Reklama

Reklama

Hop - a je tu lidoop

  • angličtina Monkey's Playtime
Československo, 1977, 87 min

Obsahy(1)

Rybář Fuksa vyloví z řeky láhev a prodá ji vedoucímu hostince Mertovi, který vzápětí zjistí, že její obsah je poněkud neobvyklý. Je totiž příbytkem džina, který chce svého majitele učinit šťastným a jediným slůvkem dokáže splnit každé přání. Merta toho samozřejmě využije k hromadění majetku. Stejně si počíná další vlastník, chamtivý řezník Tureček. Ten se navíc rozhodne každého, kdo se mu jen trochu nelíbí, proměnit v šimpanze. Zázrakem nabyté bohatství poznamená také Turečkovu dceru Blanku, což se vůbec nelíbí sympatickému Ondrovi, o kterého dívka stojí víc než o svého nápadníka Viktora, syna odklizeného Merty. Její otec má ovšem s Ondrou jiné plány. Chce se mu pomstít za to, že se od něj nenechal okrást, a nastraží mu léčku. Ve zmatku, který tím vyvolá, se však rozbije džinova láhev a on se přestěhuje do jiné. Shodou okolností do té, kterou si domů odnese Ondra. Nechá se džinem proměnit ve štěně a odnést Blance. Může tak být stále s ní, aniž by o tom dívka věděla. Ta se již začíná probouzet z opojení bohatstvím a hledá jiné hodnoty. Zdá se, že džinovo přání učinit svého pána šťastným se konečně naplní. (TV Nova)

(více)

Recenze (130)

Lish84 

všechny recenze uživatele

Scénář Miloše Macourka sice není vyloženě špatný, ale je vidět, že je to jen takový zbytek z jeho tvůrčí dílny a to lepší si nechával pro Václava Vorlíčka. To, co mám na Macourkových scénářích rád (bláznivě popletený, ale přehledný gradující děj), z toho v Lidoopovi zbyly jen náznaky. Režiséru Milanu Muchnovi se moc nedaří zkombinovat reálné a fantastické prvky, oceňuji snad jedině českokrumlovské exteriéry. Z hereckých výkonů pobaví Josef Kemr a Josef Vinklář. ()

Radek99 

všechny recenze uživatele

Na tomhle filmu je nejlepší ten název: Hop - a je tu lidoop. Ve filmu samém poetiky a kreativity valem ubývá...ač je jedním z jeho duchovních otců sám král české veseloherní kreativity Miloš Macourek. Přesto je to ve výsledku taková ta typická normalizační nicnekritizující vyšumělá satira...smutné dědictví československého normalizovaného filmu. Zajímavý je tenhle dětský film snad jen z ryze subjektivního pohledu, neboť se celý točil v Českém Krumlově a blízkém okolí (Dívčí Kámen kupříkladu) a třeba do školy se tu chodí do budovy, kde je škola skutečně dodnes a ve které jsem dokonce sám i učil. :-) ()

Reklama

Inozuka 

všechny recenze uživatele

Vzhledem k době vzniku je to samozřejmě odpornost prvního řádu, těžící z premisy, že my komunisté to s vámi myslíme dobře, ale když vy jste tak zkažení! Navíc hlavní ženská představa je opravdu neskutečná kráva. Film je ale zábavný především nechtěným humorem ... image většiny hlavních hrdinů je prostě zabijácká a záběry z diskotéky a domácí párty nemůžou nechat nikoho chladným. A parádní herectví pánů Kemra, Vinkláře, Somra a Větrovce stojí rovněž za shlédnutí, stejně jako záběry oprýskaného Českého Krumlova a zarostlého Dívčího kamene. Nakonec tedy slabé dvě ... ()

MarekT 

všechny recenze uživatele

Co bych se divil - po výborném námětu ve Špenátu (který ovšem řadím v hirearchii komedií do průměru) si Miloš Macourek vybral slabší chvilku, kterou převedl na plátno ekvivalent Víta Olmera, jak ho známe po revoluci. Stejnou paralelu lze nalézt i u titulní písně - zatímco v prvním případě se jedná o hit, v druhém si dejte před stejné slovo písmenko "s". ()

Paity 

všechny recenze uživatele

Snad adaptace na dřina z láhve, jak ho známe z amerických nebo francouzských filmů. A vzhledem k tomu, že my nemáme peníze na filmy jako ve zmíněných zemích, musíme si vystačit z komedií či parodií na dané téma. Parodovat ale tenhle žánr, nebo postavu, jak chcete je ale nesmysl a Hop .... lidoop to dokazuje. ()

Galerie (10)

Zajímavosti (15)

  • Automobilu Fiat 1200 Cabrio, který se ve filmu objevuje, prasklo při natáčení jedné scény přední sklo. Filmaři škodu plně uhradili. Tento kousek pak později vlastnil i např. podnikalel František Mrázek a dnes je v rukou soukromého sběratele. (Kaleidoskop)
  • František Ringo Čech, který si ve filmu zahrál přehlédnutelnou roli diskžokeje, napsal i texty k písním, které ve filmu zazní. (sator)

Reklama

Reklama