Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Je předvečer prvního máje. Na návsi malé vesničky leží veliký stožár ověnčený zeleným kruhem s barevnými pentlemi, který se jako každý rok slavnostně zvedá na počest příchodu jara. Místní chlapi tady na to už mají svůj systém – pár piv, bagr a traktor – za chvíli májka stojí a jde se slavit. Jenže letos nenadále přijel Týno, herec z Prahy (I. Trojan). Místní rodák, ale dnes už spíš místní odrodilec. Už jako kluk trochu nezapadl, byl jiný, a tak mu to kluci dávali znát. Odjel za štěstím do města a stal se známým hercem televizních seriálů. A teď se přijel podívat a zdá se, že ví nejlíp, jak postavit májku. Prý pěkně postaru, ručně, aby tradice neutrpěla. A tak se vesničtí nechali v hospodě při pivu vyhecovat. Ráno s těžkou hlavou se už nadšení pro tradice nezdá být tak veliké, ale je třeba sázku vyhrát… (Česká televize)

(více)

Recenze (104)

Aluska88 

všechny recenze uživatele

Skvěle vybrané herecké obsazení (Dulava, Bareš, aj.) v čele s Trojanem, výborně k sobě padnoucí, excelentně hrající a správně vesnicky vypadající. Taktéž mě překvapila Marie Doležalová, kterou jsem od dob Pusinek, s ofinkou, brýlemi a pár kily navíc, vůbec nepoznala. Snad jsem jen podle hlasu a rysů obličeje tušila, že ji odněkud znám. Atmosféra venkova je velmi přesvědčivá, stejně tak i vtipné dialogy a celý scénář. Nápaditá hudba proplouvajíc celým filmem, mu dodává ten správně jarní, venkovský nádech. ()

rostlinka 

všechny recenze uživatele

Tradice, předsudky, egoismus, závist... aneb když se zběhlý rodák (a ještě ke všemu slavný) vrátí do rodné vsi... Co to s sebou přinese za problémy a hádky. Příjemný příběh z jedné české vesnice. Marie Doležalová svou roli zvládla naprosto suprově :). A polonahý Tomáš Klus... mmmmm :P :)). Kvalitní scénář a pohodová hudba. ()

Reklama

S.Quentin QUALE 

všechny recenze uživatele

Jasně, bylo to ve čtvrtek večer na ČT1, ale v době, kdy se nehraje žádný kloudný sport, jsme u toho s chlapama v hospodě neskutečně chcípali. Je to variace na mluvící hlavy, navíc venkovany urážející(opěvující) reklama na chlast. Víte, kdyby chlast byl taková nuda jak v tom filmu, tak tolik lidí nechlastá. Jedna hvězda za naši odvahu, že jsme to chrabře nevypli a dokoukali to. BTW. dvoutísícej komentář mi nevyšel moc pěkně... :D 25% ()

Slartibarkfast 

všechny recenze uživatele

Už v úvodu bych chtěl opravit slova z textu oficiálního distributora. Rozhodně nejde o "příjemnou jarní komedii o vesnici a městských zvycích". Je to spíš psychologické drama o šikaně, závisti a buranství v pravém slova smyslu. Že ani na vesnici, kdy to k sobě mají všichni dál, ale přece tak nějak blíž, to nemusí být vždy růžové a i zde se najdou případy, kdy jeden dělá druhému ze života peklo, možná ještě víc, než ve velkém městě, kde jeden na druhého spíše zvysoka sere. Komedie je to proto jen místy a pouze hořko sladká, na kterou máme my Češi, zarytí cynici, zřejmě patent, jelikož snad posledních dvacet let netočíme nic jiného. Asi jsme to ostatní zapomněli, nebo se příliš soustředili na lízání ran po komunistech. Bohužel je scénář celkem děravý a to "hořko" a "sladko" vlastně vyplňuje celý film bez toho, abychom se něco kloudného nebo nového dozvěděli. Cikánský synek, kterého ztvárňuje Trojan (ten snad hraje už úplně všude), po letech přijede na návsí, aby očíhnul, jak dopadli všichni ti, co ho z jeho rodné vísky vyhnali. A jak se přesvědčí, staré rány se nikdy nezahojí. Ve zkratce celý film. Příjemnou hořko sladkou jarní zábavu přeji. 50% ()

topi 

všechny recenze uživatele

Televizní film podle scénaře Marka Epsteina vypráví o herci, který se vrací po více než dvaceti letech podívat do vesnice, ze které kdysi utekl do Prahy. Staré rány zůstaly nezaceleny a místní burani ho v lásce nemají a nemůžou mu odpustit, že dokázal něco více než oni. Moc dobrá je hudba Michala Němce, která mě občas připomínala seskupení Clarinet Factory. ()

Galerie (28)

Zajímavosti (4)

  • Film se natáčel v obci Sebečice. (R.Drson)
  • Slovo „šejdr“ znamená, že je něco křivé či rozdílné od toho, jak to má být „správně“. „Šejdr“ je i pracovní směna v městské dopravě rozdělená podle dopravní špičky, tzv. dělená služba, ale také přihrávka ve sportu poslána s falší. Původ slova není jasný a češtináři se neshodnou. (sator)
  • Týno (Ivan Trojan) přijíždí vozem Fiat Barchetta, jedná se o roadster vyráběný italskou firmou Fiat od roku 1995 do roku 2005. (sator)

Reklama

Reklama