Matrix (1999)

Nejchytřejší z hloupých filmů všech dob. Do toho skvěle vybraní herci, báječná akce (která se sice inspiruje japonským anime, ale předžvýkáváho euro-americkému divákovi), zvuk a špetka té filosofie, která nikoho neurazí a intelektuálům způsobí erekci.

Čelisti (1975)

Film měl u nás po sametové revoluci obnovenou premiéru a já jsem hrozně rád, že jsem ho mohl vidět na velkém plátně. Můj nej zážitek z kina všech dob (vedle Matrixu).

Mrtvá zóna (1983)

Netradičně civilní (v rámci fantasy žánru) kingovka adaptována překvapivě přiměřeným Cronenbergem dala za vznik skvělému filmu, kterému těch pět hvězdiček nedám jen proto, že z předlohy šlo vytěžit ještě více, což pan režisér a scénárista v jednom musel vědět.

Christine (1983)

Dva roky po "našem" zaprděném českém Upíru z Feratu napsal King a natočil Carpenter svou vážnou verzi, která si ale (ne)vědomě dělala srandu z fascinace mladých zakomplexovaných amerických mužů velikými a nablýskanými auty (že by malé penisy?). Jedna z lepších adaptací Kinga.

Assassin’s Creed (2016)

Strašně hloupý film, jehož existenci bych chápal, kdyby byl rozsekaný na spoustu dílů, které by byly vsazeny mezi jednotlivé kapitoly Playstation hry. Tolik krásných a skvělých herců, kteří netuší co mají hrát, jen tak ve filmu neuvidíte... . Islámské pozadí filmu v dnešní rozjitřené době komentovat raději nebudu.

Vekslák aneb Staré zlaté časy (1994)

Literární předloha (kupodivu vyšla rok před Sametovou revolucí) se stala jedním z prvních českých bestsellerů a to díky exotickému tématu: veksláctví (náklad 100 000 ks a stály se fronty před knihkupectvími). Samotný film je dokonalou adaptací mizerné předlohy.

Fauda (2015) (seriál)

Narozdíl od Palestinců nevidí Izraelci svět černobíle a tento seriál je toho důkazem. Recenzi píši v době vyostřeného konfliktu mezi oběma zeměmi. Kéž by bojovali mezi sebou jen před kamerami...

My děti ze stanice Zoo (1981)

Omamný zlý film, jehož sledování je čiré sebemrskačství, ale přesto máte "potřebu" ho dál a dál sledovat. Narozdíl od knihy (četl jsem) je k nám divákům o něco shovívavější a zcela vyjímečně jsem za to rád.

Braindead - Živí mrtví (1992)

Zábavná studie o toxickém vztahu mezi synem a matkou, završená nadmíru krvavým závěrem, který se nevyhýbá úmyslně přepálené brutalitě a černému humoru.

S kuchařem kolem světa (2007) (seriál)

Jako milovníka arabské a asijské kuchyně mě zajímaly především díly z této provenience, ale neskutečný entuziasmus Fredyho, s kterým si např. pochutnával na netopýrech, mi z každého dílu dělal malý kulinářský zážitek.