Reklama

Reklama

VOD (1)

Expert amerického námořnictva Zach Silver přichází na palubu nejnovější ruské vojenské ponorky Odyssea, která vyplouvá na pravidelné cvičení do Indického oceánu. Celá akce se zdramatizuje, když ponorku obklíčí skupina teroristů, zadrží ji a předají irácké vládě. Zděšení však zavládne, když se na palubě ponorky najde prototyp smrtící nukleární zbraně, která může v průběhu krátké chvíle zničit celou planetu. Podaří se Zachovi v této bezvýchodné situace najít řešení a zachránit Zemi před hrozící katastrofou? (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (45)

MickeyStuma 

všechny recenze uživatele

Byť se příběh odehrává na ponorce, námět a mnoho scén je převzato ze snímku ´Přepadení v Pacifiku´. Obyčejný akční videofilm je natočen dle daných standardů a za malý peníz se snahou o co nejlepší výpravu. Jednoduchou takřka komiksovou zábavu na motivy známé smrtonosné pasti nelze upřít akčnost, švih a krapet i toho napětí. Chybí tomu však plynulost a přirozený vývoj, ale to je u takových snímků zcela běžný jev. Peckou toto tedy nikdy být nemohlo, ale k nejhoršímu to také nespadá. Jen u toho nepřemýšlet. ()

AGAMENON 

všechny recenze uživatele

Ti bídní teroristé, oni si opravdu nedají pokoj, pořád musí vystrkovat růžky a dělat neplechy, hlavně se z nějakého podivného důvodu, neustále zaměřují na největší demokracii světa, a tentokráte si pro své zlotřilé plány vybrali atomovou ponorku, ale naštěstí je po ruce betelný amerikanský geroj, jenž té pakáži rozhodí sandál. Útok na ponorku je generický béčkový akčňák, s jednou hvězdou, opět béčkovou, v hlavní roli, které sekundují povědomé tváře, jejichž jména, ani to kde jsme je zahlédli, si většinou nevybavíme. Rozpočet, v rámci kategorie, není nejhorší, byť většina trikových scén je vystřižena z jiných filmů, akce je dostatek (samozřejmě, nevyčerpatelné zásobníky nemohou chybět), herecky to samozřejmě za moc nestojí, scénář je podle osvědčené šablony, takže nás nepřekvapí absolutně nic (i zrádce odhadneme hned po první minutě), hudba je adekvátní (Eric a David Wurstovi nejsou nejhorší skladatelé) a brněnský dabing uspokojivý. Pokud divák neřeší logickou a technickou stránku, nevidím důvod, proč by se neměl bavit, já si film užil. ()

Reklama

JesterKruger 

všechny recenze uživatele

Existuje několik rozdílů mezi kvalitním filmem, a špatným filmem, ale v tomhle filmu? Tady jsou vlastnosti z obou dvou soupeřů. Úplně jsem zapoměl dát na tenhle film dát komentář, a tak ho píšu až tehdy, kdy jsem viděl už Counter Measures (Útok na Ponorku 2: Klamný cíl) (I když mám pocit, že to není pokračování tohohle filmu). Je to průměr jako vyšitý. Nebo ne?. Film obsahuje již zapomenutou filmovou hvězdu. Michaela Dudikoffa. Film obsahuje někdy dobré efekty, ale u závěru filmu je jeden velký špatný, a ten, když bomba zasáhne špičku empire state building. Je tam pár scén, které byste neočekávali, a některé, které byste očekávali. Ale studio Royal Oaks Entertainment je jakési divné. Jejich filmy mají jakousi divnou atmosféru, a většinou jsou v ponorkách. A ani tenhle film se atmosféře nevyhnul. Royal Oaks ale přece natočil jeden film, který bych si pouštěl i vícekrát, a to Counter Measures. I když se odehrával opět v ponorce, tak pro mě to mělo docela chytlavý děj, a zaujalo mě to. Tohle je asi ten nejslabší film od Royal Oaks. Co se dalo čekat???????? Oscarový film???????????? Ne................. Ten děj jakžtakž šel, ale některé ty efekty to zničili. Škoda. V tomhle případě, kdybych měl do hodnocení filmu zapojit výkony herců, kdybych měl do hodnocení filmu zapojit děj, napětí, efekty, tak to je na hodně dobré 3*. ()

otík 

všechny recenze uživatele

Také Michael Dudikoff (a stejně i Dolph Lundgren - Mise pomsty) má své přepadení ponorky a i když v dobách své největší slávy by možná byl oříškem i pro Stevena Seagala, tímto filmem Seagalovu Přepadení nesahá ani po zadní šroub ponorky. Ale na druhou stranu - Dudikoff kromě svých tří ninjů nehrával žádné nezranitelné bojovníky a jeho hrdinové jsou většinou spíše odvážným a rozhodných chlapem, který se rvát umí, ale vždy také dostane nakopáno. Přitom ale hláškuje a umí pobavit svým naivním hraním nadšence starých dobrých béček. V mnoha jeho filmech to tak funguje, často dokonce vyhraje i díky náhodě a nejinak je tomu i zde. Jako bývalý expert námořnictva James Carter (a ne Zach Silver jak to tvrdí obsah) navrhl ponorku Odysseus, kterou však přepadnou teroristé (opět nic nemají společného s Irákem, jak tvrdí obsah, ale je to samostatná jednotka z Balkánu) a s její pomocí chtějí vyslat na Ameriku jadernou hlavici a zničit ji. Carter se však na ponorku dostane a získá (jak jinak) pod svou kontrolu, přičemž mu scénárista předepsal i nějaký ten boj z oči v oči, střelbu a dokonce nechat sestřelit jednou raketou vršek Empire State Building - za což by se nemuseli stydět ani trikaři ze 30.let minulého století!!! Jde o zcela standartní dudikoffku, ve které je vše tak, jak jsme v těchto typech filmu zvyklí. Kořením (a to chutným) jsou snad jen erotická scéna teroristky a námořníka a fešná Catherine Bellová, která si snad i v námořnické uniformě odskočila z natáčení JAGu. PS: za "nejlepší" scénu považuji tu, ve které námořník oznámí Dudikoffovi, aby si hlídal záda a následně jej zezadu podřeže teroristka. Scénárista měl opravdu smysl pro černý humor. Hudba: David & Eric Wurst ()

Nix 

všechny recenze uživatele

Ať už je to loď nebo ponorka, tak ještě se mi nestalo, že by to byl úplný odpad a ani tento případ to není. Pravda, dialogy jsou tu trochu strohý, ale film je prostě dobrá pohodovka. Míša je tu v klidu, nedělá nic co by bylo proti něčemu, je tu trochu jako Macgyver. Ale vůbec mi to nevadilo. Je tu i akce, naháněčka s ponorkama byla fajn. Film odsýpá a nenudí nejsou tu zbytečně dlouhý dialogy a určitě bych to dal jako lepší Dudikoff film. Za mne dobrý ()

Galerie (10)

Zajímavosti (1)

  • Keď veliteľ ponorky ukazuje na mape Dudikofovi, kde sa nachádza ich ponorka a ponorka Oddyseus, tak Odddyseus je na mape označený ako Ulysses. (johnsnow)

Reklama

Reklama