Star Wars : The Old Republic Fan Film (2012)

Až na tu francoužštinu moc pěkné. A to i přesto, že je to trailer na SW:TOR, pouze "amatérsky" zahraný živými herci. To amatérsky berte s rezervou, neboť je to lepší než jiné rádoby profesionální filmy.

Total Recall (2012)

Ano, točit remaky je ve většině případů zbytečné. Ale když už je natočen, tak je snad nutné předpokládat, že jaksi bude mít společné rysy a více či méně bude vykrádat původní film. Už samotný význam slova "remake" k tomu ten film předurčuje... tak proč to každý řadí do mínusů? To já jsem viděl film s pozměněným místem, kde se to odehrává, trošku změněnou zápletkou a ano - podobné či snad místy téměř scény tam byly, ale od toho je to remake! A ty nepodobné rysy byly přece taky fajn (kyberpunková atmosféra ala Deus Ex, syntetická robopolicie, výtah skrz jádro Země,...). Snad je do té honičky s auty mohli vrazit trošku víc peněz, aby to nevypadalo tak uměle.

Rebelka (2012)

Musím vytknout trošku slabší animaci postav (ale nic zásadního) a hlavně poněkud řídký scénář, kdy mi přišlo, že se za celý film skoro nic nestalo. Na druhou stranu to výborně doplňují povedené vtípky (a že jich je) a nádherná hudba. Ale co potěšilo nejvíc, je změna oproti všem ostatním animákům (počínaje Životem brouka, přes Toy Story až ke Shrekovi či Jak vycvičit draka), myšleno momentem, kdy hlavní postava/y ztratí veškerou naději a vzdají to či odejdou pryč a pak uvidí válet se na zemi kámen, vzpomenou si na něco, zkrátka se v nich něco zlomí, získají novou vůli pokračovat a vše skončí epickým návratem. Tady žádný takový scénáristický obrat není a díky za to.

Fontána (2006)

Naprosto dokonale vytvořené audiovizuální dílo, oproti kterému je Kubrickova Vesmírná Odyssea amatérský film (samozřejmě trošku přeháním, ale jistě mě chápete). Film jsem viděl zatím 4x a myslím, že i kdybych ho viděl 1000x, stejně objevím něco nového, čeho jsem si předtím nevšiml. Film je totiž napěchován tolika detaily, tolika slovy, tolika skrytými i neskrytými významy, že je třeba film vidět minimálně několikrát k objevení alespoň části toho. Netřeba rozepisovat úchvatnou hudbu, skvělé herce i ty ostatní skvělé věci - to už udělali mnozí přede mnou.

Ink (2009)

"One, two, three, four, one, two, three, four" Vcelku jednoduchý koncept, který je zabalený tak šikovně, že jej jednotlivé scény pomalu rozbalují jak Vánoční dárek. Zpočátku vůbec netušíte oč běží a máte chuť to vypnout, ale čím víc dílků skládačky dostanenete, tím budete více unešení. Ke všemu ještě přispívá perfektní vizuál a hudba a také (pro mě) nečekaná pointa.

Na věky věků (2012) (seriál)

Historická atmosféra i celkový příběh odvíjející se od reálných historických událostí. Ale musím říct, že mě už hodně dlouho záporné postavy neiritovali tak jako tady. Co záporňák (nebo záporňačka), to zhovadilec jednající úplně kreténsky. A co bylo ještě horší, kladné postavy naprosto nedokázali předvídat, či vůbec pochopit, že ten záporňák je skutečně záporňák a vyvodit si z toho, že ho tedy zřejmě jen tak "neoblafnou". V tomto ohledu jsou například Borgiové daleko propracovanější... i když to bude asi tím, že tam je záporňák úplně každej. Snadná ovlivnitelnost některých postav (krále Anglie např.) byla taky opravdu k nas**ní a poslední půlhodina vskutku podivná... ale i tak slabší 4* neboť to i přes nedostatky bylo slušné pokoukání.

Red Sand: A Mass Effect Fan Film (2012) (studentský film)

Některé efekty slušné, jiné již trochu horší, ale v celku povedený kraťas z doby Aliančního hrdiny Jona Grissoma.

Borgiové (2011) (seriál)

Těšil jsem se na seriál podobný Tudorovcům a popravdě jsem dostal ještě o něco lepší. Seriál má oproti nim daleko intezivnější a nahuštěnější děj, což je sice místy na úkor historický faktů, ale to se dá omluvit. Tvůrcům se podařilo navodit skutečnou atmosféru renesanční Itálie, k čemuž přispívá i povedená hudba. Herci jsou všichni bez výjimky na jedničku a to dokonce i Jeremy Irons, kterého mám sice rád, ale jako papeže jsem si ho nedokázal představit. Ale byl jsem vyveden z omylu. Edit: Už dlouho mě předčasné ukončení seriálu nenasralo tak jako tady. Ukončit seriál, který je naprosto skvělý a navíc s každým dílem ještě lepší a lepší, to je vážně na zabití. Alespoň že posledním dílem byly uzavřeny některé příběhové linie a neskončilo to žádným cliffhangerem. K dokonalosti už chyběl jen Ezzio Auditore da Firenze. A když už jsme u toho: Young Cesare, I heard him say / he could not be killed by man. / So I tossed him through the air / to see where he might land. .... Cesare, Oh, Cesare / A man of great depravity / He thought himself immortal / 'til he had a date with gravity. .... Fair Lucrezia could not sate / her appetite for lovers / But I suspect she would be fine / with two or three more brothers. (Copyright - Ubisoft)

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

"Rest in pieces" Expendables 2 aneb Avengers složení ze klasických akčních hvězd. Jo jasně, scénář to mělo v určitých pasážích vskutku viditelně děravý... jenomže i přesto to byla pořádná zábava, kde se střídala až na vyjímky výborná akce s ještě lepšími hláškami a odkazy na staré akčňáky.