• Thriller

Pokoj (2019)

Nápad není špatný, ale proč se jako přes kopírák musí dítě vůči rodičům opět chovat na pár facek a oni ho ani nepotrestají, ale naopak se mu omlouvají, to je už fakt nechutný. Nedokoukala jsem film do konce.

Lída Baarová (2016) odpad!

Tak tohle se nepovedlo po všech stránkách, přitom se jedná o vděčný námět nabízející více možností zpracování. Lída Baarová byla navíc výjimečně krásná, elegantní žena - tenhle velký přehmat mi hlava už vůbec nebere.

Zamčený pokoj (2018)

Narcistní vyzáblá hlavní hrdinka a její klony versus manžel- pološílený vědec s pololesklými vlasy od vixu na boty, preludující na klavír byvší občas od marmelády.

Slečna od vody (1959)

Krásná Praha v letech minulých, Modřany, spíš Braník a okolí byly bez nynější zástavby, koupalo se ve Vltavě. Krásná a slušivá móda. Trocha romantiky a trocha nostalgie. Lidé spolu mluvili, oslovovali se, konverzovali, komunikovali spolu kdekoli, oproti dnešku nekoukali netečně nebo jako supi a naštěstí nemohli zírat do mobilů.

Nejlepší léta slečny Jean Brodieové (1969)

Sebestředná stará panna, schovávající svou neschopnost vejít do řádného vztahu s mužem za obětování se učitelskému poslání, předstírá revoltu proti zaběhaným pořádkům na konzervativní škole prapodivnou "výukou", při které z poloviny hovoří o sobě samé. Své žákyně vyzdvihuje na piedestal, na kterém ve skutečnosti stojí ona sama a k sobě pak bohužel části z naivity vyzdvihuje fašistické vůdce. Dobrý, takřka sólový výkon mé oblíbené Maggie Smith.

Kdo se bojí Virginie Woolfové? (1966)

Komorní drama, konverzačka se stupňujícími se výkřiky nenávisti, zklamání, mindráků, touhy i lásky za stálého přísunu alkoholu, kdy divák žasne, kam je až možné slovně zajít. "Hry", ze kterých mrazí. Výborné herecké výkony. Vynikající český dabing, česká dabingová škola.