Troja (2004)

Takhle p****t nádherný Homérův příběh. Čekal sem stokrát více. Já vím že je teď v módě točit filmy jak "to tehdy mohlo být". Ale proboha. Bez bohů to nejde. Na nich to stojí. S nimi to padá. Proto je ten příběh nádherný. Vyloženě televizní Helena Trojská byla mnohem lepší i bez obřích bitevních scén. A Orlando... celý film sem se těšil až ho trefí tím otráveným šípem (Homér), nicméně on to prostě musel přežít (Benioff). Jo a koho zajímá, že Helena ke konci války Parida nenáviděla a chtěla se vrátit ke svému muži Meneláovi, kterého si mimochodem sama vybrala ze všech králů Řecka a který nebyl ani zlý, ani starý, ani ošklivý. To způsobili bohové (Afrodíta konkrétně), že se zamilovala do Parida. Proto to bez nich nejde. A takto bych mohl jmenovat do nekonečna. A tak jedinou světlou stránkou filmu zůstává onem již milionkrát zmiňovaný souboj. Jo a mezi náma Achilles se nikdy do Tróji nepodíval. Paris ho zastřelil asi rok před koncem války těsně před branou do města.

Casino Royale (2006)

Bond is back. Po naprosto otřesném Die another day se konečně vrací můj oblíbený agent Jejího Veličenstva. Sice nám mírně zblonďatěl, ale co naplat když někdo zachrání Bonda ať je to třeba Blond. Jedna z nejlepších Bondovek. Klobouk dolů. Jasných pět.

Renesance (2006)

Příběh je naprosto stupidní, ale zpracování nádherné. Nemohl sem odtrhmout oči. Škoda, zasloužilo by si to scénář s velkým S.

Quantum of Solace (2008)

Dávám za čtyři. Bavil sem se, sem fanoušek Bonda, viděl sem všechny. Ženy (Olga je jedním slovem nádherná), auta, chlast, zabíjení padouchů. A adrenalinová jízda se spoustou akce nikdy není od věci ale... Ale místy sem ani nevěděl co se děje, režisérova zaliba v rozostření (úvodní honička v Sieně) mě časem začala pěkně štvát. Navíc mi zde chyběli věci které k Bondovi prostě patří, jako třeba hlášky (Jmenuji se Bond, James Bond atd.) nebo to že s Bondgirl by se prostě (možná sem sexista) měl vyspat...K tomu, že se film jmenuje Quantum of Solace, a vy se vlastně vůbec nedozvíte, co to Quantum je, už se ani nevyjadřuji. Spíš cely film má být jaksi asi spojka mezi Casinem a tou následující, což je podle mého názoru chyba. Bond by měl fungovat jak jako celek tak i jako samostatný film. Nicméně je to bond a dát mu méně jak čtyři bych nezvládl.

Afterworld (2007) (seriál)

CO TO JE?????? Když už animuju tak pořádně!!!!!!!!!!!!

Čarodějův učeň (1977)

Když sem si pročítal žebříček 200 nejlepších filmů, tak mě Čarodějův učeň ihned zaujal. Česká kombinace pohádky a hororu? A od Karla Zemana? To musím vidět. Film splnil má očekávání. Je to nejlepší animovaný horor. Vřele doporučuji...

Dobrý voják Švejk (1956)

Lituju Hašku nemůžu jinak. Pro mě Švejk nikdy nebyl tou skvělou národní knihou jako pro většinu lidí. Neříkám, že je to vysloveně špatné, Rudolf Hrušínský je prostě Rudolf Hrušínský, ale mě to bohužel neoslovilo.

Stará puška (1975)

Philippe Noiret ve své životní roli mstícího se doktora. To se musí vidět.

Určitě, možná (2008)

Docela příjemná romantická komedie s tentokrát snesitelným Reynoldsem a jako vždy neuveřitelně roztomilou Islou Fisher. Ani to přechytralé děcko zde nepůsobí tak blbě jako ve většině podobných filmů.