Zodiac (2007)

Výborná detektivka zasazená do šedesátých-sedmdesátých let, avšak v novodobém režijním provedení. Film vyžaduje naprostou soustředěnost po celou dobu (má 160 minut!) Charaktery na vás chrlí informace, ale ne tak geniálně jako v Klubu rváčů. Vrah zabíjí své oběti jednu po druhé, ale ne tak děsivě jako v Sedm. Přesto je to skvělý film skvělého režiséra. Finální scéna v suterénu byla vygradovaná jako ještě nikdy nic předtím... Musím vidět znovu...

Interview (2007)

Steva Buscemiho jsem měl vždycky rád už podle jména. Letos jsem s ním viděl Interview a Delirious, z čehož si první snímek i sám režíroval. Je skvělé, že výborný film se dá udělat i jen za pomoci dvou herců.

Transformers (2007)

Odcházel jsem z kina a byl jsem uchvácen. Jediné, co mě mrzelo bylo, že už mi není dvanáct let, abych si mohl tento film vychutnat klukovskýma očima. Asi bych zešílel jako fanynky na koncertě The Beatles. Jen škoda, ze Michael Bay vykrádá stále dokola sám sebe a romantické scény uprostřed boje prostě do Transformers nepatří. Ale ty efekty!

Hannibal - Zrození (2007)

Souhlasím, tento film nemá s Hannibalem Lectrem nic společného, snad jen ten název. Pro české diváky je jediným zpestřením malá role Marka Vašuta. Dvě hodiny zbytečné nudy.

Krvavý diamant (2006)

Na poprvé skvělý zážitek, na podruhé horší na potřetí... Edward Zwick chtěl poukázat na velký problém, ale udělal to hollywoodským způsobem. To je škoda.

Strach a hnus v Las Vegas (1998)

Podle mě naprosto unikátní film. Kdyby zde nehrál Johnny Depp s Benicio Del Torem byl by to naprosoto debilní film, věřím. Ale tihle dva tomu dodávají neuvěřitelnou komičnost a sílu, že se musím smát a zároveň mám respekt !!! z čeho? z drog!

Klub rváčů (1999)

Koukat na tento film v originále, to jsou pro mě druhé Vánoce... Můj nejoblíbenější film. Jediné s čím mám pořád problém je, že všude čtu, že hlavní hrdina se jmenuje Jack! Blbost. Hlavní hrdina nemá jméno, v závěrečných titulcích je Edward Norton veden jako vypravěč. Jediné spojení této postavy a jakéhosi Jacka je, když E. Norton čte staré vydání časopisů readers digest výběr a tam o sobě mluví lidské orgány v první osobě. Geniálně vymyšlené. Marla se ptá Nortona na ulici, jak se jmenuje a místo odpovědi projede autobus.Norton je vypravěč. Norton je Durden. Žádnej Jack. To zase jen Češi podělali celý kouzlo. Jsem Jackovo pěnící krev v žilách.... Možná proto je to na IMDB 26 nejlepší film, protože pochopili tento záměr... Ti lidé, co překládají názvy filmů do češtiny a píší k nim anotace mají skvělou práci. Někdy opravdu rozum stojí nad některými názvy filmů... Práce, kterou může dělat každý... Nejspíš i papoušci... a nejlepší věta z filmu? Tam jich je... ale třeba, když už jsme u Jacka "I am Jack's wasted life."

Poslední skaut (1991)

Tento film je jedna velká hláška. Dneska, když nějakou slyším, zdá se mi ohraná, ale pravdou je, že v tomto filmu zazněla jako první.

Vzpomínky (2006)

Naprosto jedinečný thriller se sci-fi prvky. Naprosto novátorská akční honička. Ale jako v každém filmu i zde láska a happy-end :-/

Forrest Gump (1994)

Film, který mě vždy zaručeně pobaví, ale vždy zaručeně dojme a rozpláče...