Reklama

Reklama

Nová noční můra

  • USA Wes Craven's New Nightmare (více)
Trailer

Obsahy(1)

Natáčení nového dílu Noční můry v Elm Street se odehrává v zákulisí filmu, ale i na place. Nechybí tu herečka Heather, která před lety vytvořila v prvním díle celé série hlavní roli dívky Nancy a později si zahrála i v třetím dílu odbornici na sny. Po skončení natáčení záběrů se nečekaně začne hýbat Freddyho rukavice, dva techniky zabije a Chase (manžela Nancy) řízne do ruky. Heather se náhle probudí a zjistí, že vše byl jen zlý sen, vydechne si, ale pak si všimne, že manžel má opravdu ruku pořezanou. Studio nabídne Heather roli v novém dílu Noční můry v Elm Street, ke kterému píše scénář Wes Craven, ale ona to odmítne! Dovídá se, že manžel na filmu už pracuje a telefonuje mu a prosí ho, aby se vrátil domů. Chase za volantem cestou domů usne, havaruje a náhodou ho zabije Freddyho rukavice. Syn Dylan se také chová podivně, nechce spát, protože se bojí „zlého pána“. Po dalších incidentech, které se svým způsobem týkají filmového přízraku, jede za Wesem Cravenem, aby se ho zeptala na scénář. Tvůrce však doposud neví jak příběh dopadne... Poslední souboj svede Nancy (Heather) v podzemním světě, kde objeví scénář k novému filmu z cyklu Noční můry v Elm Street a kde se setkává nejen se svým synem Dylanem, ale i s Freddy Kruegerem. (Rodriguez)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (224)

choze 

všechny recenze uživatele

Craven goes meta. Po mizerné šestce se vrátil Craven a naservíroval nám výrazně zajímavější závěr série, kterou kdysi odstartoval. Meta koncept o prastaré bytosti-příšeře, kterou Freddy symbolizuje a která se snaží probourat z rozpadajícího příběhového vězení uvadající filmové série, mi s odstupem času přijde fajn, ale zápletka se bohužel nesoustředí na natáčení nového filmu o Kruegerovi, nýbrž na otravně autistického syna Heather Langekamp, což mě nebavilo. A odvařený jsem moc nebyl ani z četných autocitací a gumového nového looku Freddyho a jeho rukavice. Ale snaha se počítá a Langekamp je i o deset let později zřejmě nejatraktivnější a nejsympatičtější final girl ever. ()

Xmilden 

všechny recenze uživatele

Freddy si zašel na plastickou operaci a výsledkem je nový facelift. Oslava 10.letetého výročí mohla klidně dopadnout mnohem líp. Originalitou se nešetří, ale nesympatický mladý hrdina a podivný scénář dělají divy. Kouzlo je to tam a přestože v celé sérii se každý díl vyznačoval trošku něčím jiným. Tenhle je nejdelší a tím pádem se nejvíce vleče. Digitální triky mu přitom vůbec nesluší. Série měla skončit 4. dílem. Sedmička = 35% PS: Ani remake se nepovedl. Nechte proto Freddyho už spát. Do 21. století se už moc nehodí. : N3, N1, N4, N5, N7, N2, N6 ()

Reklama

Anderton 

všechny recenze uživatele

Heather hrá Heather, Robert Roberta a Wes Wesa. Z takéhoto postmoderného metafilmu by sa zakrútila hlava aj Tarantinovi a nepochybujem, že film videl a aj sa mu zatočila. Craven ale podľa geniálneho nápadu napísal "len" dobrý scenár a nakrútil viac menej priemerný horor. Prečo zrovna on nie je schopný dať filmu nejaké originálne vizuálne nápady, mi je skutočne záhadou. Každopádne ide stále o kvalitný kúsok v sérii, kde považujem všetky filmy minimálne za mierne nadpriemerné, väčšinou za veľmi dobré. Len je škoda, že tento záver nie je dokonalou bodkou za dlhými hodinami strávenými s Freddym a spol. ()

mzss1 

všechny recenze uživatele

(47%) NOVÁ NOČNÍ MŮRA je určitě dost netypický film o Freddym. Rozhodně to není ani pokračování, spíš taková vsuvka s docela zajímavým nápadem. Takže když to shrnu, tak na tomto snímku dokážu ocenit zajímavý nápad, který ale není moc rozveden a solidní Cravenovu atmosféru. Zde už jsem si říkal, že se pomalu dívám na Vřískot. Několik let po vzniku tohoto snímku nám Craven začal servírovat Vřískoty, které jsou moji srdcovkou (především 2,3 a 4 díl). Heather Langenkamp nám tu hraje samu sebe což je i celkem logické neboť její postava Nancy přece ve třetím noční můře zemřela. Takže rozhodně jsem byl zpočátku filmu příjemně překvapen, jaký měl režisér Wes Craven nápad, ale to časem vyprchalo a po půli snímku, později teda v cca 3/3 filmu mě to přestalo bavit. Atmosféra byla super, ale ty věčné kolapsy Heather s jejím filmovým synkem Dylanem mě postupně přestaly bavit. Bylo to takové ohrané už, jako pár dobrých scén se zde našlo, ale jakmile nastoupil na řadu novodobý Krueger, tak jsem měl sto chutí to vypnout. Nebyl ani děsivý, ani vtipný, dokonce ani trapný, prostě takový divný, nudný a já nevím co přesně. Kruegera tu máme spíš až ke konci. K tomu nějaké ty příběhové nelogičnosti tu máme. Úplné finále mi už nepřišlo vůbec napínavé, byla to taková už slátanina. Hudba celkem ušla. No, zpočátku se to rozjíždělo solidně, ale pak už to začalo po půli filmu jít strmě dolů. Hororových prvků tu moc není až na obstojnou atmosféru. Vidět to jednou se dalo bez újmy na zdraví, jen je škoda, že Cravenovi poté došel dech, nějak se film pak zadrhl. Ani bych toto do série noční můry z Elm street moc neviděl, ale co, snaha jistě byla. ()

Zayl 

všechny recenze uživatele

Jaký ortel si odnese doposud poslední díl jedné slavné série? Wes Craven se vrátil, aby důstojně zakončil to, co kdysi sám začal. Přiznám se, že po šestém dílu nebylo kam spadnout a tak jsem byl mile překvapen, že nejde pouze o výkřik do tmy, ale o ničím neředěnou zábavu, ve které Wesův setrvačník bez větších ofrků boří mýty a navíc si z nich dělá legraci. Pouze mi trochu vadilo, že Freddymu sebral jeho pověstný sarkastický humor, s čímž nemohu sympatizovat, zrovna tak jako s jeho novou maskou. Ať už to bylo s touto za léta nabobtnalou sérií jak chce, prozatímní tečka sedla na své místo skoro tak, jak bych chtěl. ___ Můj žebříček série: N1, N3, N4, N5, N7, N2, N6 ()

Galerie (122)

Zajímavosti (19)

  • Náklady na výrobu byly přibližně 8 milionů amerických dolarů. (NIRO)
  • Wes Craven uvažoval o znovuobsazení Johnnyho Deppa, který si zahrál v prvním díle Glena, ale bál se ho oslovit. Později, když už byl film hotový, se oba setkali a Craven se Deppa zeptal, zda by v tom filmu byl ochoten hrát. Depp odvětil, že je velká škoda, že nebyl osloven, protože by neodmítl. (Ghostface2)
  • V jedné scéně má Wes Craven, který si ve filmu zahrál sám sebe, u svého počítače knihovnu, v níž lze zahlédnout román „Cujo“ od Stephena Kinga. (Folky)

Reklama

Reklama