S láskou, Rosie (2014)

Ak je to váš osud, není co riešiť. Krásny príbeh, dobrí herci, hudba aj spracovanie. Som rada, že láska nakoniec zvíťazila, hoci to trvalo dlhšie ako by sme si priali. Smiech sa miešal so slzami. Koniec bol vynikajúci. Ak ste to ešte nevideli, odporúčam pozrieť.

Yakamoz S-245 (2022) (seriál)

Nebolo to Sci-fi celkom podľa môjho gusta, ale malo to spád. Hudba aj herci boli dobrí, no primitívne hádky a nereálne scény ma donútili dať len 3 hviezdy.

İyi Günde Kötü Günde (2020) (seriál)

Konečne seriál, ktorý nemá 50 častí. Milá komédia, pekní herci. Taká oddychovka. Ten otvorený koniec tomu celkom sedel.

Milý Johne (2010)

Ak romantický film, tak tento. Páči sa mi dokonca viac, ako Zápisník jednej lásky. Vzťah autistickeho otca a jeho syna Johna, sa nedá pozerať bez sĺz, presne ako vzťah Johna a Savannah. Jej ľudskosť, zodpovednosť a dobrota boli krásne zahrané. Chaning trochu nestíhal, ale do tohto filmu mi zapasoval.

Barevný závoj (2006)

Perfektné spracovanie, výborní herci, krásna krajina, podmanivá hudba.  Koniec filmu na rozdiel od knihy, sa mi viac páčil. Je to jeden z mojich najobľúbenejších filmov, môžem ho pozerať vždy znova a znova.

Seviyor Sevmiyor (2016) (seriál)

Konečne som si pozrela aj kórejský originál a japonskú skrátenú verziu. Japonská verzia je trochu mdlá, kórejský originál je naozaj romantická komédia. Turecké spracovanie sa mi páči asi najviac.  Gökhan Alkan nie je práve komediálny herec, ale v tej romantickej a dramatickej časti je úžasný. Zeynep Gamci je perfektná vo všetkých polohách. Jej komediálny talent mi od smiechu vháňal slzy do očí. Páčila sa mi aj chémia medzi ústrednou dvojicou /hoci Zeynep Gamci bola v skutočnosti už vydatá/. Ktorá Deniz je tá pravá sa ukáže  až v 20-tej časti a tu sa komédia pomaly mení na romantickú drámu. Posledná časť nenechá suché snáď žiadne ženské oko. Ocenenie hlavných predstaviteľov Kórejcami bolo na mieste a zaslúžené. Veľmi chutný seriál. A zaujímavá kamera. Určite si to v budúcnosti ešte raz pozriem.

Zrodila se hvězda (2018)

Z troch verzií, ktoré som videla sa mi táto páčila najviac. Veľký podiel má na tom hlavne Lady Gaga. Jej prirodzený vzhľad a prekvapivo výborný herecký prejav. Bola som milo prekvapená.

Láska s vůní oliv (2021) (seriál)

Taký odpočinkový priemerný letný seriálik. Alp Navruz ma teda sklamal. Po predchádzajúcich seriáloch som od neho čakala viac. Zaujímavejšie boli vedľajšie postavy.

Kalp Yarası (2021) (seriál)

Scenár podobný ďalším tureckým telenovelám. Je tam snáď všetko. Láska, intrigy, tajnosti, nemanželský syn, úrazy, potraty, 2x strata pamäti. Zbytočné postavy, zbytočné zápletky, stačilo by tak 15 častí. Ale láska Ferita a Ayse a výkony niektorých ďalších postáv, dala by som aj 4 hviezdy, no za niektoré absurdné zápletky som nakoniec jednu ubrala.

Slovania (2020) (seriál)

Tešila som sa veľmi. Nakoniec len veľké sklamanie. Trápne dialógy aj niektoré scény. Nabudúce radšej menej reklamy a kvalitnejšie spracovanie. Veľká nuda.