Reklama

Reklama

Epizody(6)

Obsahy(1)

Potřetí (The Third) se setkáváme s Černou zmijí na přelomu 18. a 19.století (1760 - 1815). Je sluhou prince-regenta George a v kuchyni, kde se kromě princových komnat děj často odehrává, mu nahrává svou blbostí "úředně ověřený švestkový knedlík" Baldrick, jeden ze dvou finalistů konkursu na obecního idiota Kensingtonu. (Nestal se jím, protože se dostavil. Ten druhý byl větší idiot - zapomněl na to.) V celé sérii se Černá zmije snaží získat majetek a moc i za cenu zrady svého pána nebo krádeže jeho majetku. Princ je však takový hlupák, že si těchto manipulací díky důvtipu Černé zmije nikdy nevšimne. (Fary)

(více)

Recenze (143)

Cheeter 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Třetí série a časová doba, která mi sedí více, než středověk nebo renesance. A i humor stihl vyzrát. Jak u některých seriálů s přibývající dobou kvalita jde dolů, tady jde nahoru. Navíc pomohl Hugh Laurie, který umí hrát totálního pitomce, tak přesvědčivě, že vidět ho hrát kohokoliv jiného je pak nepřesvědčivé. ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Nejlepší epizody: Inkoust a Inkompetence; Smysl a Senilita; Duel a Dualita. Edmund Black Adder jako "majordomus prince regenta, nejpitomějšího člověka v Anglii“ je ještě více než kdy jindy pln sžíravého sarkasmu a kyselosti. Není divu, když musí sloužit princi, kterému odhlasoval parlament pět tisíc liber, aby se uchlastal k smrti a asistuje mu při tom tuříny posedlý král vychytralých plánů Baldrick.. Diamant je vybroušen k dokonalosti a čeká jen na svůj vrchol v "Blackadder Goes Forth". Na závěr krátká definice divadla z úst pana Č.:“Banda pitomých herců, kteří se paví, něco vykřikují a prsí se, jako by měli bradavky přivázané ke dvěma útočícím slonům.“ No něco na tom bude.. ()

Reklama

Shakaar 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

S Edmundem Blackadderem se setkáváme napotřetí. I v tomto případě lze říci že je řada mnohem lepší než minulá. Po boku Atkinsona se kromě Robinsona setkáváme i Hughem Lauriem, která většina zná doktora House. Musím říct že zde hraje lépe a poznáte jeho anglickou a nedabingovou (pokud si dáte originál) hereckou stránku. I v této serii se dostáváme o nějaké to století dál a vidíme zde Blackaddera jako sluhu Hughta Laurieho, regenta který prakticky nemá žádný rozum a z části proto ho může Blackadder snáze manipulovat, za předpokladu že regent něco nepokazí. ()

boshke 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Zajímavé vidět Laurieho jinak než jako House, ač je mi jeho postava poměrně nesympatická. Jinak lehký pokles v porovnání s dvojkou; k evergreenu - narážky a urážení prostomyslných - přibyla přirovnání všeho druhu ("vaše přítomnost zde je iritující jako uvařený kaktus v opičím pyžamu"), druh humoru mnou neméně neoblíbený... 70% ()

Cor-Angar 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Pro třetí sérii platí to stejné co pro 2. - naprosto královská zábava, kdy se člověk směje prakticky celý díl. Znovu všechny díly skvělé, z každého si člověk zapamatuje spoustu úžasně vtipných momentů a navíc uvidí přívětivější konec pro Edmunda než v sérii minulé :) A miluju Edmundův výraz, když se ho princ ptá jestli je možné, že by mu někdo kradl všechny jeho ponožky a pak je prodával :D ()

Galerie (3)

Zajímavosti (8)

  • V roce 2004 se seriál umístil na 2. místě v anketě "nejlepší britský sitcom" vedené televizemi BBC, ITV a Channel 4. (M4rkl4r)
  • Jména herců ze čtvrté epizody Mossop a Keanrick odkazují na tři známé herce 18. století: irský herec Henry Mossop (1729-1744), angličtí herci Edmund Kean (1789-1833) a David Garrick (1717-1779) (Kulmon)
  • V páté epizodě projíždí Černázmije seznam manželek vhodných pro prince Jiřího s tím, že jediná možná je Karolína Brunšvická, kterou ale zavrhuje s tím, že má strašnou povahu. Ve skutečnosti se Jiří a Karolína vzali a manželství bylo strašlivou pohromou. (Kulmon)

Reklama

Reklama