Do morku kostí (2022)

"PROSTĚ MĚ MILUJ A JEZ." Romantická road movie, která je netradiční jen tím, koho se týká - dvou požíračů, tedy někoho, kdo má velmi silné nutkání pojídat lidské maso (a v ideálním případě sežrat člověka kompletně, včetně kostí, uff). Některé ty scény nejsou pěkné, jsou naturalistické a otevřené, ale není to tak, že by převažovaly a ta romantická linka mezi dvěma nestandardními jedinci tím nějak trpěla. Hodně je to taky dané ústředním hereckým duem (oba jsou výborní), přičemž zapomenout na Rylance dost dobře nelze - sehrál onu znepokojivou osůbku velmi přesvědčivým způsobem. 75%

Rebel Moon: Druhá část – Jizvonoška (2024)

"STARÝCH PŘÍBĚHŮ SE ČLOVĚK TĚŽKO VZDÁVÁ." Myslím, že oproti první části zůstal Snyder obdivuhodně konzistentní :) Scénář jak z poznámkového bloku týnejdžrů, v obrazové rovině šílená závislost na zpomalených záběrech (pomalu každou píčovinu nám podává zpomaleně - setí obilí, jeho mlácení, i obyčejné nabrání vody do flanděry, prostě úlet), v podstatě kompletně nesympatické obsazení... Na druhou stranu prostě béčko, byť nezamýšlené, ovšem o to poctivější :) 50%

Atlas (2024)

"JSME JEDNODUŠE VAŠÍ LEPŠÍ VERZÍ." Jako bývalý pařan různých her mi to přišlo vyloženě v pohodě. Žádné velké umění, žánrovka, CGI v rámci televizní obrazovky OK, dokonce i ta Lopezová nepůsobí rušivě, naopak, překvapilo mě, jak se do toho herecky opírá (ano, v několika momentech byla hysterická, ale vzhledem k zápletce to dávalo smysl). 60%

Proces (1962)

"V OKOVECH JE NĚKDY BEZPEČNĚJI NEŽ NA SVOBODĚ." Není to věru lehká látka, ani omylem a Orson Welles nenatočil divácky jednoduchý film, to si řekněme na rovinu. Jedinec jako oběť justiční mašinérie a všech těch absurdit, které k tomuto tématu přináleží, bývá zpracováván pravidelně a třeba BRAZIL od Gilliama (který mi právě tento film velmi připomíná) je ukázkovým příkladem, kdy to vyšlo vyloženě bezvadně a navíc dokonale srozumitelně, což tady úplně není, ale zase jinak je PROCES v mnoha ohledech vyložený masterpiece. Herecké výkony, výprava, kamera... 80%

Království Planeta opic (2024)

Opičáci se zdáli být již vyčerpanou studnicí, ale omyl, omyl milý diváku, téma pořád dýchá! Nová zápletka je na světě - jako jasně, trošku se točíme v kruhu, ale co na tom záleží, když všechno to potácení nakonec vypadá jako tanec, že? A je to tedy velmi dobře provedené, opičáci jako živí. 85%

Občanská válka (2024)

Těšil jsem se na vyhrocenou podívanou, plnou sžíravé kritiky dnešního pojetí světa, ale dostal jsem jen více-méně standardní road movie s několika izolovanými konflikty/ky a jednou závěrečnou inscenací na téma steče Bílého domu. Nějaký kontext by se šikl. 60%

Kaskadér (2024)

Dlouhé, zbytečně dlouhé. Málo to šlape, často se nesmyslně přešlapuje na místě, plácá a plácá, ale buď jak buď, tak dobře to prostě napsané není. Celé se to tváří velmi vtipně, uvolněně, ovšem vtipu je v tom nakonec jako šafránu. Romantika? Dejme tomu, Gosling i Bluntová mají v tomto směru jasné schopnosti, dohromady jim to celkem jde, i spousta těch kaskadérských kousků vypadá vyloženě dobře, jak je to všechno víc reálné než vygenerované armádou gumítků, přesto, ony hluchá místa v tom prostě jsou a jejich tolik, že jsem mimoděčně stihl přemítat o tom, jak by to za starých časů takový Belmondo všechno oddřel sám :) 65%

Furiosa: Sága Šíleného Maxe (2024)

Jako dobrý, vrátit se do Millerova post-apo světa je fajn, ale nějak jsem měl pocit, že z toho šlo vymáčknout víc. Zdálo se mi to trošku šité horkou jehlou, pár nápadů (některé ještě mírně řečeno přitažené za uši), takové zflikované. Hemsworthův záporák taky nic moc (nic moc napsaný, nic moc zahraný) a i když výprava vypadá opět morově a ty dvě-tři akční scény svého předchůdce spolehlivě připomenou, k spokojenému vrnění při závěrečných titulcích to mělo spíš dál než blíž. 65%

Včelí léto (2021) (studentský film)

Holka trochu kráva, rodiče aby kolem ní našlapovali jak kolem kusu hovna, jako sorry, ale chování na pár facek :) Takový environmentální políček z krajin, kde je výchovný výprask úplně mimo hru... Tomu říkám ironie :)

Šéfkuchař (2022)

Ok, kraťas z kuchyně, borec mi přišel jako strašný looser, bych ho vypakoval :)

Časové pásmo bylo změněno