Predátor: Kořist (2022)

Predátorská pohádka o emancipačním boji mezi Komančema / nezaměňovat tentokrát s KSČ /, ke kterému se tak nějak přichomítne retardovanej Predátor. Naštěstí pro všechny emancipované samice je tenhle Predátor členem aliance za rovnost Predátorek na predátoří planetě a tedy s klidem sobě vlastním si nechá nakopat prdel mladou indiánkou, jen aby společně dokázali, že to ona dokáže! A tedy teoreticky by mohla i každá jiná Komančka, potažmo žena.

Kdo přežije - Samoa (2009) (série)

Párkrát jsem na to koukal u někoho na návštěvě a díky téhle sérii jsem se začal k Survivoru občas vracet.

I jako Ikaros (1979)

Pro mě trochu předvídatelný děj, takže jsem takový konec očekával. Začátek bije do očí svojí podobností atentátu na JFK, což beru jako snahu autora o vyjádření svého názoru na celou akci v Dallasu. Přes některé malé nedostatky v ději musím říct, že jsem se dobře bavil a i se něco nového dozvěděl. O zmíněném experimentu jsem již slyšel, ale neměl jsem tucha, že procenta uvědomělých v populaci jsou až tak vysoká. Podprahové poselství celého filmu by se dalo shrnout do známé otázky: Kdo bude hlídat hlídače?

Nevěra (1956)

Zajímává sonda do myšlení a života soudruhů po 48. Kačírková byla fakt kóňa. Konec působí dost naivně, ale tak točilo se to v 50s.

Na západní frontě klid (2022)

Podle mě je každej, kdo se nechá vmanipulovat do války nějakým volem sedícím někde ve vyhřátým kanclu, blbej jak starý necky. Představuji si vyžraný generály, kouřící doutníky a pijící whisky, sklanějící se nad mapami bojiště. " No inu, tenhle kopec prostě musíme obsadit. Bude nás to stát 10 tisíc mužů, ale máme v oblasti zálohy, tak by nás to nemělo ohrozit! Haló? Martičko? Přineste nám kávičku s rakvičkou." V těch 10 tisících může být tvůj tata, bratr, syn. Můžeš tam být ty a právě tě rozesral na sračky přímý zásah děla. Závěr: Musíš být blbej jako starý necky. Nemodli se k Bohu za záchranu. Sám ses rozhodnul jít touhle cestou... No ale kdo chce kam, pomožme mu tam.

The Last Movie Star (2017)

Skvělej Buřt Reynolds v jeho poslední roli. Kdyby tak vyjeveně koukal na mě, tak bych se musel furt smát.

Spalující touha (1999)

Vždy jsem měl z tohohle filmu pocit, že je neúplný, že v něm něco chybí. Není to dlouho, co jsem se dozvěděl o zkrácení studiem o 25 minut a o podezřelé smrti Kubricka, když trval na jeho úplném uvedení. Nebudu z toho vyvozovat nějaký konspirační závěr, neboť to zkrácení může znamenat, že z toho jen vystříhali nějaký pořádný prasárny. No a nebo to byla jen reklamní kampaň, v které využili Kubrickovi náhlé smrti, aby k tomu přitáhli víc diváků. Především z pocitu neúplnosti tomu dávám jen 4* s nadějí, že třeba jednou uvidím plnou verzi. Kdyby někdo na jejich mejdan jel a potřeboval wimgmana, jsem k dispozici. Mám krásnou masku Shreka.  Tak jako tak, Kubrick se rozloučil velkou parádou.