Reklama

Reklama

Max Walker je v roce 2004 už deset let zaměstnancem tajné vládní agentury, střežící tajemství stroje času a dbající na to, aby nikdo možnosti cestovat v čase nezneužil ve svůj prospěch. Nekompromisně zasahuje ve chvíli, kdy někdo mění události a tím ohrožuje budoucnost. Ani on sám nesmí daná pravidla porušit, přestože by mohl zabránit nevysvětlitelné násilné smrti milované manželky před deseti lety. Když se mocichtivý senátor McComb rozhodne stroje času použít k tomu, aby získal peníze pro chystanou prezidentskou kampaň: Tento bezohledný kariérista hodlá zasahovat do času – v nově vzniklé budoucnosti má v plánu zlikvidovat agenturu, aby měl volné ruce pro své špinavé plány. Dokáže se mu postavit jedině neúplatný Max… (TV Prima)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (220)

noriaki 

všechny recenze uživatele

Timecop je kdesi na pomezí áčka a béčka. Rozpočet, výdělky a Van Dammova náhlá popularita ho táhnou na jednu stranu, papundeklová výprava a nic moc herecké výkony na druhou. Temnou, bezvýchodnou atmosféru a syrové akční scény jen občas skryté v milosrdné tmě ovšem musím ocenit. Timecop se nakonec stal labutí písní Van Dammovy ambice zařadit se mezi hollywoodskou smetánku. Nutno dodat, že doba osvaleným bijcům nepřála. Kariéra Slye a Arnieho nabrala úplně stejný sestupný směr, akorát padali z větší výšky. ()

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Jeden z mála filmů (těch staršího data), v nichž se objevil Jean-Claude Van Damme a já ho jaksi míjel bez povšimnutí až dodneška. Nevím, možná za to mohl i fakt, že se mi stručný obsah filmu nikdy nevryl pod kůži a tím pádem ho mé senzory nechávaly tak dlouho ležet ladem. No teď jsem to tedy napravil a popravdě nemůžu říci, že bych byl zrovna dvakrát spokojený. Dá se na to dívat, ty pasáže z minulosti jsou vcelku dobré, akčních scén je tu taky dost, ale na víc jak průměrnou záležitost to nevidím. Bohužel… ()

Reklama

Maynard. 

všechny recenze uživatele

Ale jo, tohle sou pěkný vzpomínky na mládí... Podobný filmy mě dycky rajcovaly, tady tomu není jinak. Škoda jen, že se tady do tej minulostě necestovalo víckrát. Ale jen snad 2x, když nepočítám začátek. Velká škoda závěrečný "bitky" v tom obrovským baráku, kterej teda nevím, esi by se mohli dovolit. Stejně jako ve Dvojitým zásahu, tak i tady se J.C.V. objeví hned 2x najednou :o). Sem tam nějaká ta kopačka a votočka a je to v suchu :o) ()

eye candy 

všechny recenze uživatele

jako maly jsem sice tihl nejvic k bondovi ale i tak se radim do pocetne skupinky nebozaku,v mladi poznamenanych jeanovym hereckym umem. Kazdy kdo do tohoto klubu zlomenych srdci patri vi dobre jaky to bylo tehdy maso na vhskach sledovat ty jeho votocky a vubec nam nevadilo ze ma ten kluk na hlave bouli :) Kdyz na jeho filmy koukam dnes rikam si co se mne na tomhle mohlo libit. Ale k veci..tajmkop je podle me jeden z nejlepsich jeanovych pocinu..vzdycky to byl muj oblibeny film(+univerzalni vojak), takze pro klid v dusi alespon v tomto pripade dam nadprumer ()

castor 

všechny recenze uživatele

Po letech jsem lehce změnil názor a hvězdu přidal.. tu a tam nějaký záblesk něčeho s přidanou hodnotou Hyams vykřesal, pořád je to ale málo. Navíc mi tu chyběla taková ta zvláštní atmosféra, která „zdobí“ většinu Van Dammeových starších filmů!! Ale postupně. Van Damme tentokrát představí svůj holý zadek už v první čtvrthodince. Ještě předtím ukáže podrážku darebovi, který čmajzne nebohé seniorce kabelku. A pak se začnou dít věci. Když režisér zavelí akce, je na co se dívat, jen je to trestuhodně porcované rychlým střihem. A není toho tolik, jak bych si představoval. A navrch to není taková ta přímočará akce (navíc když přijde, je docela krátká) jako třeba v případě Dvojitého zásahu, ale Hyamsův tým nenudí. Van Dammův policista pracuje jako agent zabraňující zneužívání cestování časem. To se zalíbilo senátorovi, který si brousí zuby na prezidentské křeslo. Dostaneme se tak do roku 1863, kdy bude Konfederace chudší o ukradené zlato, i na Wall Street léta páně 1938, kde zase sebevrazi plní černokronikové rubriky novin. A pochopitelně i do budoucnosti, kde to chce tenhle solidní projekt také rozbalit. Tvůrci se pokusili o ambicióznější látku, zabrousili do sci-fi, které se sice dějově a situačně rozpadá jako domeček z karet (jak se vrací cestující zpět? x Van Dammova milá nepozná starší verzi svého přítele s delšími vlasy x vrací se jen ti dobří, ač v různých časoprostorových rovinách zemřeli), chybí mu pořádná výprava i sci-fi údernost. Ale diváci na vandammovskou roznožku slyšeli a po celém světě nechali na pokladnách kin přes 100 milionů dolarů. Tehdy prostě Jean-Claude válel – napříč žánry!! ()

Galerie (47)

Zajímavosti (13)

  • Navzdory tomu, že film Timecop byl již založen na komiksu, byl v době vydání filmu také adaptován do vlastní komiksové série. Existovala také série románů napsaných Danem Parkinsonem a také videohra pro Super Nintendo. (Untentrauer)
  • Společnost Cryo Interactive vydala v roce 1995 počítačovou hru „Timecop“, která byla vytvořena právě na motivy tohoto filmu. (Terva)
  • Z celkového rozpočtu 27 milionů amerických dolarů si Van Damme odnesl honorář 5 milionů. S výdělkem přes 103 milionů se jedná o jeho nejvýdělečnější snímek. (Eldrick)

Související novinky

Van Damme a dvojitý remakový úder

Van Damme a dvojitý remakový úder

26.07.2013

Shodou okolností se téměř současně vynořily zprávy o remaku dvou akčních klasik z konce osmdesátých let, které proslavily belgického „baleťáka". Především je tady Krvavý sport, jehož novou verzi… (více)

Van Damme bez Seagala

Van Damme bez Seagala

14.05.2009

Ale zato s britským řízkem Vinniem Jonesem. Možná je to nakonec lepší volba – Jonesovi spíš uvěříme, že je druhým nejlepším zabijákem na planetě, než nějakému hrochovi s copem. O čem je vlastně řeč?… (více)

A režírovat bude...

A režírovat bude...

26.04.2009

Catherine Hardwicke, Chris Weitz a... David Slade?! Cože?! Po „nějaké ženské“ a režisérovi Prciček a Zlatého kompasu nekompromisní tvůrce V pasti a 30 dní dlouhé noci, který nemá problém nějakému… (více)

Útočiště v minulosti

Útočiště v minulosti

05.07.2008

Nenachází se pouze ve vzpomínkách vaší senilní babičky. Tohle je myšleno doslova. Akční sci-fi Hiding in Time by se dala zjednodušeně nazvat crossoverem Arnoldova Likvidátora a Jean-Claudova Timecopa… (více)

Reklama

Reklama