• Životopisný

1670 - Sněmík (2023) (epizoda)

Jan Paweł, vlastník menší poloviny panství je dobrej řízek 😂👍

Sarajevo 1914 (2014) (TV film)

Nebylo to špatný, jen takový trošku ospalý…  😴😴😴😴 Cyklista tomu dával tempo jen při přesunech a nošení kola do schodů. Velká pochvala za výběr lokací a taky hadry na sobě mají slušný.

Eliška a Damián (2023) (seriál) odpad!

Bylo těžké vydržet sledovat aspoň jeden díl, abych mohl napsat hodnocení. 🤮🤮🤮🤮🤮 pět blijící emotikonů za nechutnou drzost s jakou televize Prima zaútočila na IQ, vkus a estetické cítění diváků. Emma Smetanová je vážně legrační, když prská na lidi, že se jim ta sračka nelíbí 😂

René Higuita: Škorpion v bráně (2023)

Neskutečný zákrok “škorpion”  z něj udělal nesmrtelnou světovou sportovní celebritu. Počet vstřelených gólů, chycených penalt a ofenzivní pojetí hry gólmana jeho fotbalovou genialitu potvrzují. FIFA nakonec i díky jeho stylu změnila pravidla - dnes už nikomu ve fotbale nechybí trapné “malé domů”, velké zdržování a nakonec i dost nesportovní chování gólmanů a obránců.  Co je ale sport proti těžkým životním zkouškám? Jeho ryzí charakter, zejména způsob, jakým do rodiny přijal nemanželskou dceru je opravdu obdivuhodný. Jeho paní má samozřejmě v životě plném těžkých   zkoušek nárok na “svatozář”. Dokument představil i všechny tři dětí a dá se na první pohled říct, že je velmi stmelila ta nejtěžší životní zkouška, kdy se Renda vydal zachránit unesené dítě. Následných devět měsíců ve vazbě mu poškodilo karieru, přesto nepřekvapí tvrzením, že by to udělal znovu. Za mně je pět hvězdiček málo!  Hluboká poklona, kolumbijské legendě👍😎🇨🇴

Jsou světla, která nevidíme (2023) (seriál)

Chvílemi mi ta miniserie připomínala film Pianista, asi to bylo tou hudbou a všudypřítomnou stavební sutí. Historické Saint Malo dopadlo podobně, jako Varšava, teda s tím rozdílem, že tady bylo Němci bráněné město zdemolované spojenci. Tenhle “pohádkový” příběh s prvky “softhorroru” rozhodně stál za shlédnutí, nelituji ani minuty času.

Gomora - Come nascere (2017) (epizoda)

Chybějící 300,-€ na výplatě a remcající pracovník, to byl sakra důvod k 9mm otvoru do hlavy 🙁

Luís Figo: Přestup století (2022)

Věřím Luisovi, že se mu z Barcelony nechtělo (viz.fotka s v dresu den před podpisem). Nevěřím Luisovi, že nevěděl o podepsané smlouvě. Věřím Luisovi, že ho nasrali prolhaní kravaťáci z Barcelony. Nevěřim Luisovi, že ho neoslovila nevídaná nabídka nového šéfa  Realu 😂

Beckham (2023) (seriál)

Příběhy CR7 a jeho rodinky mě opravdu bavily, ale  David Beckham mě doslova přikoval k telce 👍😎. Výborný počin Netflixu. Po shlédnutí několika mizerných tendenčních pořadů  je tohle hotovej balzám na oči a uši.