Ve jménu vlasti (2011) (seriál)

Nic není, jak se na první pohled zdá a vždycky se všechno může ještě víc zamotat... Damian Lewis je bezchybný a v průběhu seriálu se mnou mával jak s hadrovou panenkou, to samé platí i o Claire Danes, která mi sice zpočátku až tak moc neseděla, ale v posledních dvou třech dílech byla úžasná.

Moje krásná učitelka (2011)

(Trochu mě mrzí ten příšerný český název.) George Takei mě rozsekal svou větou: They call them "smart phones", but only dummies use them in my class. V polovině jsem se přistihla, že právě na Takeie se těším nejvíc, protože ostatní bylo takové nemastné neslané. I když Toma Hankse i Julii Roberts obdivuju, v tomhle filmu jim to moc nepomohlo.

Jak vycvičit draka (2010)

Film už má více než rok od svého uvedení do kin a já už jej viděla několikrát. A ano, pořád mám po jeho zhlédnutí pocit jakési blaženosti. No, buďme k sobě upřímní, kdo by nechtěl takového domácího mazlíčka jako je Night Fury, co? :) Už dlouho se mi nestalo, abych se na animovaný film i po několikáté těšila tak, jako bych ho měla vidět teprve poprvé.

Jak vycvičit draka: Legenda o Kostikradovi (2010) (TV film)

Ztřeštěné, zábavné, ale k dokonalosti tomu něco chybí... Ale odlišení vyprávěné (vzpomínkové) animace od té dějové se mi moc líbilo.

Jak vycvičit draky: Dar Nočního běsa (2011)

Tenhle krátký počin mě připomenul, jak povedený základ (nejen dějový) má tenhle animák a jak moc se mi líbil film. I přes trochu nudnější počátek ve stylu rodinně-vánoční pohody, dosloval vyletěl vstříc neotřelé podívané a já se bavila.. A to hodně.

2 $ocky (2011) (seriál)

V tomhle případě jsem opravdu ráda, že jsem nedala na postery, podle nichž bych doteď tvrdila, že to nejspíš bude nějaká kravina... opak je pravdou. Vtipný seriál plný dvojsmyslů zabalený do přízvuků "nižší vrstvy" funguje prostě na jedničku. Pro mě to byl jednoznačně největším překvapením roku.

American Horror Story - Murder House (2011) (série)

Nemůžou být všechny díly dokonalé, některé se mi líbily míň, některé jsem hltala téměř bez dechu. Ale i ty horší byly stále nadprůměrné. I přesto, že všechno, co seriál obsahuje, už někdo někde někdy viděl, nepůsobí seriál jako nějaké nudné klišé. Do dvanácti dílů tvůrci vměstnali fůru napětí, tajemna a, jak to už u správného horroru bývá, vražd. Těším se na druhou sérii a doufám, že bude mít také pouhých dvanáct dílů. Myslím, že při větším počtu by se zábava rozplizla a nuda by se dostávala víc na povrch, a to by byla opravdu škoda!

Jeff Dunham: Controlled Chaos (2011) (pořad)

Přemýšlela jsem nad tím, jak tuhle show ohodnotit, na jednu stranu se nevyrovná těm dvěma předchozím, ale na stranu druhou... závěr byl naprosto bombovej a některé vtípky mě dokázaly odrovnat. Ani to třeba až tak úplně vtípky být nemusely - třeba problémy s Achmedovou nohou a úprava lepící páskou :)

Dexter: Early Cuts (2009) (seriál)

Nebýt výborného doprovodného vyprávění Michaela C. Halla, ani bych se to nesnažila celé dokoukat...

Bylo, nebylo (2011) (seriál)

Nevšední pohádkový seriál, mnou nepříliš oblíbená Jennifer Morrison překvapila, stejně jako i ostatní herci. Potěšila mě i vedlejší role Davide Anderse. Zpracování pohádek je opravdu tak povedené a zasazené do modernějšího hábitu, až mi občas dělá problémy poznat, o kterou pohádku se přesně jedná. :) Ale to není seriálu vůbec na škodu, právě naopak. Na druhou stranu v něm ale bohužel nevidím dostatek potenciálu na více než jednu sérii. Pokud tedy ovšem scénáristé nemají už v rukou nějaké (povedené) eso v rukávu pro nadcházející sérii, popř. by se zápletka první série mohla protáhnout i do sérií dalších... i když, to už by mi už moc nevonělo.