• Fantasy

Jmenuji se Lo Ki-wan (2024)

Film má ponurý příběh, takže to nemusí být šálek čaje pro každého. Pro mě však bylo velkým lákadlem, že se hlavní role ujal Song Joong-ki. A samozřejmě jsem vůbec nelitovala, zahrál to excelentně, a hlavně tak věrohodně, že jsem „trpěla“ s ním. Byla to úplně odlišná role, než v kterých jsem ho viděla dřív a kdybych neviděla jeho tvář, tak bych snad ani nevěřila, že je to on. Má zkrátka ode mě velký palec nahoru 👏👍 Naštěstí je to pochmurno trochu vyváženo tím, že se společně s Choi Sung-eun snaží vzájemně zachránit.

Láska padá z nebe (2019) (seriál)

Je to tak dobře zpracované, že mi vůbec nevadilo, že téměř každý díl byl jak celovečerní film. Superlativ je spousta, takže nemá smysl zde psát o tom „romány“, zkrátka nejlepší je, aby se každý přesvědčil na vlastní oči 😉 Povedlo se zde nejen skvělé obsazení: Hyun Bin a Son Ye-jin byli dokonalí a i vedlejší role se velmi povedli, především vojáci z kapitánovi jednotky děj velmi dobře dotvářeli. Také musím vypíchnout příběh jako takový, protože zde nechybí romantika, drama, akce, vtipné i smutné scény, občas něco k zamyšlení a hlavně je to vše dobře rozloženo, takže kapesníky jsou naštěstí potřeba jen občas 🙏🥹 Ústřední dvojici to velmi sluší a je zde viditelná chemie, takže diváka ještě víc potěší, že to zasáhlo do reality a tvoří spolu pár i ve skutečném životě 🥰🫰

Městečko na pobřeží (2021) (seriál)

U tohoto seriálu se mi stala zvláštní věc. Přestože to má jednoduchý příběh, není tu žádná větší akce a ani drama, tak mě to něčím chytlo a s chutí jsem to dokoukala až do konce. Možná to bylo právě tím, že to nemělo komplikovaný děj, odehrávalo se to v poklidu na malém městě, kde není nic uspěchané, všichni si pomáhají a vzájemně se starají o svou komunitu. Seriálu určitě také prospělo, že je zde hodně postav, u kterých máme možnost sledovat jejich příběhy, takže se to netočí jen okolo hlavní dvojice. Každopádně mě hodně bavilo, když se Shin Min-ah a Kim Seon-ho dali konečně dohromady. Bylo to tak střelené a někdy až infantilní, ale na jednu stranu jsem jim to záviděla a říkala si, že by to bylo někdy opravdu fajn, kdyby se páry takhle bláznivě odpoutali od všedních starostí a nedůležitých blbostí. Téměř celý seriál je v takovém oddechovém a pozitivním duchu, proto mě stálo dost sil a kapesníků, když se v posledních dílech konečně dovídáme smutný příběh šéfa Honga.

Bratři Sunovi (2024) (seriál)

Tak tenhle akční seriál se opravdu povedl. Bylo to nabité akcí i vtipem a také to bylo proloženo zajímavými zvraty, i když věřím, že všímavý divák na to přijde ještě, než je to odhaleno 😉 Kdo má rád bojové scény, tak si zde přijde na své, protože jich zde nebylo málo a Justin Chien tu fakt jede na plné obrátky. To mě opravdu potěšilo, protože mě vždy zamrzí, když všechnu akci vidí divák už v traileru, díky čemuž se těší na film/seriál, ale pak zjistí, že vše už viděl v upoutávce a jak se to rozmělnilo do příběhu, tak tam vlastně moc akčních scén není. Sam Li je zde ze začátku takový bojácný trouba, ale postupně sbírá odvahu, spoiler: až je to nakonec překvapivě on, kdo zachrání rodinu. Michelle Yeoh zde má sice jen malinkou bojovou scénu, ale v této roli zazářila jiným způsobem – má vždy vše dopředu promyšleno, je o dva kroky napřed, ví co chce a hlavně ví, jak toho dosáhnout.

Rodina nindžů (2024) (seriál)

Velmi jsem se těšila, že po dlouhé době uvidím příběh s nindži, ale bohužel mě to úplně neuspokojilo. Souboje nebyly úplně špatné, ale doufala jsem, že jich tam bude více. Přijde mi, že tvůrci se asi více chtěli zaměřit jednak na to, že je tu síla shinobi používaná k politickým cílům a likvidaci nepohodlných lidí. A také na souboj dvou skupin, kde jedni chtějí sloužit „pánovi“ a druzí vládnout. Spoiler: A nakonec to dopadlo tak, že pánem se stali ti, co chtěli vládnout, takže nyní bude sloužit klan klanu…

Vražedný paradox (2024) (seriál)

Z morálního hlediska je tento příběh určitě vstup na velmi tenký led. Na jedné straně budou stát ti, co si myslí, že spravedlnosti by mělo být učiněno zadost, obzvlášť když se jedná o případy, kdy se nedaří padoucha dopadnout, nebo si svou svobodu uplácí, a nebo ještě hůř, když selhává systém. Na druhé straně budou ti, co nechtějí dovolit, aby zde byli samozvaní soudci a kati. V tomto seriálu obě tyto strany dobře znázorňují Choi Woo-shik a Son Suk-ku. Spoiler: Trochu jiný úhel pohledu je v případě prvního zabití, kde se více méně jedná o sebeobranu. Další případ už je skutečnou vraždou, aby Woo-shik zabránil prozrazení, a když pak zjistí, že má na to šestý smysl, tak už to jede… Je zde ale také dobře zobrazeno, co takový život obnáší: podřadné-nenápadné zaměstnání, samota, strach, noční můry, skrývání… A v případě Suk-ku je zase dobře zobrazeno, že zastávání určitého názoru se může lehce změnit ve chvíli, kdy se jedná přímo o vaší osobu.

Má Venuše (2015) (seriál)

Děj není sice nijak nabušený a není zde až na pár výjimek ani velké drama, ale přesto se mi seriál líbil. Byla to taková oddychová pohodička, u které se člověk dost často zasměje. Je to jednak díky So Ji-Sub, kterému se podaří vždy skvěle okomentovat nehody Shin Min-ah a také díky jeho neoblomné urputnosti ohledně cvičení a stravování. Také mě dost bavilo „posílání ďolíčků“… 😍 Hlavním tvůrcem většiny legračních situací je ale Henry Lau, ten mě fakt bavil, vždy když se objevil na obrazovce 😂 Min-ah byla fakt dobře namaskovaná, je to určitě pro herce lepší, když mají schopné maskéry a nemusí kvůli roli nabírat. Příjemnou změnou také bylo, že hlavní představitelka ztvárnila silnou ženu, která si věří, že zvládne vše i přes veškerá úskalí (nadváha, nemoc, soukromé i pracovní vztahy…).

Hong Cheon Gi (2021) (seriál)

Velmi pěkně zpracované historické drama. Musím ocenit, že když se jednalo o příběh o malířce, že se tématu malby seriál dostatečně věnoval. Ahn Hyo-Seop svou roli skvěle zvládl a jeho proměny, když se v něm probudil Ma Wang, byly opravdu úžasné. Řekla bych, že celkově obsazení všech postav se zde velmi vydařilo. Hodně mě také potěšilo, že záhady/nejasnosti byly vždy vysvětleny, takže se v tom člověk neztrácí. A hlavně jsem si řádně užila konec, protože to nebylo nasoukané jen do pár posledních minut 🥰

Top Gun: Maverick (2022)

Sice jsem všude kolem sebe slyšela a četla samé dobré recenze, ale i tak jsem měla před shlédnutím trochu obavy, jaké to bude – zbytečně 🤩 Top Gun je taková moje srdeční záležitost, protože když jsem měla jako dítě možnost po revoluci zhlédnout takový snímek, tak mě to naprosto uchvátilo. Měla jsem jasno, že bych chtěla lítat se stíhačkou a že si pořídím motorku 😂 Musím říct, že je to jedno z mála pokračování, které nedělá ostudu prvnímu filmu a obzvlášť, když je v tomto případě dělí od sebe neuvěřitelných 36 let a ještě když k tomu člověk připočte, že je v obou dílech přítomen Tom Cruise. A to, jak vypadá a co předvádí v 60 letech, je opravdu neuvěřitelné 💪👏 U snímku také oceňuji, že si zbytečně nevymýšleli zemi, ve které je umístěna továrna, kterou musí zničit. Přestože je to hlavní cíl ve filmu, tak úplně stačilo vědět, co je to za továrnu, v jakém terénu se nachází a jak tedy bude náročné to zvládnout. Také mě velmi potěšilo, když jsem ve filmu uslyšela hudbu z jedničky – úplná nostalgie. Ale závěrečná píseň od Lady Gaga také samozřejmě nemá chybu.

Lovci z konce světa (2024)

Nechyběla zde akce, nebylo to nudné a sem tam proběhla i nějaká hláška, ale čekala jsem od toho trochu více. Po shlédnutí musím říct, že mi to více připomnělo americkou než korejskou tvorbu. Kdo má rád pořádné krváky, tak si zde přijde na své. Na konci mi celkový dojem z filmu trochu pokazila závěrečná střílečka, která mi přišla dost zbytečná, tedy kromě toho že při ní šílený doktor potrestal sám sebe…