Sherlock - Skandál v Belgravii (2012) (epizoda)

V druhé řadě do toho Sherlock šlape neskutečně hned od začátku, přidává příběh o další z postav, co bychom z knih měli dobře znát a do toho všeho si taková čísla zasluhuje i tím, že neopomíjí ani lidskou stránku hlavní postavy, která není pouze bezemočním geniálním detektivem.

Zákon gangu - Lunapark (2008) (epizoda)

Nebudu tou pětkou vůbec šetřit, když mě seriál o tolika dílech dokáže hned takhle zkraje zaujmout tak, že se při sledování epizody nesoustředím na nic jiného, ani chvilku nehnu myšlenkami jinam.

Zákon gangu - Semeno (2008) (epizoda)

Nekompromisní banda motorkářů v čele s Ronem Perlmanem hned v druhé epce dokazuje, že její boj proti zákonu mi doručí dostatek hodin poctivé zábavy.

Zákon gangu - Pilot (2008) (epizoda)

Zkoušel jsem už roky nazpět příliš nezaháčkován. Teď přišla nová chuť jeden z kultů nultých let americké televizní tvorby znovu zkusit a už jsem vykročil tou správnou nohou. Přítomnost Maggie Siff z mnou nedávno téměř dokoukaných Billions hodně těší.

Klenoty naší krajiny - Litovelské Pomoraví (2016) (epizoda)

Další z mnou doposud zcela nepoznaných koutů republiky, v němž mě překvapily záběry na až pralesní typ krajiny. Tak člověkem nedotčená příroda je totiž v té naší relativně hustě osídlené zemičce velkou vzácností.

Klenoty naší krajiny - Blanský les (2016) (epizoda)

Občas se v případě cestopisného dokumentu blbě objektivně hodnotí, protože takhle to vypadá, že se mi nelíbí samotný Blanský les. Přitom já se jen nedokázal navnadit na atmosféru samotné epizody, jinak jedno z dalších našich CHKO nijak nepodceňuju a taková Kleť je fajn místem pro pozorování Alp.

Sherlock - Velká hra (2010) (epizoda)

Epizoda mírně nadhodnocená vyhroceným koncem, ale funkčně navnazující na dění budoucí. Já naštěstí nemusím čekat na rozuzlení dlouhé roky.

Sherlock - Slepý bankéř (2010) (epizoda)

Sherlock pokračuje býti bangerem, protože takhle intenzivní detektivku minimálně BBC určitě nikdy nenatočilo.

Sherlock - Studie v růžové (2010) (epizoda)

Jeden z nejpopulárnějších BBC seriálů konečně připutoval na námi předplácený stream a s tak vysokými čísly, které jej oplývají, jsme nemohli dál otálet. A hned po prvním případu novodobé dvojice Holmes/Watson můžu s klidem prohlásit, že tahle variace na nejznámějšího detektiva mě bude bavit.

Stezka Českem - Jeseníky (2024) (epizoda)

Konečně zase jeden z regionů, se kterým už jsem měl tu čest a snad ne naposledy. Už se mi svým způsobem trochu slévají jednotlivé epizody dohromady, ale stále mají své kouzlo a bude škoda, až seriál po posledních dvou odezní.