Forrest Gump (1994)

Je jen málo filmů, které ve mně zanechaly tak hluboký zážitek.Naprosto dokonale natočený snímek, který prakticky nemá slabé místo, počínaje režii, výpravou, hudbou" ta je naprosto dokonalá"... a herecký výkon Toma Hankse jde jen těžko hodnotit, protože nad dokonalostí už snad nic není.... jen Tom....:))) a Gary Sinise jako poručík Dan je naprosto bezchybný .., prostě to chce jen zapnout film a nechat se unášet něčím nádherným a příjemným .Jasných 5*

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

kdybych mohl dát 100* a zvolit nejlepší film co jsem kdy viděl, tak je má volba jasná.Tento film když jsem poprvé uviděl, tak jsem v němém úžasu jen zíral a zíral a u závěrečných titulků jen nevěřícně kroutil hlavou, jak se něco tak skvělého dá natočit.Popravdě pro mě do té doby prakticky neznámý Tim Robbins se stal den ze dne nezapomenutelným a i výkony dalších skvělých postav tohoto vězeňského dramatu byly skvělé..Samozřejmě nad ostatními vyčníval Morgan Freeman, ale to mě nepřekvapuje, protože tento herec je prakticky vždy skvělý a jeho filmy miluju a závěr mě naprosto dostal ...kdo to neviděl ať to hned napraví a sežene si tenhle filmeček, protože jinak o hodně přijde....jasných a 100-krát potržených 5*