Ona (2013)

Nadčasová lovestory se zamyšlením nad dnešní společností, sexy hlasem Scarlett Johansson a hudbou od Arcade Fire. Volám do Los Angeles a žádám pro tento snímek Oscara.

X-Men: První třída (2011)

Mystique byla vždy má nejoblíbenější, a teď v podání Jennifer Lawrence? To už byl jen jeden z mnoha střípků, za které si u mě film vyslouživl velké "tý vole".

Mrtví a neklidní (2013)

A ono je to i docela originalni, hezky natocene a s dobrym soundtrackem, jako vzdycky u teen Summitu.

Děcka jsou v pohodě (2010)

Stoprocentní herecké výkony nám ukazují, jak strašně moc a často se měníme, nebo spíše přizbůsobujeme novým a novým situacím.

Ten, kdo stojí v koutě (2012)

Ale stejne si radsi prectete knizku. Tohle je pribeh plny veci na premysleni. Pribeh na delsi dobu.

Ladíme! (2012)

Filmova verze Glee, ovsem vtipnejsi a vice strelena. Na zacatku jsem byl opravdu prekvapeny, teste se. Jen mi trochu vadilo, ze jsme z toho az moc citil snahu napodobit Bridesmaids.

Umění zapadnout (2011)

Původní název filmu Homework? NE! Ten originální, nápaditý název vystihuje přesně film. Dialogy, myšlenky, hudba, Freddie i Emma. Na tohle se určitě podívám znovu (a znovu...).

Temný rytíř povstal (2012)

Ne, mě nezasáhla vlna "hysterie" po premiéře Temného rytíře v roce 2008 - film se mi zdál dobrý, ale ne mimořádný či dokonce jeden z nejlepších filmů všech dob a bla. Ne, mě nezasáhla ani vlna hysterie před uvedením třetího pokračování. A to je dobře, protože jsem nic nečekal a dostal jsem toho sakra, hodně, moc. Tak moc hodně, že mi téměř celý film okupovala husí kůže - a když říkám téměř celý film, tak opravdu téměř celý 164 minutový film! Nejvíce pak při scéně na fotbalovém hřišti s Banovým proslovem. Zimmer, Nolan, Hathaway a Gordon-Levitt - pro mě 4 největší špičky, osoby, které udělali nejlepší práci. Ale ono ti všichni ostatní měli taky setsakramentský podíl, to ne že ne. Jediná věc, která v tak geniálním snímku bije do očí je plot twist na konci filmu (**spoiler** když odhaléme pravý osud Mirandy **spoiler**), ten působil lacině a navíc. Jinak ale tleskám a říkám, že tohle jsem nečekal.

Amazing Spider-Man (2012)

Příště méně prázdného tlachání a více akce. A na původního Spideyho to prostě nemá, ne-e.