• Fantasy

Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

"Poprvé se na budoucnost dívám s jistou malou nadějí. Protože jestli se i pouhý stroj, terminátor, naučil cenit si lidského života, pak se to snad naučíme i my..." První pokus Skynetu zabít ještě nenarozeného vůdce odboje Johna Connora nevyšel. Umělá inteligence se ale nevzdává a posílá skrze časoprostor další, ještě schopnější a vražednější stroj, aby usmrtil nyní již narozeného Johna. Ani odboj v budoucnosti ale nezahálí a na chlapcovu ochranu vysílá prověřeného kyborga T-800. Teď jde už jen o to, kdo se ke mladému vůdci dostane dřív... Terminator: Judgment Day je a nejspíš i navždy bude jedním z nejlepších filmů všech dob. Ačkoli už v jedničce šlo o strhující akční jízdu, ve druhém dílu se James Cameron opravdu vytáhl. Arnold Schwarzenegger se již podruhé představuje ve své dost možná životní roli - téměř nezničitelného kyborga z budoucnosti. A že opravdu temné budoucnosti. Ani Schwarzeneggerův kolega Robert Patrick ale nezůstává pozadu, právě naopak - podařilo se mu vytvořit (samozřejmě po Arniem) nejkomplexnějšího zabijáka, kterého nepřekonali ani nevýrazná T-X či divný T-5000 z Genisys. A výsledek? Nezapomenutelný dvouhodinový zážitek o souboji dvou takřka neporazitelných robotů, jenž je místy proložen i prvky jako komplikovaný vztah Johna se Sarah či pobídky k zamyšlení nad naším vlastním osudem. "Je budoucnost předurčena?" Vzhledem k době vzniku jde opravdu o vynikající produkt filmového průmyslu - zajímavý námět, strhující příběh a triky, za které by se filmaři nemuseli stydět ani po více jak pětadvaceti letech - 100%