Stíny horkého léta (1977)

Dusivá, ťaživá atmosféra, minimum dialógov, maximum Liškovej hudby a perfektná trojka Valach, Kukura, Bartoška. Éterická Marta Vančurová, ako z iného sveta.

Co se skrývá za zdí (2022)

Tretí film Vahida Jalilvanda sa takmer celý odohráva v Aliho byte. Byt je preňho symbolickým väzením, ako aj krajina v ktorej žije. Ali je takmer slepý a po neúspešnej, drastickej samovražde zistí, že sa uňho skrýva Leila, obvinená zo smrti policajtky. Návštevy očného lekára, striedajú návštevy policajtov, ktorí ju hľadajú. Filmu dominuje nepríjemná dusná atmosféra. Realitu striedajú spomienky a predstavy, ktoré sa zlievajú do jedného príbehu. Navid Mohammadzadeh je výborný a dve hodiny ubehli ako voda. 70%

Slon a motýl (2017)

Vždy si rada pozriem film, v ktorom sa po rokoch stretne otec so svojím dieťaťom o ktorom dovtedy nevedel. Začnú si budovať krásny vzťah a máte pri tom dobrý pocit. A keď je to dieťa také zlaté ako Elsa, sú to 4*.

Děti železnice (1970)

Táto rodinná dráma, našťastie nebola až taká dráma. Naopak, našiel sa tu humor, aký môžete vidieť u Jane Austenovej v jej prvých poviedkach. Deti si na vidieku rýchlo zvykli a svoje dni vypĺňali pozorovaním prechádzajúcich vlakov, pripadne sa snažili s väčším, či menším úspechom pomáhať susedom. Práve ten humor v spojení s krásnou prírodou, vlakmi, hudbou a pozitívnou atmosférou ma oslovili.

Nesnesitelná tíha obrovského talentu (2022)

Trochu slabšie 4*, ale tak zasmiala som sa. Pedro Pascal bol výborný, a zopakujete si aj názvy filmov, v ktorých Nicolas Cage účinkoval.

Návrat idiota (1999)

Romantický, komédia, tak prečo sa mi chcelo stále plakať? Pavel Liška bol v úlohe idiota absolútne perfektný. Chcela som byť pri ňom a chrániť ho.

Život je krásný (1946)

Ďalší komentár už tento film naozaj nepotrebuje. Som rada, že som ho videla, lebo je krásny. A v čase Vianoc, by bol ešte krajší, ale viac hviezdičiek sa aj tak prideliť nedá, takže je to v poriadku.

Above Majestic (2018)

Jednu hviezdu som dala len preto, že som to dopozerala. Z celého viac ako dvojhodinového dokumentu som bola nesmierne sklamaná. Toľko výmyslov a konšpiračných teórií na jednom mieste, som už dávno nevidela. Škoda strateného času.

(1998)

Zaujímavý film, jeden z tých keď neviem ako ho ohodnotiť a čo napísať. Beriem to teda ako prvotinu, kedy si Aronofsky skúšal niečo natočiť a vzišiel z toho originálny čiernobiely kúsok. Geniálny Max hľadá číselnú konštantu, či vzorec, na základe ktorých funguje svet. Zároveň trpí rôznymi psychickými poruchami, ktoré sa pokúša zvládať liekmi. Chaos v ktorom žije, totálna únava, nočné mory, to sa Aronofskému podarilo vynikajúco zachytiť. Viem, že si túto depresiu nepotrebujem zopakovať. 60-70%

Dingo (1991)

Žiadne stretnutie nie je náhoda. A tak keď 10-ročný John Anderson - Colin Friels vidí a počuje hrať Billyho Crossa – Miles Davis, je rozhodnuté. John sa neskôr živí lovom dingov, ale popritom usilovne cvičí a hrá na trúbku, aby si mohol splniť svoj veľký sen, vycestovať do Paríža a stretnúť ešte raz Billyho. Film si pomaly plynie s úžasnou hudbou Michela Legranda, za zvukov trúbky Milesa Davisa. K tomu krásne zábery z austrálskeho buša a Príža. A samozrejme úžasná atmosféra filmu.