Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Klasické sci-fi natočeno podle novely E. R. Burroughse. Americký voják John Carter je nevysvětlitelně přenesen na Mars přímo do války mezi dvěma vetřeleckými rasami. John zjišťuje, že má na Marsu velkou sílu, kvůli své nižší gravitaci. Díky těmto vlastnostem a svým válečnickým schopnostem se rázem stává respektovaným obyvatelem planety, který může nastolit mír. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (36)

kaylin 

všechny recenze uživatele

Když jsem zjistil, že tohle je vlastně příběh Johna Cartera, skoro se mi chtělo zaplakat. Nejhorší pak samozřejmě byly ty momenty, kde se několik minut jenom mluví a mluví a nic se neděje. Ale abych jen nekydal hnůj, tak masky jsou tady celkem povedené a vypadají dobře. A to je opravdu všechno, co vypadá dobře. ()

Tom_Lachtan 

všechny recenze uživatele

Klasická kokotonážní zhovadilost, kde každý působí jako pičus po nepovedené lobotomii, jenže nejhorší na tom je, že kdyby asylum chtělo, mohlo by natočit slušný film, klidně i pod jinou hlavičkou, ale mohlo. Navíc je neskonalá prasárna takhle upravovat výtečnou scifi knížku a osobu, co některé dementní změny vymyslela bych nechal mučit horkým voskem nalévaným do všech tělních otvorů. Navíc je mi záhadou, jak to, že se tyhle filmy tak snadno dostávají na cz videotrh, škoda, že Sy Fy (hádám, že tohle byla jejich zakázka) už asi nikdy nehodlá natáčet kvalitní adaptace, jako byla třebas Duna. ()

Reklama

SeanLSD 

všechny recenze uživatele

Prekvapivo vôbec prvá adaptácia Johna Cartera, pána Marsu do filmovej podoby, ktorá predbehla tú veľkorozpočtovú od Disneyho o celé 2 roky. ___ Aktualizácia prológu z Divokého Západu tesne po skončení americkej občianskej vojny do súčasného divokého Afganistanu je fajn, horšie je to s vysvetlením transportu pomocou teleportácie 16 megabytovým USB na Mars 216 kdesi v blízkej galaxií - čo má znieť asi vedecky hodnovernejšie než ten tradičný Burroughsov bezproblémový spôsob upadnutia do bezvedomia v arizonskej jaskyni a prebudenie na dne vyschnutého oceánu nášho planetárneho suseda. ___ Veľkoleposť a nepretržitá akcia, ktorou sa pred sto rokmi preslávila literárna predloha, samozrejme nejdú veľmi dohromady s produkčným štúdiom Asylum, ale nutno povedať, že hoci udalosti a vzťahy sú oproti knihe značne zjednodušené, na rozdiel od nej aspoň dávajú nejaký zmysel a neprotirečia si. S výberom hlavného, siláckeho predstaviteľa som nemal problém, na rozdiel od katastrofálne zvädnutej Traci Lords ako najkrajšej ženy planéty - hoci nutno povedať, že to platí, keďže žiadna iná sa tam neobjavila. ___ Celkove je to pre mňa (za ten peniaz a s výnimkou neznesiteľného záverečného súboja) relatívne schopná adaptácia klasického, hoci nesmierne stupídneho románu, určite záživnejšia než predloha - a človek pri nej nezabije toľko času... ()

noriaki odpad!

všechny recenze uživatele

Knížky o Johnu Carterovi patří k tomu nejlepšímu sci-fi pulpu který jsem kdy četl a na tenhle snímek jsem se hodně těšil. Výsledkem je dokonale zmrvená adaptace série. Kamera je amatérská, režie otřesná, děj je stupidní a herci jsou všechno tohle dohromady. Dejah Torris, v knize úchvatně krásná princezna z Marsu, vypadá ve filmu jako vysloužilá pornohvězda. Když o tom tak přemýšlím, celý tento "film" nese znaky nepodařeného porna, pouze s vystřiženými sexuálními scénami. Pro mě je to velké zklamání. ()

NinadeL 

všechny recenze uživatele

Pokud víme, že se jedná o produkci Asylum a hlavní roli Dejah Thoris má Traci Lords, tak víme, do čeho jdeme. První áčkové zpracování Princezny z Marsu přišlo až o tři roky později pod názvem John Carter: Mezi dvěma světy, takže není o čem. K seznámení se světem stoleté ságy E. R. Burroughse poslouží i Asylum vcelku dobře. A kdo zná i komiksy z ABC nebo Dynamite, ten má vyhráno. ()

Galerie (8)

Zajímavosti (1)

Reklama

Reklama