Reklama

Reklama

The 81st Annual Academy Awards

(pořad)
všechny plakáty
Trailer 4
Publicistický
USA, 2009, 195 min

Účinkují:

Hugh Jackman, Steve Martin, Tina Fey, Queen Latifah, Eva Marie Saint, Tilda Swinton, Whoopi Goldberg, Goldie Hawn, Anjelica Huston, Jennifer Aniston (více)
(další profese)

Obsahy(1)

Výroční udílení prestižních cen Americké filmové akademie - již po 81. se rozzářený sál zaplní leskem a elegancí filmových hvězd a napjatým očekáváním. (oficiální text distributora)

Videa (4)

Trailer 4

Recenze (117)

Mahalik 

všechny recenze uživatele

Opožděně, ale přeci jen hodnotím... 81st Annual Academy Awards byl skvostný zážitek. Skvostný nikoli ve smyslu, že mě to rozdrtilo, ale prostě mě to povzbudilo. Víte, když sledujete americké talk-show, ve kterých se lidé chovají jako smyslů zbavení, málokdy vás pobaví a navíc se neuvěřitelně zostudí, utvrdí vás to v názoru, že zaoceánské publikum je fakt idiotský (viz. Oprah Winfrey Show). Pak přijdou Oscaři. S noblesním Hughem Jackmanem, skvělým scénářem, perfektně načasovanými gagy a hlavně s optimistickou atmosféru ve stylu: přišli jsme vzdát hold skvělým lidem, tak si užijme a chovejme se podle toho. Skvěle to popsal pshimi, který pravil, že strávil svůj čas ve společnosti lidí, kteří se umějí bavit a za to jim moc děkuje. Já taky. Výsledky jsou mi docela šumák. Ale už jen to jak Hugh Jackman pozvedl alespoň na chvilku morálku upadající americký zábavy, si zaslouží plný hodnocení. Perfektní show! P.S. chci vytvořit petici, která by zničila Českého lva!!!!! ()

kingik 

všechny recenze uživatele

Nepřišlo mně to až tak dobré. Na můj vkus to bylo pojato až příliš pietně a komorně. Našly se i trapné chvilky. V okamžiku předávání sošek za Nejlepší mužskou a ženskou roli přicházeli na podium k nominovaným promlouvat již dříve ocenění herci a herečky. Následné proslovy či spíše zbytečné bláboly směrem k nominovaným byly tak neskutečně trapné že jsem to měl chut vypnout. Nejslabším článkem průměrného gala večera byl moderátor Hugh Jackman, kterému role moderátora vůbec nesedla. Mně osobně nejvíc zaujaly závistivé výrazy neoceněných herců a místy uvolněná atmosféra. Bavil jsem se ale čekal jsem víc. ()

Reklama

Moviemaker 

všechny recenze uživatele

aj aj velké zklamání. Asi nebudu sám když řeknu, že pohled na Milionáře z chatrče byl trochu hyperbolický. Nejvíce zklamala režie, kdy jsem držel palce Davidu Fincherovi a jeho Benjamin Button - škoda no, ne všechno dopadne tak jak si přejem. Zklamáni z nominace byl tak Nouzový východ, který si myslím měl dostat vyššího ocenění. Na druhou stranu potěšila Kate a jeji role v Předčítači, která byla naprosto zasloužená, ale to si už uvědomili pánové za zlatými glóbusy. Ale nebýt Hugha tak výsledek je pouze mírně nadprůměrný, takhle velmi dobrý. ()

Ice123 

všechny recenze uživatele

První udílení Oskarů co jsem kdy viděl a během roku jsem shlédl další a musím říci že 81. ročník byl nejlepší. Hugh Jackman byl v celém průběhu vinikající, ale na jeho opening number nic nemá, tak nápaditě předvést filmy bylo úžasný + zapojení Anne Hathaway, no prostě bomba ;). Jediný co bylo škoda, že jsem se nedostal do Světozoru, tak jsem to shlédl z živě internetu ale nikdo nesdílel mé sympatie pro toto udílení a tak jsem na to koukal sám, to je jediný co bych vytknul (jelikož i výherci byli dle bého očekávání;) ).... takže jasných 100% ()

mcb 

všechny recenze uživatele

Ostatně jako každý rok paráda. Nafintěná a elegantní show pod září reflektorů po jednaosmdesáté. Tentokrát s exotickou příchutí. Sázka na neotřelého uvaděče se vyplatila a místo všelijakých srandistů se v moderátorském "křesle" usadil Australan, který hraje australském filmu Austrálie a zároveň nejvíc sexy muž planety Hugh Jackman. A překvapivě válel! Jeho originální vtipné intro a taneční vystoupení patří k tomu nejlepšímu, co jsme mohli v poslední době na Akademii vidět a určitě už tuto chvíli bude nejsledovanější na Youtube. Škoda, že v druhé půli byl převelen do ústraní. Místo toho přišl na řadu Zac Efron a Vanessa Hudgens:D Ale také vtipní Will Smith, James Franco, Seth Rogen, Steve Martin či nevtipný Ben Stiller. Ceremoniál, stejně jako Glóby, ovládl pohádkový Slumdog Millionaire, jehož potenciál byl takřka stoprocentní a myslím, že všichni ve skrytu duše věřili, že vyhraje. Vždyť už samotný příjezd celého obsazení a rodiny, vynášení do nebes na každém rohu, se zdálo tak nemožné, že tahle vysněná pohádka, jak ve filmu, tak i ve skutečnosti, musela dojít do svého šťastného konce. I na úkor příliš učesaného Benjamina Buttona. Danny Boyle se raduje a pronáší nejlepší děkovnou řeč večera. Zatímco Christopher Nolan jen neférově sedí vzadu a smutně kouká. Jeho Temný Rytíř byl už tak neprávem osekán jen na technické kategorie, ale proměnil pouze dvě....Jaká škoda. Dalším kategoriím vévodila jasná favoritka Kate Winslet či Heath Ledger, potěšila i Penélope Cruz a překvapil či nepřekvapil (to už je jedno) Sean Penn, na úkor do nebes vynášeného Rourkeho. Inu Milionář rozcupoval Oscary a my mu všichni přejeme. Do dalších ročníků by si měl udržel stejný standart, možná i něco přidal a mohlo by jít o opravdu prvotřídní podívanou. A možná i trochu překvapivou. Za rok na viděnou. ()

Zajímavosti (5)

  • Film Pochyby (2008) byl prvním filmem od muzikálu Chicago (2002), který získal všechny 4 nominace v hereckých kategoriích. Neproměnil však ani jednu. (jezurka42)
  • Janusz Kaminski se stal prvním kameramenem, který byl předávajícím. (jezurka42)
  • Když Alan Arkin představoval Philipa Seymoura Hoffmana, nominovaného v kategorii nejlepší herec ve vedlejší roli, Arkin ho omylem nazval jako "Seymour Hoffman Philip". (jezurka42)

Reklama

Reklama