Učitelka (2016)

Jeden z mála domácich filmov, ktoré by som bez hanby odporučila komukoľvek. Je zaujímavý nielen štýlom oboznamovania sa so situáciou, ale najmä prostredím, z ktorého si každý kedysi odniesol v určitej podobe nejakú malú krivdu. Tu si ich kvôli svojej závažnosti neodnášajú len deti, ale s pocitmi hnevu, hanby, bezmocnosti až zlyhania aj rodičia. Okrem šikovných detských hercov tu, samozrejme, vyniká Zuzka Mauréry. Škoda občasnej priamosti, niektoré veci nemuseli byť vypovedané nahlas, aby si ich divák všimol, ale k Učiteľke sa po čase zase rada vrátim.

Óda na radost (2019)

Vlastne celkom príjemný film s aspoň štipkou originality. Melissa Rauch mi lezie na nervy ako vždy a hoci neľutujem čas, ktorý som Óde na radosť venovala, viackrát vidieť netreba, takže za 3*.

Předvánoční večer (2019)

Nelogická vyumelkovaná hlúposť, počas ktorej som zadriemala na gauči a to bolo presne to, čo si tento cringe zaslúžil. 1 hviezda za koňa a oblečenie (no a čo, som ženská).

Sněží, sněží... (2019)

Mám rada filmy s viacerými príbehmi, hoci tu nie som so všetkými práve spokojná. Suma sumárum to ušlo, hodnotím ako pozerateľný predvianočný priemer. Najviac ma bavila trojica, kde chlapec zaľúbený do kamošky je tak príjemne nervózny a nešikovný. Slečna z black&white páru sa mi zdá k partnerovi primladá, postava DJ-a trochu zbytočná a hlavne - to fakt toľko mládeže na Vianoce vysedáva vo wafliarni? Kto doma pečie a pojedá, čo napiekol? -_- Mať vo filme aj černoška aj lesbičky je vážne tlačenie na pílu. Keby bol chalan gay alebo jedna z lesieb čierna, mohli sme to mať ako doublecheck a bol by pokoj. Už vidím ten ban, kruci.

Než jsem tě poznala (2016)

/pozor, obsahuje spoiler... ale o tom ste už určite vedeli, takže who cares/ Emilia Clarke a jej príšerné oblečenie na mňa vôbec nepôsobili roztomilo, ale sedliacky a hlúpo. Dospelá žena nevie doriešiť vlastný vzťah, je otravná, čo ma štve celý film a chalanisko nakoniec ešte aj zomrie. Ani neviem prečo som dala až dve hviezdičky. Vlastne tam možno zopár fajn scén aj je, ale vôbec si na ne nespomínam, lebo ich prekryli nedostatky. Takýto typ filmu mohol ponúknuť oveľa viac a oveľa viac aj z diváka vyžmýkať. Slzný potenciál mám dosť slušný a bola som pripravená na horší večer.

Klaus (2019)

Dávno som si žiadnu novú rozprávku takto neužila. Jednoduchý príbeh, ktorý má všetko - od lenivosti, nenávisti, bojov, premeny a tvrdej práce až k láske a Vianociam. Po vizuálnej stránke je to nádhera, nič zbytočne prehnané.Určite si pozriem znova.

Krvavá nevěsta (2019)

Veľmi schopný a svieži film! Určité predvídateľné či nelogické drobnosti nakoniec odpúšťam, nakoľko keby sa neudiali, bola by som sklamaná. Potešil Adam Brody, ktorého postava nechávala diváka pochybovať a zároveň každý niekde vnútri cíti, že toto má byť ten good guy. Grace je sympoška, pekne sa dá po troche uveriteľného pofňukania dokopy a za fucking slovník uprostred nočnej cesty jej človek proste musí fandiť. Samara Weaving bola dobrá voľba. Plusové body má film u mňa aj za Fitcha a pár vtipných momentov. "Výbušné" scény na konci a zjavenie v kresle sú niečo, čo nemusím a sem sa mi to príliš nehodilo, takže hviezdička dole, ale inak som spokojná.

Láska na druhý pohled (2019)

Celkom príjemná francúzska vec, avšak úplne spokojná nie som. Raphael si ma veľmi nezískal, aj keď postava Olivie sa mi pozdávala. Josephine Japy sa sem skvele hodila a rovnako potešujúca bola vo filme hudba. Ja osobne nie som tak celkom stotožnená s koncom, ale aspoň zľahka prekvapil. Spomedzi podobných príbehov o paralelných svetoch pre mňa Láska na druhý pohľad nijak zvlášť nevyčnieva, takže tri hviezdičky.

Late Night (2019)

Tri hviezdičky pre Emmu Thompson. Teda ona by si zaslúžila viac, ale to by nemohla mať vedľa seba Mindy Kaling. Tá Katherinina "nenávisť voči ženám" je vlastne úplne zbytočná, filmy sú už podobnými somarinami presýtené. Jej záverečná potreba dostať Molly naspäť tímu je jedno ťažko uveriteľné klišé. Vlastne tu Katherine nápadne pripomína Mirandu z Diabol nosí Pradu, akurát dáva ľuďom krajšie padáka.

Saranghanda, saranghaji anhneunda (2011)

Tomuto filmu nedokážem udeliť viac ako jednu hviezdičku. "Podobenstvo" mačky akože lásky (ak teda nie som k tomu nedostatku trpezlivosti ešte aj úplne nechápavá) ma absolútne neohúrilo. Na každom vzťahu treba aj pracovať, nielen čakať s kusom žvanca (hoci to môže výrazne pomôcť...:) ) Postavy vlastne dosť nesympatické a nudné. Snažila som sa nájsť umenie a hĺbku, ale evidentne málo. V skratke sa udialo vlastne toto: Ona ho podviedla, oznámila mu, že sa sťahuje. Prší. On nič. Trčia v dome, lebo prší. Ona sa prehrabáva v haraburdách, on nič. Ona si krémuje ruky, chodí hore dole po dome, prší, on sa hrá s dajakými hrnčekmi. Prší. Príde mačka, kým stále prší. Prídu vlezlí susedia. Idú nám všetkým na nervy, trpíme ich dosť dlho a stále prší. Odídu. On varí večeru. Takže sa pozrieme, ako krája jednu vec. Druhú. Tretiu. Napúšťa vodu, (prší), berie do rúk špagety. Ona sa tára po dome. Prehodia asi 15 viet. Nemyslím teraz, ale za poslednú hodinu filmu. Teda dažďa. Nájde sa mačka, "Všetko bude okej", prší, koniec. Ušetrila som vám 105 minút scrollovania fb popri filme, rado sa stalo.