Reklama

Reklama

Bohatý továrník Pavel Haken (H. Haas) je zapřisáhlým starým mládencem, který s pomocí věrného sluhy Václava (V. Trégl) úspěšně uniká nástrahám vdavekchtivých žen z lepší společnosti. Jediné chvíle klidu tráví Pavel ve víkendové vilce, kterou si nechal postavit daleko od lidí. Jenže právě tam, přímo na Pavlově pozemku, se pod stany utáboří celý houf jeho nápadnic, které k tomu dostaly svolení od továrníkovy matky. K jejich zděšení si Haken porozumí s prostořekou Andulou Mráčkovou (V. Ferbasová), která vypomáhá v táborové kuchyni. Uražené slečny se nakonec s Andulou vsadí, že ani ona Hakena nezíská… (Česká televize)

(více)

Recenze (89)

DearS 

všechny recenze uživatele

Obsah filmu zní poněkud šíleně -jako ta nejsladší 'limonáda' a nejposlednější harlekýnka. A jedná se skutečně o jednu z tisíckrát zpracovaných variací na téma 'kterak chudé děvče ke štěstí přišlo'. Ale naštěstí pro nás diváky jsou tu svěží a vtipně napsané dialogy, takže mezi jednotlivými postavami to správně 'jiskří', a výborný Hugo Haas. Jeho postava bohatého továrníka Hakena je vykreslena naprosto neodolatelným způsobem: má ohromný smysl pro humor a ironii a dělá si legraci sám ze sebe i svého postavení (paroduje tak pro příslušný žánr typický typ bohatého a žádoucího krasavce). A navíc se nedá říct, že by postrádal charisma, a skvělý je i v dojemných 'kapesníkových' scénách (ale i ty jsou díky němu příjemně odlehčené - viz úplný závěr filmu). ()

Adramelech 

všechny recenze uživatele

Příběh jak vystřižený z Červené knihovny, ale film je docela zábavný. Navíc je dnes již historickým dokumentem o životě v oné době, mimo jiné třeba o tom, jaké účesy nosily tehdejší dívky. Bohužel z koupající se pětadvacetileté Ferbasové byly vidět jen kotníky a část lýtek. Věčná škoda, že půvaby této provorepublikové krasavice, tyto nesporné kulturní hodnoty, dnes nenávratně ztracené, nebyly filmovým uměním zdokumentovány ve větším rozsahu a zachovány pro budoucí generace. ()

Reklama

alimraj1 

všechny recenze uživatele

Kdo by neměl rád toho „diblíka“ Věru Ferbasovou. Nejen, že je tento film opravdovou KOMEDIÍ (nikoliv nějakou trapnou politickou fraškou, kterých v posledních letech přibývá), ale člověk se při jeho sledování odreaguje od povinností všedního dne a nenuceně se zasměje. Hlášek je zde taky spousta vtipných, ale za všechny jmenuji tu, že „knedlíky letěly tímto směrem...“. ()

blackrain 

všechny recenze uživatele

Jakmile se v nějakém starém filmu objeví Věrka Ferbasová, je to záruka výborné zábavy a pokud se tam objeví ještě Hugo Haas, je to bezesporu záruka kvality. Při těchto starých flmech se tak krásně vypíná mozek a nádherně se relaxuje. "Tak buď vyhraju hodně. Nebo prohraju třicet korun". "Kapitáne, kapitáne, do stožáru bacil hrom. Loď už není k udržení." "Jak vypadá? Jsou to takové živé kalhoty. Něco mezi mužským a žížalou." "Kdybys viděl jaké má Andula krásné kluky. Kde je vzala?" Takových hlášek je tam plno. ()

Padme_Anakin 

všechny recenze uživatele

Zdařilá konverzační komedie, s jistou dávkou noblesy, velkým množstvím vtípků a mně milou a příjemnou atmosférou. Uvědomím-li si, v jaké době snímek tvůrci natáčeli, musím smeknout, poslední film Huga Haase u nás. Příběh je samozřejmě čitelný, o tom žádná, nicméně nadhled a lehkost, svižné tempo vyprávění + vynikající herecké obsazení (Růžena Šlemrová v roli maminky, Václav Trégl jako Hakenův sluha, Stanislav Neumann, Andulčin bratr, no a v neposlední řadě báječný filmový pár Věrka Ferbasová a Hugo Haas) to vše jej posunuje do nadprůměru. "Já vím, vzduch, strom, šiška." ()

Galerie (3)

Zajímavosti (3)

  • Jeden z prvních filmů, ve kterém se nějaká herečka objevila nahá. Zde se Věra Ferbasová (Andula) při koupání vyskytla úplně nahá. V té době to byl velmi odvážný počin, neboť společnost byla velmi konzervatiní... (Redyx1)
  • Film bol natáčaný v Kamenici na Sázave. (dyfur)

Reklama

Reklama

Časové pásmo bylo změněno