správanie sa samotných obetí by asi vyznelo v závere inak. Ale Klassu treba odpustiť takéto úvahy. Bolo to jednoducho podmanivé, atmosférické a nepríjemné. Knock out sa dostavil...

Andělé a démoni (2009)

Anjeli a démoni ma nestrhli a nedokázali natoľko upútať a uchvátiť ako Da Vinciho kód, bohužiaľ. Postráda hlavne v hereckých vodách, kde charizma a um niektorých hercov z Da Vinciho kódu sa absolútne nevyrovná hercom z Anjelov a démonov. S výnimkou Ewana McGregora, ktorý tradične nesklamal. Nesklamal ani Hans Zimmer, ale tentoraz nemal až taký obrovský podiel na celkovom zážitku. Celý priebeh filmu nie je ohromujúco pútavý, ale kontroverzná téma, strhujúce momenty a vyvrcholenie celej zápletky všetko zachraňujú.

Zack a Miri točí porno (2008)

Opäť mi nejaká komédia sadla do noty. Zack & Miri v perfektnom prevedení Elizabeth Banks & Setha Rogena (ten chlap je dokonalý jebo :D) rozohrávajú romantickú story, ktorá sa však skrýva pod obrovskou kopou vulgárneho humoru. Neuveriteľné množstvo hlášok musí rozosmiať asi každého... "Are you fucking with me?" - "No, they´re fucking with each other."

Terminator Salvation (2009)

Už od začiatku je jasné, že duch predošlých Terminátorov sa vytratil a McG nám prináša úplne iného Terminátora. Zo začiatku sledujeme dve príbehové línie a zatiaľ čo tá Worthingtonova je zaujímavá a má aj určitú dynamiku, Baleova línia dokáže zaujať len samotným výkonom herca, hoci nehraje nič výnimočné. Ale postava Johna Connora mu sedí a tie jeho sympatické hlášky sa dobre počúvajú. Filmu totálne chýba nejaká zaujímavá myšlienka, v podstate aj príbeh a tiež hudba (Danny Elfman asi nemal svoje dni). Sledujeme len party dvoch dôležitých postáv, ktoré sa postupne stretávajú a majú spoločný cieľ. Akcia strieda hlášku a tá ďalšiu akciu. Prostredie je obstojné, ale štúdiovosť smrdí na každom kroku. Určite ma potešili zaujímavé nápady v akcii a odkazy na predošlých Terminátorov (You Could Be Mine bol skvelý), ale Salviation rozhodne treba separovať od Arnieho Terminátorov (mimochodom jeho part je výborný), hoci ako akčná jednohubka poteší. Možno celý koment vyznieva trochu negatívne, ale v podstate som bol spokojný. 3/4*