Dunkerk (2017)

Film má klasický Nolanovský rukopis, dych berúce zábery vyzneli isto najlepšie v kine, neustála napínavá atmosféra, skoky medzi líniami deju a netradičný zvuk. Jeho klasika. Však pri sledovaní doma na monitore epesnosť akosi vyprcháva. Nie je to niečo čo by som chcel pozerať znova, raz stačí.

Přísně tajné projekty UFO: Odtajněno (2021) (seriál)

Ubrat 99,9% efektov, sustredit sa na fakta a ukazat "realne" zabery ktore su dostupne. 1* len preto že to obsahuje aj fakty, ale je ich tak málo že sa do tá narvat do jednej epizody max dvoch. Potom by to bolo dobre. Takto to posobi len ako cash grab. Extra efektné zábery pôsobia diskreditujúco a majú podla mna opačný efekt ako autor chcel.

Rozpuštěný a vypuštěný (1984)

Divný film, veľmi zvláštny spôsob rozprávania a zvláštny originálny humor. Dobre pobaví diváka.

2001: Vesmírná prda (2000)

Nielsen ma vždy bavil, no tento film je nepozeratelný a extrémne hlúpy.

Pelíšky (1999) odpad!

príšerná nuda, ťažko sa mi verí že sa tento film páči masám. Nostalgia ? , možno, ale takéto niečo bolo možné rozprávať aj zaujímavejším spôsobom.

Blíženec (2019)

Solidný akčný film, CGI nič extra... mám pocit akoby juniorove telo a telá všetkých čo sú CGI bolo animované ručne bez motion capture. Krajšie a realistickejšie animácie tela sa dajú vidieť už v hre Metal Gear Solid 4 (2008).

Hříšnice - Julian (2018) (série)

V istých smeroch pútavejšie ako prvá séria, flashbacky mali význam a dotvárali dej. Nebolo treba nič skipovať. Bolo to ale zbytočne komplikovaným spôsobom zamotané. Vďaka tomu to držalo to diváka pri obrazovke.

Hříšnice - Jamie (2020) (série)

Slabota, unrelatable charakter hlavného záporáka. Celé sa do dalo zhrnúť do 2-3 epizód. Takto je to rozťahané a nudné. Taký horší Joker....