• Krátkometrážní

Příběhy slavných - Andělé tě hlídají (2000) (epizoda)

Dokument jsem našel v archivu České televize a nedávno ho po půlnoci opakovala Čt Art. Po 20 letech se na dokument lze dívat zcela jinou optikou. A je tu vyloženě divácká detektivní linka, proč se vlastně herec zabil. Je zde hodně divadelních ukázek, které mě nijak nezaujali.

Barbarské tažení Evropou (2002) (seriál)

O těchto barbarských kmenech se stručně učí v dějepisu na základních školách, ale zde je věnování se jednotlivým kmenům velmi podrobné a poutavě vyprávěné. Římské občanství s právem na lázně, chléb, cirkus a místo na pohřbení by chtěl dnes asi každý Afričan, jejichž kmeny dnes táhnou Evropou. Křesťanští Gótové na slunném Krymu s domy postavenými ve skalách na vyhlídkách a v údolí pěstujícími vinnou révu měli ještě lepší bydlení než Římané. Na to, že usazení se nepatří do základní genetické výbavy člověka, protože nemá jako rostliny a stromy kořeny, ale nohy něco bude. Moc pěkné jsou rekonstrukce hlav barbarů tou vědkyní.

Španělská chřipka (2018) (TV film)

Divácky obsahově nevstřícné ale pro naši pandemii covidu poučné.

SAS: Máte na to? (2002) (seriál)

Shlédl jsem díl v džungli a další v poušti. Zdá se, že uspěli ti, kteří se věnují triatlonu s doplňkovými sporty. Já sportovní námahu ve vedru a vlhku miluju.

Paříž (2007) (seriál)

Shlédl jsem všechny tři díly. Průvodkyně je místní žena a představí nám neznámá i známá místa. Možná to chtělo i pár antituristických míst. Její přítel je umělec fešák. Připomíná onoho typického šviháckého elegánu, kráčejícího a bloumajícího pařížskými ulicemi, hloubaje a pozorujíce protijdoucí. I dnes si v Paříži kavárenské typy sednou a pozorují okolo jdoucí lidi. Je to taková hra mezi tím, kdo sedí a tím, kdo jde kolem. Když jsem byl v Paříži několik dní přes Silvestra, opravdu jsem cítit onu monotónní architekturu bulvárů. Všechno vypadá stejně. Do Bouloňského lesíku bych večer radši nelezl. Líbila se mi slečna, která se svým milencům nabízela jako moučník. Nahé tělo s pruhy šlehačky a krému.

Mise X (2002) (seriál)

Shlédl jsem příběh Rockefelera a prvního ropovodu s ukázkami jak vypadá moderní ropovod.