• Krátkometrážní

Jigsaw (2017)

Jigsaw sa vrátil a očakavanie bolo veľké. Pred kinom som si pozrel ešte diely SAW série ktoré som nevidel. Avšak nebolo to potrebné, lebo išlo o celkom nové postavy a dej. Film nepriniesol nič nové, stále tie pasce ktoré síce fungovali ale mohlo ich byť viac. Koniec bol pre väčšinu divákov dosť chaotický ale predsa prekvapujúci a všetko sa vysvetlilo,dalšie pokračovania sú určite za rohom. 4*

Vrána (1994)

Film sa tažko hodnotí, kedže je celý film temný a už len spomienka na hlavného herca ktorý zomrel pri natačaní zamrazí. Ale ja mám v obľube filmy podľa komiksu a tak mi film celkom dobre padol. Súboje a príbeh ktorý sa odohravá počas Halloweenu.. Prepáčte, noc pred ním čiže 30.oktobra takzvaná Diablova noc. Na filme mi možno trochu vadila romantická pointa ale pre skvelé herecké výkony som nijako netrpel.Film odporúčam pozerať hlavne v noci. 4*

Halloween III (1982)

Výstižných 22% hovorí za všetko,film je fakt hlúpy a o mojej obľúbenej sérii Halloween nič nehovorí. Kde je Michael Myers? Nikde... tentokrát mali zabíjať masky ale ani tých som sa nedočkal. Po 50 minúte nastal zlom a chcel som to vypnúť. Horror ? Žiaden, maximálne kecy o Halloweene a reklamy na strašidelne masky.z ktorých hudba vám pôjde na nervy od neustáleho opakovania. Zabudol by som však spomenúť, predsa tu sú absurdné vraždy. A to udusenie chlapca pri pozeraní TV alebo vražda vŕtačkou.Samotný záver radšej nespomeniem. Škoda času. 1*

Halloween: H20 (1998)

Ach tá Halloweenská atmosféra, Myers sa vracia po 20 rokoch. Film bavil aj keď bolo menej vrážd ale o to v Halloweene nešlo.. Ide hlavne o näpatie ktoré je vo filme slušné, síce to nemá kvalitu na Halloween z roku 2007. Musím vytknúť pomalšie tempo. No film ma za celú minutáž bavil a záver bol skvelý. 4*

Leatherface - zrození (2017)

Film začína parádnym úvodom z detstva Leatherfaca. Postupne však atmosféra upadá a hovorím si ktorý bude ten leatherface ? Tučko alebo chlap v tielku, vyzorovo mi to pasovalo skôr na toho tučka ale mýlil som sa a nebol to ani jeden z nich. Skupinka teda ujde z blázinca pomaličky sa však rozpadá. Leatherface nakoniec bude, v poslednej 15 minútovke a dostane sa aj na motorovú pílu. Už som si myslel že ju škrtli zo scenára. No záverom si film nepolepší. Viac ako 2* si film nezaslúži, bohužiaľ..

Komando (1985)

Arnold sa po skvelom prvom Terminátorovi ujíma ďalšieho akčného filmu. Tentoraz ako plukovník Matrix ktorému unesú dcéru.A snažia sa ho nahovoriť aby zavraždil prezidenta. Paradox že sa film z 80. Rokov páčil 18 ročnému. Nieje to zas tak starý film, ale ak ho porovnávame s novými akčnými filmami určite by ich kvalitou prekonal. Na filme vadila len jedna nereálna scéna a to skok z lietadla do močiara. Komando je poriadna akčná jazda a nejako takto by mal vyzerať akčný film. 4*

Lidská stonožka (2009)

Nemecký šialený chirurg ktorý nemá rád ľudské bytosti a má dosť zvrátenú myšlienku. Vytvoriť ľudskú stonožku z troch ľudí. Priemerne herecké výkony , najviac mi vadila asi scéna ako vypadlo svetlo a všade bola tma a von pršalo, náhle keď jedna z postáv išla oslobodiť kamarátku a vyšli von bol už biely deň a doktora ktorý šiel zapnúť svetlo stále nikde. Napokon sa mu podarilo spraviť svoje nechutné dielo. Myslel som že film bude nechutnejší. Tak je to len priemerný, miestami napínavý horror. 3*