• Krátkometrážní

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

Moje první setkání se středozemí, bohužel zrovna ve zkouškovém, takže myšlenky všude jinde než na plátně, ale i tak se mi to líbilo. Ovšem hlavní devíza je, že čím vícekrát to člověk vidí, tím víc se mu to líbí. Viděno v kině 99%, viděno asi 35x (special edition), i tak asi nejslabší z LoTR

Pán prstenů: Dvě věže (2002)

Dvě věží začínají dechberoucí scénou s Gandalfem a Balrogem a pak.............pak to ještě graduje, nezaslouženě pouze dva oscary viděno 35x viděno v kině 100%

Přelet nad kukaččím hnízdem (1975)

Fantastické dílo - bohužel jsem měl tu "čest" zjistit , že nejspolehlivěji udělají z člověka blázna právě v blázinci. Životní dílo Miloše Formana a role Jacka Nicholsona. Nejlepší film ze 70. let. Klasika, která se nedá ani moc popsat-musí se vidět...99%

Star Trek: Nová generace (1987) (seriál)

Tak na tomto jsem prosím vyrostl (obrazně i doslova) - Kapitán Picard dřímá pevně otěže své kosmické lodi Enterprise D. a celkově je casting velmi povedený, ale nejraději jsem měl samozřejmě Data. Jediné co kazí dojem, viděno ještě na čb televizi - jinak jasných 100% (potěší ,že kapitoly na sebe nenavazují)

Forrest Gump (1994)

Naprostá klasika, zaslouženě nejoblíbenější film a nezaslouženě až druhý nejlepší. Forrest je prostě nářez od začátku až do konce.Směs dramatu s komedií o prosťáčkovi Gumpovi spolu s famozními efekty dává dohromady dílo s velkým D. Mozaika poválečné Ameriky zachycena jak nikdy předtím ani nikdy potom- 98%

Lucy (2014)

Luxusní akční scifi, fakt jsem se bavil! Scarlett boží, Morgan tam bohužel moc není. No, a tady máme to velké mínus, příliš krátké a začátek zbytečně krvavý. Potenciál, hlavně jako sc-ifi filmu, není naplno využit (a přitom toho šlo tolik vymyslet). viděno v kině... 85 minut = 85%

Velká šestka (2014)

Jeden z nejlepších animáků. Vlastně taky scifi a 3d scifi animák to je prostě moje takže hodnocení ano mírně emotivní. Ale má to vše, napětí, zábavů, zajímavý příběh, atypického robota a dokonce (v animovaných fimech nevídané) nečekaný konec. viděno v kině ve 3D 95%

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Harryho prostě nemám rád, knížky jsem nečetl do kina nechodil,ale že byl poslední tak tomuto dílu jsem neunikl, a docela to ušlo : viděno v kině 3D 50%