Reklama

Reklama

Piráti z Karibiku: Na konci světa

  • USA Pirates of the Caribbean: At World's End (více)
Trailer 2

Nejmocnější vládci pirátů uvěznili bohyni Kalypsó, aby jim nemohla škodit, a rozdělili si vládu nad Sedmi moři. Nyní se zdá, že jim nastaly zlé časy. Will Turner a Elizabeth Swannová se přidávají k oživenému kapitánu Barbossovi, aby zabránili nejhoršímu. Obávaná loď Bludný Holanďan a Dave Jones jsou totiž pod kontrolou Východoindické společnosti, a tak pomalu, ale jistě likvidují všechny piráty všech moří. Je na čase svolat pirátské vůdce, aby se proti silnému nepříteli spojili. To ale bez Jacka není možné, a tak se skupinka pirátů plaví až na daleký východ, aby získala magické mapy, s jejichž pomocí je možné Jacka z říše Davyho Jonese vysvobodit. Bohužel netuší, že proti nim nestojí jen lord Cutler Beckett, ale i zuřivý asijský pirát Sao Feng. Krom toho chce William zachránit svého otce ze spárů Bludného Holanďana, což se zdá jako nemožný úkol. (TV Nova)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (1 164)

choze 

všechny recenze uživatele

SUPERMAN SE VRACÍ, SPIDER-MAN 3, PIRÁTI Z KARIBIKU: NA KONCI SVĚTA... Zdá se, že kvalitní hollywoodský blockbuster je mrtev a já s obavami vyhlížím každý další nejdražší spektákl všech dob. Kámen úrazu je vždy stejný - mizerné scénáře, málo (nejen dobré, ale vůbec jakékoliv) akce a absence něčeho, z čeho bychom si sedli na prdel a pak se ještě svezli pod sedadlo. Přílišná délka pak jen zvýrazňuje zmíněné nedostatky a znásobuje divákovo utrpení. PIRÁTI 3 mají opět velkorysou výpravu, hromadu triků a parádní kameru, ale snad ani jejich tvůrci netuší, o čem že to celé vlastně je a proč to musí být tak nudné. Jedinou zdařilou částí filmu je monumentální námořní bitva v závěru, do níž bohužel divák nastupuje zdecimovaný dvěma a půl hodinami opulentní nudy. Pirátská trilogie tak následuje tu spider-manovskou a x-menovskou - skvělý první díl, ještě lepší druhý a rozpačitý třetí. ()

Matty 

všechny recenze uživatele

S desetiminutovou přestávkou bezmála tři hodiny života, 99 korun českých a dobrou náladu – tyto tři věci mi vzalo třetí pokračování Pirátů z Karibiku, které si to na následujících řádcích náležitě odskáče. Expozice je hrozně zdlouhavá. Logicky jsem čekal okamžitou akci, nikoliv depresivní popravu, jež je zároveň prvním náznakem, že zábava tentokrát nebude tím jediným oč tvůrci usilují. Po nějakých dvaceti minutách (možná pěti reálného času, ale mi to připadalo jako celá věčnost) přichází první akce – několik paralelních soubojů muž proti muži (žena proti muži/žena proti kulce), nesmyslně snímaných v detailu, tudíž děsivě chaotických. Teprve po více než třiceti minutách se na plátně objevuje samotný Johnny Depp, nejočekávanější hvězda a vlastně jediný důvod, proč jednička nevyhořela na plné čáře, pročež mohla vzniknou dvě pokračování. Četnost jeho výskytu a naprostá iracionálnost deliria, v němž se nachází, mu sice dává hned zkraje odpovídající prostor k vyřádění, ale ani sebegeniálnější improvizace, sebepřehnanější přehrávání, vám bez pevnějšího scénáře nezaručí fůru komických situací. A vtipnost většiny rádoby vtipných scének s Deppem jakoby opravdu měla spočívat v pouhé jeho přítomnosti na plátně, doplněné nějakým tím legračním šklebem. Z Truhly mrtvého muže mi v paměti uvízla přinejmenším jedna vtipná scéna, připomínající němou grotesku, zde jsem ani neměl snahu se smát, stejně jako scénáristé neměli snahu dávat nám ke smíchu pádný důvod. Další katastrofou jsou pseudofilozické žvásty, pronášené (asi po vzoru Matrixu) mudrující černoškou, jejíž význam (tudíž i význam jejích řečí) je ve finále stejně bagatelizován. Od (skoro) tříhodinového bijáku bych rozhodně čekal lépe vystavěný příběh. K množství již tak matoucích motivů ze dvojky přibylo mnoho dalších, ještě méně důležitých (ale důležitě se tvářících), které se neustálým, na první i kterýkoliv jiný pohled neorganizovaným vršením sesouvají jako hrad z písku. Před úplným zavrhnutím a zadupáním do země, Piráty 3 zachraňuje posledních cca dvacet třicet minut napěchovaných svižnou a vtipnou akcí, které nelze mnoho vytknout nejen po technické (jako i zbytku filmu), ale ani po zábavností stránce. Trochu pozdě, trochu dost pozdě. Během sledování Na konci světa mě mnohokrát napadlo, že už tam jsem. Je to nehorázně nudný a nenápaditý blockbuster nesoucí s sebou stejný požitek jako pití slané vody. Chápu, že musel vzniknou, nechápu, proč musel trvat tak dlouho a být tak ubíjející nudou. Nebýt finále – jediné části filmu mající všechny náležitosti zábavné podívané –, s tou jednou hvězdičkou bych příliš neotálel. 40% Zajímavé komentáře: Adrian, kiddo, Nathalie, k212, Eddard, HoneyBunny, Pacco, Rocky88, salahadin, M.a.t.t., wipeout, SeanLSD, Georgeo2, Mr.Hawkeye (Uf!) ()

Reklama

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Osobně doufám, že Piráti jsou tímto na konci své cesty a Jack Sparrow bude navždy pryč. Příliš naivní já vím. Třetí díl pirátů z Karibiku dokazuje nejen pravidlo trojek, ale také i oblíbené " s každým pokračováním musí vše být větší a všeho více". To zde platí doslova a koho nepotěší více Sparrowů, toho potěší více totálních kravin a více minut. Všechno je to ke škodě, protože se Piráti stávají přesně tím, čím byli od prvního námětu, pouze velkou drahou atrakcí v zábavním parku. Johny Depp není k smíchu, ale přímo k pláči a celé jeho vystoupení bych možná shrnul do jedné věty " nejhorší Johnův výkon za poslední roky". Orlanda Blooma se divák velmi málo a Keira Knightley si hraje na drsného chlapečka. Opět. Vše je doplněno skvělým pirátem Geoffrey Rushem a naprosto zbytečným Yun-Fat Chowem. Ohledně příběhu není co říct, protože je na tolik šílený a postavený na hlavu, že se zalíbí jedině fanouškům série, kteří stejně logické myšlení a inteligenci dávno zahodili, aby si filmy lépe užili. Délka je neskutečná a závěr není vůbec tak super úžasný, jak se opět producent a herci nechali slyšet. Nuda, v které chybí nejen pořádná akce, ale i vtip. Ještě trochu a ta jedna hvězdička by tam byla. ()

Gimli 

všechny recenze uživatele

Souhlasím s tím, že jsou Piráti na konci světa překombinovaní, že jsou jiní než Truhla a úplně jiní než Perla, že by asi potřebovali zkrátit, že Chow Yun-Fat nebyl úplně využit a že Depp už není tak zábavný jako v předchozích dvou filmech. Ale přesto se mi trojka až překvapivě líbila. Snad je to tou zvláštní atmosférou, vtípky, které se objevovaly vždy, když to vypadalo, že se začnu nudit, úžasnou Zimmerovou hudbou nebo parádními triky. Jediné, co mi skutečně vadilo, byla Calypsó, zejména její rozměry před tím, než začala bitva. A Tia Dalma se svým neustálým tajemným mentorováním taky nebyla to pravé ořechové. Pokud se vám Piráti na konci světa mají líbit, je potřeba k nim skutečně přistoupuvat pouze jako k zábavě, zkusit si užít hračičkování, představit si, jak bychom na takovém filmu ulítávali v deseti nebo dvanácti letech. Truhla mrtvého muže mě k tomu nakopla. U trojky jsem se k tomu musel nakopnout já sám. Ale vyplatilo se. Pokud toto nedokážete nebo nechcete dokázat, nemá smysl na ten film chodit. Budete zklamáni. ()

M.a.t.t. 

všechny recenze uživatele

Piráti Karibiku: Na konci s dychom? Zveriť tak ambicióznu tématiku do rúk niekoho ako je Gore Verbinsky bola asi chyba - už predošlé diely čo-to dokazovali, no až tento naplno odhaľuje jeho neschopnosť dať scénam aspoň nejaký šmrnc. Ale hlavná chyba je asi niekde inde, z filmu sála scenáristická bezradnosť, humoru výrazne ubudlo a na jeho úkor pribudlo naopak množstvo samoúčelných dialógových scén. Najviac na to doplatil chudák Johny, ktorý nemá čo hrať a nielenže ho výkonom prekonáva charizmatický Geoffrey Rush, ale v niektorých momentoch už aj Keira Knightley idúca na pol plynu, čo je tak trochu smutné. Ešteže je tu vynikajúci Zimmerov soundtrack, ktorý má azda len jedinú chybičku - zaslúžil by si lepší film. 50% ()

Galerie (162)

Zajímavosti (59)

  • Keitha Richardse (kapitán Teague) se tvůrci snažili obsadit už od prvního filmu, ale povedlo se jim to až při natáčení třetího dílu. (imro)
  • Rada pirátů skutečně existovala. Pobřežní bratrstvo byla volná koalice pirátů a bukanýrů, která působila v 17. a 18. století v Atlantském oceánu, Karibském moři a Mexickém zálivu. Měli základnu na ostrově Tortuga u pobřeží Haiti a v Port Royal na Jamajce. Bratrstvo tvořili původně francouzští hugenoti a britští protestanti, ale do jejich řad se přidávali další dobrodruzi různých národností, včetně Španělů a Afričanů. (Rodriguez)
  • Ve své době s oficiálním 300milionovým rozpočtem nejdražší filmový projekt v historii kinematografie. O správnosti investice studia Disney svědčí i americké tržby, které se za první víkend promítání (25. – 27. 5. 2007) vyšplhaly na 114,5 milionů amerických dolarů a po Spider-Manovi 3 (151,1 milionů) to byl druhý největší "opening" v dějinách. Oproti pavoučímu superhrdinovi ale Piráti drželi rekord v počtu kin uvádějících snímek s neskutečným číslem 4 362. Piráti se udrželi na první příčce amerického žebříčku i následující víkend a přes vysoký propad se celkové tržby nakonec dostaly na 307,6 milionu. První díl Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly (2003) v USA utržil 305,4 milionů dolarů a druhý díl Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže (2006) 423,3 milionů. (imro)

Související novinky

Šípová Růženka vs. Angelina Jolie

Šípová Růženka vs. Angelina Jolie

13.03.2012

Ještě nemáte dost zmodernizovaných verzí klasických pohádek? Pak vězte, že Raimiho Ozem, třemi Sněhurkami či dvěma Kráskami a zvířaty mánie nekončí. Walt Disney Pictures plánují nejen novou Popelku … (více)

Luxusní protivník pro Jacka Sparrowa

Luxusní protivník pro Jacka Sparrowa

24.02.2010

Upřímně, po scénáristickém guláši v dvojce a trojce Pirátů z Karibiku budili Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides spíše obavy. Tím spíš, že i čtyřku napsali staří pachatelé Terry Rossio a Ted… (více)

Čtvrtí Piráti plují na vlnách podivna

Čtvrtí Piráti plují na vlnách podivna

14.09.2009

Studio Walt Disney Pictures koncem minulého týdne oficiálně oznámilo, že čtvrté pokračování veleúspěšné pirátské fantasy dorazí do kin v létě 2011 pod názvem Pirates of the Caribbean: On Stranger… (více)

Oscary 2008 - Výsledky

Oscary 2008 - Výsledky

25.02.2008

Zlaté sošky jsou rozdány. Samotná oscarová šou žádné úchvatné vsuvky nepřinesla, kvůli své (osmdesáté) výročnosti byla zaměřená hlavně na rekapitulaci své historie. Seznam oceněných filmů ale potěšil… (více)

Reklama

Reklama