Kluk spolkne vesmír (2024) (seriál)

Veľmi príjemné prekvapenie z Austrálie, je dosť možné že sa tentokrát naozaj držali predlohy takmer presne, neobsahuje to žiadne prehnane korektné prvky, žiadne doktríny a zobrazuje sympatický príbeh nefunkčnej rodiny ktorý okrajovo pripomenie Príbeh z Bronxu. Spolu z End of the fucking world (aj keď ten nebol v réžii Netflixu, teda prvá séria) a Dark jedno z najpríjemnejších prekvapení objavených na Netflixe bez toho aby som o tom ktorom seriály dovtedy čo i len tušil alebo prečítal si čo i len jednu pozitívnu recenziu odborníkov na refresheri, aktuality či iných plátkoch.

Život s tátou (2022) (seriál)

Seriál určený pre dievčatá, v ktorom nakoľko je rok 2022 chlapec ktorý verí konšpiračným teóriám a samozrejme jeho dievča kamarátka je sofistikovaná mladá inteligentná slečna...a to všetko v programe ktorý pravdepodobne nebaví už ani 8 ročné dievčatá...tým frantíkom na tie vytreté hlavy už dobre mece.

Byla jednou jedna… Věc - Byly jednou jedny… Hrací karty (2024) (epizoda)

Boli raz jedny...hracie karty. Seriál približuje malým divákom rôzne predmety, tentokrát históriu hracích kariet. Prispôsobené grafikov dnešnej dobe, iná forma komunikácie ako kedysi, ťažko povedať či by ma to ako dieťa dnešnej doby upútalo tak ako svojho času Bola raz jeden život.

Vlasy (1979)

Ale áno, možno to malo svoje čaro...pred 40timi, 30 imi či 20imi rokmi, v dnešnej dobre keď je občas naozaj problém osloviť mladého človeka ako chlapče či slečna (nie kvôli korektnosti, ale kvôli tomu že to nie je možné rozoznať nielen kvôli dĺžke vlasov ale aj kvôli rovnakému oblečeniu že všetci chodia v rovnako širokých vreciach) už to nemá tak výraznú výpovednú hodnotu, vojen nás hippies nezbavili a muzikálny som nikdy nemal príliš rád (snáď tak fantóm opery a Pink Floyd: The Wall) tak aspoň za dve *.

Vojtěch (2015)

Súhlas s Jarom či Arsenalom, na slovenské pomery naozaj slušné a to komédie vynechávam skoro úplne aj toto hodnotím až o šesť rokov neskôr ako väčšina užívateľov, aj to skôr vďaka zhode náhod. Naozaj tých niekoľko výstižných momentov zo života 40nikov zatienilo trošku fádnejší dej, tých zhruba 60% je ok.

Something in the Water (2024)

V rámci tohto žánru sa síce žiadne prekvapenie nekoná ale nie je to ani to najhoršie čo bolo natočená. Ak niekto nie je fanúškom týchto filmov nemusí to vôbec pozerať, preto aj toľko odpadov.

Lowlifes (2024)

Vcelku príjemné prekvapenie, podobných hororov sa síce točí pomerne veľa ale nie vždy to dopadne takto dobre, prekvapí aj relatívne nečakaný zvrat oproti klasickým kúskom ako Deliverance či Posledný dom naľavo, tých 60+% si to zaslúži, ja mám horory rád tak ešte jedna bonusová hviezda.

Krotitelé duchů: Říše ledu (2024)

Po dlhšom čase opäť v kine a osvedčenej zostave a dokonca za zvýhodnenú Johny cenu kinonedeľe sme si pozreli ďalší comeback Krotiteľov duchov, ktorý mal síce niekoľko slabších momentov ale záverečná polhodina určite stála zato aby ju divák videl na veľkom plátne. Kvalita oproti predchádzajúcemu pokračovaniu išla predsa len o niečo dole to však nič nemení na tom že táto séria má ešte stále čo ponúknuť.