The Killer's Shopping List (2022) (seriál)

Kdo by řekl, že smíchat mysteriózní thriller a komika Kwang-soo Lee bude skvělý nápad! Samotné drama je krátké, ale každá scéna přidává na zápletce a zaručuje, že se nikdy nebudete nudit. Herecký výkon a chemie Kwang-sua a Seolhyun byli naprosto úžasné. Výkon Kwang-sua ve finále byl fenomenální! Opravdu jste mohli cítit zoufalství, které pociťoval Dae-sung při hledání Yul.  Další věcí, která diváka zaujme, je neustálá změna podezřelých. Každou epizodou se objeví nové vodítko, které změní směr vyšetřování.  Tohle drama se mi moc líbilo. Nejen, že ukázalo, že Kwang-soo Lee je schopen převzít i vážnější roli, ale zabývalo se i tématem domácího násilí (jak rodič-dítě, tak manžel-manželka). Drama je krátké, celkem asi 8 hodin dlouhé a nudit vás nebude. Vřele doporučuji!

Jojakdoen dosi (2017)

Děj filmu je zajímavý, ovšem poslední dobou se objevuje čím dál častěji. Nevinný člověk je obviněn z vraždy, kterou nespáchal. Mohla bych říci, že to připomínalo "Dvojí obvinění" s Ashley Judd a Tommy Lee Jonesem nebo nedávné korejské drama "One Ordinary Day" se Soo-hyunem Kimem. Herci odvedli dobrou práci, nicméně celý vztah mezi Kwon Yu a Yeo Wool působil uspěchaně a ne příliš autenticky. Necítila jsem chemii, kterou se herci snažili ztvárnit. Byly tam momenty, které působily přehnaně dramaticky – například když je Kwon Yu se ve vězení během pár týdnů sám naučil bojová umění. Ani nebylo objasněno, jak dlouho ve vězení vlastně strávil. Nápad bojovat ve tmě pomocí rýže byl zajímavý, ale provedení a vizuální stránka byla špatná, vzhledem k tomu, že film byl natočen v roce 2017, kdy už byla k dispozici kvalitní technologie pro úpravu médií. Celkově se mi film líbil nápad, děj i herecké výkony byly dobré. Vizuálně byly bojové scény v pořádku, ale grafika některých scén byla špatná. Podle mého osobního názoru si tento film zaslouží vidět alespoň jednou.

Deo keitu (2016) (seriál)

Začátek seriálu měl opravdu skvělý potenciál. Chang-wook Ji a Yoon-ah Song zahájili seriál s nesmírnou hereckou chemií, kterou bylo zajímavé sledovat. Nicméně děj se každou další epizodou začal zhoršovat. Vztah dezertéra Jehy (agent K2) a Anny byl "prázdný", mezi nimi byla téměř nulová chemie. Annino chování na veřejnosti a v soukromí mi připadalo příliš odlišné, skoro jako sledování dvou různých lidí, až to nebylo příjemné ani na pohled. Celkově měla postava Anny jen malý vývoj charakteru, což bylo vzhledem k tomu, že se jednalo o hlavní ženskou postavou, ubohé, protože jsme mohli vidět, jak se během dramatu postavy Jehy a zejména Yoo-jin ohromně zdokonalily a vyvinuly.  Celkově se jednalo o koukatelné drama, které vyzdvihlo zejména herecké schopnosti Yoon-ah Song a také Changa-wooka Ji. Stále jsem na hraně o tom, zda byla postava Anny hrána Yoonou tak špatně napsaná, nebo zda byl špatný spíše její herecký výkon.

Melodie kouzel (2022) (seriál)

Nádherný coming-of-age muzikál, který poukazuje na problémy mladistvých, co zrovna dokončují školu a pomalu přechází do světa dospělých, přičemž jsou nuceni vzdát se svých snů, aby se postarali o vlastní rodinu. Graficky může připomínat známé muzikály jako La La Land či Největšího showmana. I přes to je kinematografie tohoto projektu oslňující a hlavní herci, zejména Changwook, podali ukázkové herecké výkony. Seriál nádherně kombinuje prvky reálných problémů každého z nás s prvky fantasie a trochou krimi. Celkově bych seriál ohodnotila 10/10 a věřím, že si najde své fanoušky i mimo milovníky korejských dramat.

Malevolent (2018)

Nudná duchařina. Žádná extrémní akce, lekací scény nepovedené. Na horor to není vůbec děsivé, šetřilo se na všem. Jediný, kdo to drží od absolutního propadáku, je vycházející hvězda Florence Pugh. Jen za její výkon dávám 3*.

Helstrom (2020) (seriál)

OBSAHUJE SPOILERY! Nemyslím si, že se jedná o zase tak špatný seriál, jak mnozí tvrdí. Ano, občas mi přišlo, že epizody měly až příliš moc nudného dialogu místo akce. Navíc mi vadí, že začátek je hlavně o tom, že sourozenci Daimon a Ana (Tom Austen a Fiona Dourif) se snaží najít svého otce a zabít ho, jelikož je to vzkříšený sériový vrah, kterého měli za mrtvého. V půlce seriálu však zjistí, že ten, koho "lovili", jejich otec vlastně není, a pak o otci není zmítka až do posledních 10 minut posledního dílu. Přišlo mi, že na jednu sérii dali moc věcí najednou místo soustředění se na jednu událost. Ale seriál i tak je dobrý, odpovídá Marvelovským "normám" a nevidím důvod, proč by nemohl být ohodnocen 4 hvězdičkami z pěti.

Wireless (2020) (seriál)

Poslední dvě epizody jsou asi jediné, které vážně stojí za zhlédnutí. Převážná většina epizod je pouze textování mezi Andym (hlavní hrdina; Rye Sheridan) a jeho přáteli + rodinou. Díky bohu, že díly mají jen 10 minut a dohromady to má dělku jednoho filmu, což si myslím, že by byla lepší volba než to rozkouskovat do 10 dílů.

Láska a příšery (2020)

Skvělý oddechový film. Je skvělé vidět post-apokalyptický film s velkou dávkou humoru, kde hlavní hrdina není žadný "superhrdina", který automaticky skvěle bojuje a střílí a je schopný všechny zachránit. Važím si rozhodnutí udělat hlavního hrdinu obyčejného mládence, který je, jak řečeno ve filmu "k ničemu". Nedá se to považovat za film hodný Oscara, ale určitě je to úžasný způsob odreagování od situace, která momentálně probíhá ve světě. Člověk se u toho i zasměje.

Nocturna (2020)

Celkem dobrý psychologický thriller, který mi dost připomíná Černou labuť (2010), akorát místo beletek je děj zaměřen na pianistky. Sydney Sweeney také podala neuvěřitelně skvělý výkon. Nemyslím si, že to je film pro každého, nebo film hodný ocenění, ale určitě dokáže zabavit.

The Walking Dead: World Beyond - The Blaze of Gory (2020) (epizoda)

Na rozdíl od prvního dílu se jedná o lepší epizodu. Pomalu ale jistě se to začíná rozjíždět. Nemyslím si, že tento spin-off bude tak "temný" a "krvavý" jako originální TWS nebo FTWD, vzato to vidím jako odlehčenější, více usměvavou verzi. Jsem zvědavá, jak se to bude vyvíjet.