Jestli se rozzlobíme, budeme zlí (1974)

Tento film jsem v dětství viděl snad stokrát a neomrzí ani dnes. Za mě je to nejlepší a hlavně nejvtipnější počin této kultovní dvojice. Dávám bůra a samozřejmě doporučuji - 90%.

Zpátky ve hře (2012)

Sportovní drama si představuji úplně jinak. Clint to sám utáhnout opravdu nemohl a bylo dost nudné sledovat Timberhňupa jak si při pohledu na Eastwoodovu dcerku tahá za jahodu... Dotoho sem tam odpálí nějaký ten míček zaměstnanec masokombinátu a závěr raději nebudu komentovat. Zklamání a nudných 30%.

#Žiju (2020)

Kdyby se tam míň mluvilo a víc kousalo, byla by to špica. Za perfektně ztvárněné zombíky dávám hattrick maskérům - lepší průměr a solidních 60%.

Greyhound (2020)

Perfektně svižná záležitost. Ano, film obsahuje spoustu nesmyslů a devastace ponorek dělá z říšských kapitánů totální ocasy, ale tempo i atmosféra byly strhující a délka snímku ideální. Hanksovi role ve válečných dramatech sluší a Greyhound je jeho další slušný počin. Dávám čtverec a jdu si zahrát lodě - 70%.

Mandy - Kult pomsty (2018)

Není nic lepšího, než Nicolas Cage v bílých slipkách a triku s tigrem - vyloženě erektus hnus. A teď něco málo k filmu... První hodina je nudný, růžovo-červený, světelný bordel, který ukončí až rodinná grilovačka. Pak je to sice stále růžovo-červený, ale zato řádně brutální, oplzlý a testosteronem nabitý mejdan. Cage v roli jebnutého dřevorubce a amatérského kováře tentokrát obstál a druhá půlka snímku spolu s famózním výběrem spodního prádla mě přemluvila ke konečným třem zářezům - 55%.

Vzkaz v láhvi (2016)

Slabší rozjezd vystřídá skvělá druhá polovina filmu, která je již kvalitativně pro tuto ságu typická. Trochu mi lezly krkem ty věrozvěsti, ale jsou zde nutností, protože celý případ a problematika s ním spojená se točí okolo teologické otázky. Mrsknu tomu již standartní čtverec a znovu tento krimi duet doporučuji - 70%.

Americká krása (1999)

Perfektně zvolený soundtrack a pořádný herecký koncert. První dvě věci, které mě po shlédnutí Americké krásy napadly. Kevin Spacey zde podal opravdu hvězdný výkon a mě nezbývá nic jiného, než smeknout a dát bůra - 90%.

Žena v kleci (2013)

I přes to, že jsem se nedopatřením dopracoval k tomuto snímku až retrospektivně (s touto dvojicí vyšetřovatelů jsem se prvně totiž seznámil u filmu Složka 64), musím konstatovat, že i první díl této krimisérie patří mezi špičku v tomto žánru. Jasný čtverec a doporučuji.

Dokonalý svět (1993)

Tak u mě se nedá říct, že bych byl z tohoto Eastwoodova počínání nějak zvlášť odvařený... Pro mě bude kriminálník a vrah vždy kriminálníkem a vrahem. Netvrdím však, že nemají žádné city - občas cítí hlad, jindy se jim zase chce srát a furt dokola. A v Dokonalém světě na tom nic nezmění ani fakt, že hlavní „hrdina” se snaží hrát divákovi na city skrze lehce pedofilní sklony... Skvělé herecké výkony film drží alespoň v koukatelných mezích, některé scény pobaví, ale jako celek snímek hodnotím bohužel průměrně - 55%.

Vražedné jezero (2016) odpad!

Na podobné filmy se prostě nedá koukat za střízliva...