Reklama

Reklama

Asterix a Olympijské hry

  • Francie Astérix aux jeux olympiques (více)
Trailer 2
Francie / Německo / Španělsko / Itálie, 2008, 112 min

Píše se rok 50 před Kristem. Galie je obsazena Římskými vojsky, jen jedna vesnička stále odolává. Její obyvatelé jsou díky kouzelnému nápoji druida Panoramixe nepřemožitelní. Jediný, kdo nápoj nepotřebuje je Gal Obelix, který jako miminko spadl do kádě s nápojem a od té doby disponuje neuvěřitelnou silou. On, jeho pejsek Idefix a nerozlučný kamarád Asterix prožívají další dobrodružství. Ve vesnici žije mladý muž Lovestorix, který se zamiluje do řecké princezny Iriny. Jeho touha je tak velká, že se vypraví do Řecka, aby svou milou spatřil na vlastní oči a předal jí verše, jenž pro ni napsal. Jenže Řecko je pod nadvládou Říma a řecký král nutí Irinu, aby se stala ženou Césarova syna Bruta. Irina však tohoto podlého a zlého muže nechce ani vidět. Když Brutus přijede a snaží se jí dvořit, Irina ho odmítá a do jejich sporu se vloží i sličný Lovestorix. Brutus ho chce nechat zabít, ostatně jako každého nepohodlného člověka ve své blízkosti, jenže Irina je proti. Protože však nemůže odporovat samotnému Římu, vymyslí si podmínku. Ten, kdo vyhraje Olympijské hry, bude jejím mužem. Brutus zuří a stěžuje si i otci Césarovi. Jelikož však neustále usiluje o jeho život a také o trůn, César jej nemá moc rád a souhlasí s Irininou podmínkou. Lovestorix se vrací do vesnice, kde si stěžuje, že nemůže bojovat v soutěžích olympijských, protože není Říman. To mu však Asterix a Obelix vyvrátí se slibem, že pojedou bojovat s ním. (TV Nova)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (612)

NinadeL 

všechny recenze uživatele

Pravda, Astérix aux jeux olympiques adaptuje klasické stejnojmenné komiksové album z roku 1968 jen velmi volně, ale i tak stojí za podívání. Mezi animovanými filmy na tohle téma nedošlo, takže pro asterixovské filmy obecně je tenhle námět nový. Náhrada za Christiana Claviera sice není nic moc, ale konec konců tu máme Delona, Schumachera nebo Vanessu Hessler, takže o popkulturní odkazy není nouze. Problém může nastat pouze v tom případě, pokud naprosto nedáváte humor Benoîta Poelvoorda. S tím už se pak nedá nic dělat, protože jeho Brutus strhává veškerou pozornost na sebe. ()

Pepy 

všechny recenze uživatele

Takže, proč jen 2*? Režisér tohoto dílu Frédéric Forestier moc zkušeností s natáčením nemá to je vidět, protože na rozdíl od předchozím dílu, např Asterix a Obelix, který režíroval Claude Zidi je to úplně jiná špetka soli. A navíc v tomhle dílu nehraje známý Asterix (Christian Clavier) což mě překvapilo a zároveň zklamalo. Už to není takový Asterix, jaký bývával. ()

Reklama

Filmmaniak 

všechny recenze uživatele

Aneb jak Francouzi protáhli Asterixe, svůj národní poklad, žumpou. S původním komiksem má tato břečka společnou leda zápletku a některé postavy. Některé gagy jsou sice docela vtipné, ale Delonovo "Ave Já" není směšné ani napoprvé. Jednička dobrá, dvojka horší, ale zato vtipnější. Trojka je trapná a smutná. ()

Beastmaster4 

všechny recenze uživatele

Pokud se někdo snažil na tomhle pokračování vytřískat peníze s ohledem na celkem úspěšné předchozí díly, tak bych aspoň pochopil důvod natočení. Jinak vůbec nechápu, jak mohla tahle galsko-římská komedie spadnout tak hluboko. Závěrečné závody koňského spřežení, pojaté ve stylu F1 a ještě s nesympatickým Michaelem Schumacherem, to už byla síla na jakoukoliv ptákovinu. Jednu hvězdu dávám snad jen za sympatie k Gérardu Depardieu. ()

viperblade 

všechny recenze uživatele

Podle střelené pohádky (nebo chcete-li komiksu) vznikne střelený film a všichni se zde můžou přetrhnout, aby to zkritizovali. Jistě, Asterix má své slabé stránky (hlavně Cornillaca, i když i na toho jsem si v průběhu zvykl) ale přesto to nenudí, dokáže to zabavit, takže vám ani nepřijde, že film má skoro 2 hodiny. Potěší účast Schumachera a Sklenaříkové. A bezkonkurenčně nejlepší hláška filmu "Ave já!" by Alain Delon. A jak mi řekl jeden můj známý, který toho času na tom byl v kině: "Je to cypovina, ale já takové blbosti mám rád." ()

Galerie (64)

Zajímavosti (32)

  • Když Julius Caesar (Alain Delon) ve své úvodní scéně promlouvá sám k sobě, říká mimo jiné: „Caesar všeho dosáhl a dobyl. Je to gepard i samuraj. Nikomu nic nedluží. Ani Roccovi a jeho bratrům, ani Sicilskému klanu.“ Odkazuje tím na filmy Rocco a jeho bratři (1960), Gepard (1963), Samuraj (1967) a Sicilský klan (1969), ve kterých Delon hrál. (lapaccasu)
  • Když Brutus (Benoît Poelvoorde) na začátku filmu přijede do Olympie, srazí ho orel z koně na zem. Když vstane, má půlku tváře a brnění od písku. Když však předstoupí před řeckou princeznu, není po písku ani stopy. (Pepy)
  • S námětem třetího dílu producenti přišli už v roce 2003 a za předlohu si vybrali comics "Asterix v Hispánii". Jenže duchovní otec Asterixe Albert Uderzo všechny zaskočil, když odmítl dát svůj souhlas ke vzniku dalšího hraného filmu. Odůvodnil to tím, že předcházející Mise Kleopatra měla na jeho vkus až moc ujetý humor a příliš se odchylovala od původního comicsu. (Siriuss)

Související novinky

Rudý Baron, Geronimo a Zlatý Míč

Rudý Baron, Geronimo a Zlatý Míč

28.05.2006

Tomu se říká zajímavá sešlost, pravda? No a to ještě vůbec není všecko (ale o tom později). Když se řekne francouzský animovaný film, napadne vás pravděpodobně nejdřív Tintinova dobrodružství, Byl… (více)

Reklama

Reklama