• Krátkometrážní

Princezna zakletá v čase (2020)

Obsahuje spoiler. Na pohádku se hezky dívá, ale na to, kolik se o ní mluvilo, to bylo zklamání. Časová smyčka už je okoukaná a předvídatelný byl i vývoj příběhu. Je hezké, že princezna potřebovala nějaký čas, aby se do prince zamilovala, ale bylo by lepší, kdyby se zachránila sama nebo kdyby ji zachránila přátelská nebo i romantická láska Amálie. Mám pocit, že něco takového tady bylo už stokrát.

Ginny a Georgia (2021) (seriál)

Povedený seriál, u něhož jsem se opravdu bavila. Podle mě ji od jiných seriálů podobného typu v dobrém smyslu odlišuje několik věcí. Když byla představena nová postava, ihned jsem si na základě jiných viděných seriálů a filmů vytvořila představu o tom, jaká bude, ale nikdy tato má představa nebyla naplněná. Namísto toho, aby se zde postupovalo podle zajetého schématu, jsou všechny postavy prostě normální a chovají se, jak nejlépe dovedou. Z několik situací by v jiných seriálech vytvořili drama, ale zde se vše odvíjelo plynule a přirozeně a jednotlivé postavy vzájemně komunikovaly. Na rozdíl od jiných komentujících jsem více souzněla s Ginny a její linie mě bavila více. Trochu škoda poslední epizody, ale věřím, že ve druhé řadě se to napraví.

Rodina na baterky (2021)

Velmi moderní, současný film, ale obávám se že také rychle zestárne. Vývoj příběhu i hlavní myšlenka jsou jasné od samého počátku, na druhou stranu je film opravdu vtipný. Oceňuji také postavu mladšího bratra – je zobrazen jako obyčejný kluk, kterého autismus nedefinuje.

Přízraky mezi námi (2000) (seriál)

Strašidelný seriál pro starší děti s dobrodružnou duší a smyslem pro tajemno. Když běžel v televizi, chodila jsem do druhé třídy a velmi jsem se u něj bála. Během těch dvaceti let se mi stále vybavovaly určité scény a při pohledu na některé z herců mi běhal mráz po zádech. Tentokrát jsem se během sledování nebála, ale velmi jsem se bavila. Dva přátelé ze školy, potýkající se s rodinnými problémy, běhají po zákoutích Prahy a snaží se porazit přízraky, které se snaží infiltrovat i do jejich domova, který přestává být bezpečným.

Minari (2020)

Trochu jsem čekala příjemný film o šťastné rodince, která si pěstuje zeleninu a nemohla jsem být dál od pravdy. Sice vznikl v USA, ale scénářem a celkovým zpracováním je to korejský film, který může na někoho působit zvláštně a nudit ho. Je to především drama o komplikovaných rodinných vztazích v cizí zemi, a i když člověka párkrát rozesměje, po skončení v něm zanechá spíše smutek.

Dash & Lily (2020) (seriál)

Tři a půl hodiny běháme po vánočním New Yorku, bloudíme po antikvariátu, hledáme krásu kolem sebe a vystupujeme ze své komfortní zóny. Seriál má své mouchy, ale je to prostě strašně krásné a já jsem celou tu dobu ani nedutala. Dokážu si představit, že se z toho stane má vánoční tradice.

Please Like Me (2013) (seriál)

Sice mi trvalo se do toho dostat, ale nakonec je z toho jeden ze seriálů, po jejichž skončení přemýšlím, co se svým životem, a marně se snažím najít něco podobně dobrého, co by mi v životě zaplnilo vzniklé prázdné místo. Vtipné, milé, emotivní.

BlacKkKlansman (2018)

Tento film nám může pomoci pochopit, proč je americká společnost tak mimořádně citlivá na veškeré projevy, které by mohly alespoň vzdáleně připomínat rasismus. Při sledování se mi hlavě utvářel obraz konzervativního bílého muže, který chce opět udělat Ameriku velkou, a nenávidí všechny, kteří se nějakým způsobem odlišují od něj samotného, ať už se jedná o jiná etnika, o jinou sexuální orientaci nebo třeba o ženy. Smutné, znepokojující, důležité.

Ronja, dcera loupežníka (1984)

Ronja je evropská sestra amerických klasických dětských fantasy filmů, jako je Labyrint, Temný krystal nebo i Nekonečný příběh. Oproti nim je zasazena do světa podobnějšího tomu našemu a postrádá epický příběh. Já ji mám však nejraději. Pustila jsem si ji po dlouhých letech a užila jsem si to snad více než v dětství. Hodně jsem se nasmála a velmi mě bavilo toulat se divokými severskými lesy, seznamovat se s roztomilými i děsivými kouzelnými bytostmi i schovávat se v jeskyni s rebelskými dětmi, které měly dost dosavadního života a v sobě navzájem nalezly příslib lepší budoucnosti.