Ledové království (2013)

Disney šel s kvalitou dolů, opět to sice vypadá zdařile, jenže příběh je plytký, předvídatelný a co hůře nezábavný. Vinu dávám scénáři, kde i nečekané zvraty jsou předem jasné a navíc podané dosti ledabyle. Neoblíbil jsem si ani hlavní hrdinku, která vše špatné vlastně způsobila, její sestra byla mnohem sympatičtější a pochopitelnější, líbil se mi los Sven a naopak sněhulák, nápadně připomínal jistého známého osla.

Insider: Muž, který věděl příliš mnoho (1999)

Už dost omleté téma o velké novinářské kauze, ochraně svědků a tak podobně, příběh je extrémně dlouhý, natahovaný, pro mě naprosto nezajímavý, od začátku je jasné jak to skončí i kde se objeví problémy. Proto filmy tohoto typu potřebují silné herce, což zastává pouze Pacino, Plummer totiž moc prostoru nemá a Crowe řekněme zde své umění moc neprodal. Musel jsem se dívat po kouscích, opravdu to nešlo vydržet a mít zájem o děj.

Chodník přes Dunaj (1989)

Nepodařený slepenec střetnutí s různými lidmi, extrémně okatě nastrčený, který možná na papíře vypadal dobře, jenže v převedení působí nezdařile. Celé je to navíc silně naivní a očekávatelné, korunu tomu nasazuje Luknár, který hraje velmi špatně. Začínám si vůči filmům Luthera vypracovávat averzi.

Červené střevíčky (1948)

Balet není mým šálkem kávy a tak i při dobře vypadajících scénách z jeviště dosti trpěl, navíc v takto dlouhém filmu. Moc atraktivní mi nepřišla ani úvodní hodinka, která jen představovala svět kolem baletu, ta síla příběhu tkví až v ďábelském Lermontovovi jdoucím tvrdě za svým, ten však odkrývá své karty až v druhé polovině filmu. Konec je pak velmi intenzivní a silný.

Spider-Man 3 (2007)

Kombinace mimořádně slabého scénáře a extrémně nesympatických herců, jen podtrhuje fakt, že i v kresleném seriálu bylo tohle téma lépe zpracováno. Trapnost se snoubila s neherectvím, aneb logiku nehledat.

101 dalmatinů (1961)

Milý film, první půlka je pak velmi zábavná a pestrá (psí telegraf), Cruela je správný záporák a vše skončí dobře, což dělá z filmu ideální zábavu nejen pro milovník psů. Škoda jen, že od opuštění zámku je film jen normílní naháněčka, postrádající hlavně vtipnost a toho úžasného kocoura.

Mučedníci (2008)

Zkouška toho jak daleko si mohou dovolit filmaři jít v disciplíně bezúčelného násilí, nepříjemných výjevů lidského utrpení a zvrácenosti. Prvotní dějová linka o pomstě, zase tak špatná není, to co se děje pak je už jakési bezpohlavní, pouze účelné pro efekt. Myslím, že scénář více jak pět stran neměl a úspěšnost filmu sází jen na lidskou zvědavost vidět ten film, který se všem tak hnusí, tak jsem se mimochodem dostal k filmu i já.

Svědek umírajícího času (1990)

Filmu se podařilo naštvat jak mou filmovou tak i historickou duši, naprosto zmatkovitě a nesourodě sestříhané střípky ze života Jesenia, kde chybí jakákoliv spojovací linka či silnější moment, většinou se jedná o komorní nepodstatné záležitosti (do defenestrace, pak už to smysl i děj má). Film má silně potemnělou atmosféru, to asi aby zakryl nedostatek financí, který bije do očí, ona ta nesourodost je jistě dána tím, že je to sestříháno ze seriálu, který jsem neviděl, ale věřím, že tam bude vše mnohem více rozvedeno a dán tomu smysl. Dalším špatným prvkem filmu je Čepek, který se do role nehodí. Z historického hlediska se jedná o poněkud smyšlenou záležitost, hlavně v první polovině filmu, točící se kolem Rudolfa II. (stačí si přečíst i to málo co je na wikipedii), nebo třeba defenestrace, kde jsou sice vyhazováni ze správného okna, ale padají úplně někam jinam. Jsou to drobnosti, ale když u filmu trpíte, tak tyhle maličkosti neodpustíte.

Noční jezdci (1981)

Akčnější podívaná z prostřědí nádherných Tater, kde ticho a klid narušuje místní Jánošík, samozřejmě z těch nejušlechtilejších důvodů, jenže občas jde přes mrtvoly nejen koní. Dočolomanského postava je mnohem sympatičtější než Brzobohatého a tento souboj dvou osobností v neklidném pohraničí vyznívá jasně pro Slováka. Moc se mi líbila ukázka vesnické struktury, myšlení tehdejších lidí, střet dvou světů i sonda do tohoto zapadlého kraje.

Pád (2006)

Nádherně vypadající pohádka z nejznámější světových lokací, má svou sílu paradoxně v linii z nemocnice, odkud je příběh vyprávěn, protože ona pohádka tak nějak nikam nedospěje a je hlavně ke konci jen alegorií na myšlenkové pochody hlavního hrdiny.