Sebevražedný oddíl (2021)

K dobrodružnému, akčnému a fantasy, by som ešte dodala, že je to naozaj bláznivá komédia. S kopou bizarných postáv a situácií do ktorých sa dostanú. Od Harley Quinn sa nedalo odtrhnúť zrak. Záver naozaj impozantný, najmä pre ženy 😂.

Elle (2016)

Znova si to celkom určite nepozriem. Ale keďže som bola zvedavá na koniec, nejako som tie 2 hodiny dala. A nemôžem dať len 2*,lebo až také zlé to nebolo.

Slečna Emma (2009) (seriál)

Zo všetkých spracovaní Emmy, sa mi toto páči najviac. Romolu Garai som už poznala a sem výborne zápasovala. Jonny Lee Miller svojou rezervovanosťou a láskavosťou, s ktorou Emme odpúšťal jej prešľapy tiež. Všetci zúčastnení zahrali svoje postavy úžasne. Krásne prostredie a kostýmy, lepšie si to ani neviem predstaviť. Atmosféra doby pekne vystihnutá.

Fontána (2006)

Film som videla druhýkrát a kľudne si ho niekedy v budúcnosti pozriem opäť. Hugh Jackman, krásna Rachel Weisz, Manselova hudba a paradoxne polovičný rozpočet bol na úžitok. Ťažko sa vyjadrujú pocity z tohto filmu, ktorý sa vám vryje pod kožu a dlho po zhliadnutí sa vám k nemu vracajú myšlienky. Film asi neprijme každý, no kto áno bude nadšený tak ako ja.

Anna ze Zelených vršků (1985) (TV film)

Čo dodať. Bez Megan Fallows, by to nebolo ono. Najkrajšie spracovanie s úžasnými hercami a v krásnom prostredí. Videné x-krát a vždy ma to rovnako dojíma. Mám doma všetky časti, ale prvá je najlepšia.

To nic, drahá (2022)

Rozbeh filmu bol veľmi pomalý, myslela som, že to ani nedopozerám, no nakoniec ma to zaujalo. Len vďaka výkonu hlavnej hrdinky Florence Pugh. Film sa dobre pozeral, 50-te roky boli pekne zobrazené, až som mala pocit, že som tam. Koniec podľa vášho výberu. Dala by som 3,5 *, ale film si asi znova nepozriem, takže zaokrúhlené na 3.

Simpsonovi (1989) (seriál)

Seriál, ktorý môžem pozerať s deťmi, priateľmi, manželom, aj sama. Nikdy neomrzí. Chvíľami veselý, chvíľami vážny, alebo dokonca smutný. Občas trápny, až sa zle cítite, ale vždy zaujímavý. Super, že existuje.

Princezna Mononoke (1997)

Krásne. Pozreté bez prestávky. Hlavná myšlienka filmu a jej podanie je úžasné. A nádherné animácie. Nemám slov.

China - Überwachungsstaat oder Zukunftslabor? (2021) (TV film)

Desivý dokument, ale je jasné že o toto sa snažia mocní tohto sveta. Až na to, že Čína bude asi prvá, ktorá získa absolútnu kontrolu a tým aj poslušnosť svojich obyvateľov. A v tesnom závese za ňou budú nasledovať ďalšie štáty.

Násilí na ženách (2022)

Všetci vieme, že sa to deje, ale tie čísla sú šokujúce. Mexiko 1000 žien ročne, Nemecko a Veľká Británia cca 140 žien ročne, Francúzsko 120, Turecko 300, Taliansko 115, ČR 20, SR 10, Maďarsko 77. Za posledné dva roky 2021 a 2022 sa tieto čísla zvýšili niekde až 1,87 x. Otrasné, že ženy zomierajú väčšinou rukou svojho manžela, priateľa, otca, alebo brata. Čiže niekoho, koho dôverne poznajú.