• Historický

Srdcerváči - Série 2 (2023) (série)

pozor spoiler….Od druhé série jsem moc nečekal, ba naopak jsem si říkal, že to bude klasika, rozchod návrat a takové klasické love story. Tohle mě, ale mile překvapilo a vývoj byl fantastický. Profesorská “romance” už byla dost zbytečná, byt´ otevřela téma pozdního uvědomění. Vlastně těch par dílu obsáhly takovou škálu problémů, které nikde jinde není. …. Herci jsou ještě lepší než v první sérii a Charli i s jeho stále chybějícím zubem překvapivě je verohodnou vyspělou postavou. Nick konečně ukázal  dokonalou postavu a to nejen bez trika …. Je až neuvěřitelné, že takhle mladí herci dokážou zahrát svou roli s takovým respektem a tak věrohodně. Bylo to velmi intimní, krásné a snové….snad trojka bude ještě lepší … Ikdyz ja bych to už nechal tak… tak krásné….

Mladá modrá krev - Série 2 (2022) (série)

Je až neuvěřitelné, ze druhá série je ještě lepší než první. Jak krásně dokážou vykreslit ty podlé neviňátka. Hry, “přátelství” ale i důležitá poselství  Láska je slepá, láska hory přenáší, čas zahojí všechny rány, pro jedno kvítí slunce nesvítí, oko za oko, tak dlouho chodíš se dzbánem…, a pevně věřím, ze ve třetí sérii bude i ze na každou svini …  Herecké talenty u tak mladých lidi jsou neskutečné. A přidáme k tomu neokoukané téma, skandály a královská rodina z blízka. K tomu vyvíjející se vztahy se všemi všedními i nevšedními maličkostmi.

Jan Žižka (2022)

Hlava konečně zpracovala co oči viděly, viděly velmi dobře zpracovány film o středověku s pěkným příběhem, okázalou brutalitu, těžkosti té doby a to, že každá doba má své problémy především s demokratickými hodnotami, vůdčími a vládnoucími schématy…. a že tyhle problémy stále opakuji dokola.   Film vůbec neberu jako dějepisnou záležitost, i přes naši přesnou vizualizaci a podobě Žižky i přesto, že na něm pracovali historik/ové  tak bylo dopuštěno tolik bizardnosti, že každý historik si musí vlasy trhat ….jen velmi malé drobnosti: zřejmě legendy (lev) absurdní nepřesnost (oko off v 10-14 letech…a ne ve 40.) romantika (fantastická francouzská princezna - asociace pro Žižkovou ženu ? Chtěl chytit Zizku, polapí jeho ženu  a aby to nebyla nuda a mělo příběh  bude to princezna uff ) …..  Jako by ten film nebyl točeny pro nás, ale pro jiný svět …. Svět co má rad  jak jsem někde slyšel Statečné srdce ….. Pořád mám pocit, že je škoda “zneužít” velkého vojevůdce, který nikdy neprohrál(ať už si myslíme že bránil nebo rozpoutával války …) k tomu, aby byla natočena krvavá a temně vyhlížející pohádka se středověkou lovestory, nelovestory…asi Zizku uplne nebylo zapotřebí vytahovat jako hlavni postavu.. jediné, co mě teď napadá je ihned začít zajímat se o tuhle postavu a naučit se oněm více než doposud znám.

Stand Out: Oslava LGBTQ+ (2022) (pořad) odpad!

Je zvláštní, jak v téhle show zacházeli slovy, mezitím co běloši musí dodržet multikulturní LGBTGAAIPKLMN++size&COLOR genderovou rovinu a ideálně srovnat maximálně konverzaci z Grindr a Tinder vše ostatní je tabu,  tak černoši si klidně v tomhle prostoru můžou říct, ze chtějí černého psa, přece nebudou venčit nějakého arijce….  Pozor můj kluk je běloch (říká Číňan) ….. tohle byl bizar svou neetickou podstatou …..

Královské zacházení (2022)

Pozor spoiler😂: Klasická, americká představa o tom, jak obyčejná holka sbalí prince z vymyšlené země. Po nesouhlasu královské rodiny odjezd zpět nejidealneji do NY. Celá zápletka končí tím, že v Centralparku mají zřejmě  půjčovnu koni na  kterém si  přijede vyzvednout svou neurozenou princeznu…. vtipná oddechovka u které  se vám podaří vyžehlit spoustu prádla a možná i uvaříte🤩

Interceptor (2022) odpad!

Zachránila svět jednou rukou 🤣 co dodat . Vše co bylo doposud označeno jako béčkove, nyní dostalo nový rozměr. Opravdu slabé až chabé herecké výkony a to pokud to tímhle termínem označíme, obavám se, ze urazíme i ochotnické divadlo…. Ne! tohle bylo tak ubohé, že to ani nestojí za recenzi. Bez emocí, bez nápadu, hloupé takové nepovedené retro

Král: Věčný panovník (2020) (seriál)

Milé překvapeni, pomale Korejské fantasy, kde se spojí dva světy. Přítomná, rozdělena Korea a paralelní svět ve kterém Korea je spojená stále v jedno velké království, tomu vládne mladý král.  Ten se k vládě dostane už ve 4 letech při vraždě svého otce. V ten okamžik se mu do ruky dostane artefakt  z druhého světa. Příběh bojuje s časem, láskou a pomstychtivým rodinným členem a to nejen  záhadným, vtipným, ale hlavně romantickým způsobem. Je to epický a výpravný příběh do rozdílných světů s časovým limitem, plný klasických korejských pauz, průtahu, důrazu na romantiku s klasickou opatrnosti na dotyky, polibky, blízkost a náklonnost, ale s ukázkou toho čím Korea oplývá, přírodou technologii okolím architekturou …..vždy to vše dokáží spojit. I přes délku jednotlivých dílu a sérii chcete další a další pohádku, protože to je prostě senzační.

Srdcerváči (2022) (seriál)

Krásný, barevný, vděčný a milý příběh, ano je předvídatelný, ale herci jsou natolik dokonalí a důvěryhodní, ze veškerá klišé jsou odpuštěná. A jen romanticky koukate a fandíte těm rozumným školáků, kteří namísto toho, co by od nich chtěla společnost, řeší co  vlastně chtějí oni a vy jim celou dobu přejete přesně to, jak to dopadne.  Až po shlédnutí se kouknu na originální komixovou předlohu .