Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Intimní náhled na epochální finanční krizi na Wall street v roce 2008. S ministrem financí Henrym Paulsonem v centru dění, kamera nahlédne i za zavřené dveře a vyzvihne symbiózu mezi Wall Street a Washingtonem…  Na začátku 21. století byla Wall Street v rozpuku a oslavovala rekordně vysoké bonusy, mnohamilionové platy a rostoucí trh s nemovitostmi. Jenže v roce 2008 se najednou všechno zhroutilo. Na podzim zažil americký finanční systém po letech deregulace volný pád, spolu se všemi více či méně výhodnými hypotékami. Přese všechny varovné signály nikdo nevěřil, že by finanční instituce mohly být v ohrožení. Trh se propadal hlouběji a hlouběji a začalo být jasné, že banky jsou příliš velké na to, aby vyhlásily bankrot. Hrozba však přišla z jiné strany a globální katastrofa byla na dosah, v měřítku, které se nikdo neodvážil ani předpokládat.
HBO představuje fascinující pohled do zákulisí nedávné finanční krize, jež málem vedla k pádu amerického národního bankovnictví a s ním i celé ekonomiky. Snímek Velká krize nabízí intimní pohled na finanční krizi Wall Street v roce 2008 a zkoumá vnitřní svatyně mocných mužů a žen, kteří rozhodli o osudu světové ekonomiky během pouhých několika týdnů. Film se soustředí na ministra financí Henryho “Hanka” Paulsona (William Hurt), při spolupráci s předsedou Federálního rezervního systému Benem Bernankem (Paul Giamatti) a prezidentem Newyorské federální rezervní banky Timothym Geithnerem (Billy Crudup), společně se členy kongresu a nejvlivnějšími (a nejpřeplacenějšími) generálními řediteli světa – ti všichni se snažili vzkřísit americkou ekonomiku a zachránit ji před kolapsem.
Film obratně nastiňuje ekonomické nápady i ne vždy harmonické charaktery finančních titánů. Velká krize je aktuální připomínkou toho, že bitva o ekonomické zdraví a stabilitu není ani zdaleka u konce. (HBO Europe)

(více)

Recenze (43)

farmnf 

všechny recenze uživatele

Strašná zhůvěřilost, kterou jsem si opatřil pouze kvůli Woodsovi. Moc minut jsem to nevydržel, ve financích se orientuji ale jsem evropan, tedy na potvoru Čech. Film na mě působil dojmem: To jsou lži, co k nám po netu pouští Němci a Britové, my to nezavinili, naopak jsme se starali o živou světovou ekonomiku. Hovno vy čuráci ze západu. Jste tak nenažraní, že jste posrali, co jste mohli. Proto jsem to moc minut nevydržel, mě osobně ta jejich hra stála 187 000. A s komentářem verbala naprosto souhlasím, i tak to může být. ()

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Plno kapitalistických rečí, ktorým nerozumeli ani samotní herci. Len odverklikovali svoje repliky a boli radi, že za to môžu aspoň oni uhradiť svoju drahú hypotéku. Film je fikciou, no odhaľuje aspoň trochu pravdy? Čert vie, ale jeden recenzent to možno vystihol: Je to ako natočiť film o Hitlerovi a vykresliť ho, ako keby mu na Židoch záležalo. ()

Reklama

Ant 

všechny recenze uživatele

Podobná záležitost jako další film od HBO - Recount. I tady člověk zná hlavní protagonisty a ví, jak to nakonec dopadne. Přesto si celý film udržuje slušnou dávku napětí, protože po téměř třech letech si jen ztěží pamatuju, která banka padla. Narozdíl od dokumentu Inside Job se film snaží být poměrně objektivní. Vláda je tu ta, která všechno umožnila. Banky této příležitosti využily a hloupost lidí jim poskytla prostředky. Většina postav navíc byla tak sympatická, že jsem se přistihla, jak jim fandím. Především William Hurt jako ministr Paulson tady získává na lidskosti, zatímco ve zmíněném Inside Job byl zobrazený jako vypočítavý milionář. Dá se říct, že má pro mě tenhle film větší výpovědní hodnotu než zmíněný oscarový dokument. ()

verbal odpad!

všechny recenze uživatele

Jakmile začne jedna z největších světových lichev se stopadesátiletou tradicí třít bídu s nouzí, protože pár černoškých a latino "pracujících" už nemá takovou skvělou bonitu jako loni, kdy byli na pracáku a jako melouch prodávali drogy, nastává znovu celosvětový čas začít si vybíjet zlaté zuby, měnit je za chleba a pomáhat tak v začátcích nově vznikajícím, budoucím investičním bankéřům. Ale ty socky si určitě zasloužily mít vlastní dům, stejně jako právo nosit zbraň, se kterou mohou sveřepě bránit své prostornější varny cracku. A tak Kohn začíná troubit na poplach! Naštěstí ale máme pod palcem i největší PR oddělení světa, takže stačí brnknout Goldwynovi s Meierem, kteří všem těm pologramotům rychle vysvětlí, že my děláme jen poctivý a bezelstný business a za všechno může ta fuj, fuj macešská vláda, protože nás nechtěla zachránit! Ale co, něco málo jsme si za žní ušetřili, tryskáče nám zůstanou, tak proč nezačít investovat do filmu!! Demagogie v praxi. ()

blitzer 

všechny recenze uživatele

"Joe Gregory has been with me for 30 years. And you want me to kick him to the curb because we have a bad quarter?" (Dick Fuld, CEO Lehman Brothers pár dní před pádem "jeho" banky). Too Big to Fail nabízí pohled na to, jak asi vypadala zákulisní jednání ohledně pádu Lehman Brothers a následná vyjednávání ohledně TARPu, který měl zajistit záchranu dalších bank, které byly příliš velké na to, aby padly. Líbilo se mi, že se tvůrci víceméně vyhnuli zlozvyku někoho apriori očerňovat a snažili se podat věrohodný obraz těch několika horkých podzimních dnů roku 2008. Film měl spád (obzvláště první část ohledně Lehmanů), takže se člověk, pokud jen trochu věděl o čem je řeč, nemohl nudit. Nakonec musím vyzdvihnout casting, protože těch pár tváří, které jsem znal, bylo skutečně dost podobných svým předlohám, zejména tedy Paul Giamatti jako Helicopter Ben byl perfektní. ()

Galerie (36)

Reklama

Reklama

Časové pásmo bylo změněno