Úniková hra: Turnaj šampiónů (2021)

Ako spomína Arsenal83 v tomto žánri nič lepšie nie je, stále je to však lepší priemer s lepšími aj horšími pasážami. Asi najlepšou bola miestnosť na pláži s tekutým pieskom a najviac uškodila ulica s taxíkmi. Jednak, nečakane, hru zvládli v rámci politickej korektniosti mladé sebavedomé klitorisáčky k mužom v pomere 3-0,(pochopiteľne neprežil to kňaz, nečakane katolícky) a dážď z kyseliny nijako nepoškodil reťaz (ani náznakom)...Do kina sme na film nakoniec nešli a môžem opäť konštatovať že zase tak strane to nevadí, aj keď v sále by to možno bolo aj za slabšie 4*.

Zhoubné zlo (2021)

Tak trochu sme sa vrátili v čase a dočkali sa konečne hororu ktorý by obstál aj v časoch kým nemuseli obsahovať korektné sračky. Fungovalo takmer všetko, aj keď treba uznať že nejakýchcca 15 minút by sa dalo ubrať. Čisto osobný názor, Jeeper Creepers zmiešaný s Conjuringom nemusí dopadnúť zle.

Slasher - In Trust (2021) (epizoda)

Členovia rodiny Gallawayovcov sa snažia spamätať z brutálnej vraždy ktorej boli svedkami ale čoskoro sa zhodnú na tom že ostrov nemôžu opustiť a musia pokračivať v hre o dedičstvo. Odhaľujú sa aj ďalšie tajomstvá z minulosti...ktoré zabránili epizóde dať ešte o jednu hviezdičku vyššie hodnotenie, najmä čo syna bohatého starého muža najprv vyrafe do ritzi údržbár a potom si to rozdá s upratovačkou, pochopiteľne čiernej farby pleti. Aby asi všetkým bolo, v rámci korektnosti jasné akí sú biely bohaté muži bububu ujovia s predsudkami.

Ted Lasso - Duha (2021) (epizoda)

Roy Kent to drží na vodou vďaka svojim úžasným hláškam, Nathan a výročie v reštaurácii tiež celkom ušli, Becca a jej nečakaný záhadný priateľ už trochu menej ale v globále stále sympatické, plus Sheffield Wednesday to takmer vytiahol na 4*.

Chuligán (2009)

Asi najslabší film z prostredia futbalových chuligánov. Zároveň zbytočný remake filmu z roku 1988. Mladý Dom sa spolu s kamarátom dostane na diskotéke do potýčky z futbalovým chuligánom, neskôr sa s ním lepšie spozná a stane sa členom jeho firmy a na svojho najlepšieho kamaráta zabudne. Časom sa odhalí odvrátenú stránku tohto "fandenia"...Skvelá je hudba, šuštiaky rokov 80tych a atmosféra, Doma v obchode ktorý túži po skvelej súprave značky Fila aby medzi hools lepšie zapadol, v priebehu filmu sa nedozvieme o to o akú konkrétnu firmu ide, nikdy v bare ani počas rozhovorov som si nevšimol logo klubu ktorému chlapci fandia, dá sa iba vytušiť že ide o Londýn a tým pádom pravdepodobne West Ham, Millwall, Chelsea a Tottenham. Film som pozrel bez titulkov takže je možné že som názvy niektorých z "firiem" prepočul, ale celé to vyzerá skôr ako sociálna dráma o tomto fenoméne ako takom a autori zrejme nechceli poukázať na žiaden konkrétny klub. Ale v závere ešte zopakujem že sa jedná asi o najhorší film z prostredia futbalových výtržníkov.

Kulky spravedlnosti (2019)

Hneď s dvoma komentármi musím v tomto prípade súhlasiť. Ako spomína Elliot fim možno v jednotlivých fázoch hodnotiť naozaj všetkým od odpadu po 5* a treba ho zrejme brať tak, ako to spomína vo svojom komentári Arsenal83. Ono to je svojim spôsobom taká epická blbosť že veľa ľudí sa prikloní k pozitívnej reakcii avšak plných 5* tomu udelí iba človek ktorý sa odviazal pri sledovaní tohto unikátneho filmu naplno. Solídnych momentov bolo mnoho, avšak asi najviac mi utvie v pam§ti konzerva z ľudí ktorú si otvoria na večeru prasačie hlavy. Prazvláštna Planéta opíc zmiešaná s Pigom rezaná nacizmom s peknou perlou, že ruské a americké vojská spojili svoje sily aby zachránili zo sveta čo sa ešte dá.

Za stínem noci - Zara (2021) (epizoda)

Postavené to je neustálych konfliktoch medzi postavami, nevidieť ale len minimálnu snaha spojiť svoje sily v boji o prežitie (respektíve iba snahu niekoľkých ľudí v malých skupinkách). Čo je ďalší problém že nevidieť takmer nič, človek aby polovicu epizódy trávil nastavovaním jasu, kontrastu pretože nefunguje ani predvoľba kino, ani šport, ani hra ani vlastné nastavenia, proste zúfalstvo, aj keď snahou bolo určite podčiarknuť atmosféru veľké skoky medzi jednotlivými zábermi kazia dojem z celého príbehu.

The Sleepless Unrest: The Real Conjuring Hom (2021)

Svojho času, približne pred 15 rokmi nastal obrovský boom filmov ako Paranormal activity. Nie žeby duchárske filmy dovtedy neexistovali ale práve v tomto období sa sústredili predovšetkým na zábery zo skrytých kamier a na výpovede členov tímu. A tam niekde ostal zaseknutý aj tento film, niekde pred 15 rokmi. Na čare mu nepridalo ani to že sa má dej odohrávať v dome na základe ktorého bola natočená jedna z epizód Conjuringu, svojich fanúšikov to možno mňa, ja sa však k nim rozhodne nepoťítam.

Free Guy: Hra na hrdinu (2021)

Popravde mala to byť pecka ktorú dáme v kine, ale pozitívny zaočkovaný ma poslal do karantény a tak sme sa uspokojili aj s možnosťou pozrieť film inak. Ani nižšia kvalita filmu príliš na kvalite neubrala, mal mnoho skvelých momentov a napriek tomu že pôsobil ako reklama na GTA 6 film možno hodnotiť veľmi pozitívne. Hviezdička dole je v podstate iba za náznaky korektnosti, našťastie ich bolo v porovnaní s ostatnými filmami súčasnosti iba nepatrné množstvo a tak s filmom vyslovujem spokojnosť.

Krvavé vykoupení (2008) (TV film)

Je síce pravdou, že ja bývam v zapádakove, ale takýto hnoj málokedy stretnem aj v mojej rodnej obci. Ťaťžko sa mi hľadal dôvod nenapariť tomuto filmu odpad ale ozaj niekoľko momentov pripimánalo film, tak aj preto jedna hviezdička, ale tento garbage radšej nepozerajte.