Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Činorodý šéf údržbářů zemědělských strojů Vavřinec má neustále vše pod kontrolou. Umí zaměstnat všechny kolem sebe, velmi rád se plete i do záležitostí ostatních členů svojí početné rodiny. A především vkládá velké naděje do perspektivní dcery Štěpánky. Touží z ní mít vysokoškolačku. Jenže všechno se zkomplikuje, když se dívka zamiluje do Tomáše ze sousední vesnice. K posledním Vavřincovým výstřelkům patří i příprava svatby, o které netuší, že už není potřeba. (TV Nova)

(více)

Recenze (74)

Vesecký 

všechny recenze uživatele

Překvapivě nízké hodnocení velmi dobré české komedie. Komedie z dob, kdy ještě česká vesnice byla skutečně tou jednou rodinou, kde si nehrál každý na svém písečku, ale naopak byl součástí vesnického kolektivu. Takto skutečně naše vesnice tenkrát žily. A také mezi námi žili takoví tchánové, které jen s mírnou nadsázkou zobrazil Jaroslav Dietl a se svým typickým herectví předvedl Josef Bláha. Uzurpátoři a velitelé našich rodin, které byla nutno poslouchat. A přitom lidé, kteří ve skutečnosti měli otevřené srdce a vše dělali pro dobro rodin, i když někdy dost nešťastně. ()

herr_carter 

všechny recenze uživatele

To je tak, když zapnete v neděli po obědě náhodně televizi v domnění, že si hodíte nohy nahoru a necháte svoje myšlenky mizet u pořadu typu Rady ptáka votvíráka, nebo receptář prima nápadů s Přemetem od Podlahy. A on je tam film Tchán z konce sedmdesátých let. Skvadra herců klasická a úměrná té době, hodnocení 54 procent dává tušit , že by mělo jít o těžký průstřel průměrem...taky úměrný době, kdy sice vzniklo hodně filmů , ale taky jich hodně zapadlo. Takhle mile jak Tchán mě už dlouho nic nerozesmálo. Skvělý Bláha v rouše Hitleří co se za každou cenu snaží lajnovat všechno všem podle sebe a jediný, kdo mu pravidelně vzdoruje je dědek Brodský, který ho stírá od rána do večera, to všechno za zdatné podpory známějších herců a hereček, hodně povedený film.............moje hodnocení = 8 z 10. ()

Reklama

argenson 

všechny recenze uživatele

Dost průměrná záležitost. Nemůžu si pomoct, ale pro mě Josef Bláha není hercem hlavních rolí a tahle uječená normalizační komedie, kde se mísí socialistické soutěžení s generačními problémy, se příliš nepovedla. Přesto mě ale bavil svérázný děda Vlastimila Brodského, v jehož podání i laciné repliky mají neopakovatelné kouzlo ("Co tady máváš těma ploutvema? Sis něčeho cvaknul nebo co?"). Škoda je scény s ženichem schovaným pod gaučem, tam byl krásný náběh na nadprůměrně vtipnou zápletku, záměrem scénáře ale zjevně nebylo moc bavit, jako spíše moralizovat. ()

Slartibarkfast 

všechny recenze uživatele

Taková jednoduchá česká komedie o rodinných vztazích na vesnici a JZD. Je z toho malinko cítit politická agitka tehdejší doby, ale to je u takových filmů téměř běžné, a když to člověk přehlédne, nejednou se dosti zasměje. Zvláště rozmluvy Josefa Bláhy a Vlastimila Brodského jsou dokonalé. Oddychovka. 60% ()

Pink.Panther 

všechny recenze uživatele

Pepa Bláha je ve vedlejších rolích excelentní, v hlavní roli už pouze velmi dobrý. Svokor jako průměr té doby, byl už v propadlišti dějin, odkud se začal poslední dobou stále častěji vynořovat. A vlastně proč ne. Scénář by si sice vystačil s formátem televizní inscenace, která ostatně Dietlovi seděla nejlépe, ale je to profesionálně zmáknuté a hereckou kvalitou to hravě překová všechny tuzemské současné výplody umění. Někdy nezáleží na tom co kdo řekne, ale kdo to řekne. A nezapomeňme ani na tradičně výbornou Štaidlovu hudbu. Produkce: FSB ()

Galerie (22)

Zajímavosti (15)

  • Dagmar Havlová (Štěpánka) odchádza zo železničnej stanice na štúdia do Prahy súpravou M 262.0, červenou lokálkou motorovým vozňom ktorý vznikol po druhej svetovej vojne ako prvé veľké, štvornápravové vozidlo. (Raccoon.city)
  • Kľúčovú úlohu mal statok čp. 2 - v komédii rodové sídlo Vavřinců, v skutočnosti majetok rodiny Reitingerů, ktorí spomínajú: "Sedeli sme v nedeľu pri obede, keď prišli dvaja páni v nezvyčajne veľkých autách. Hovorili, že sú z Barrandova, a či si to môžu u nás vyfotiť. Potom prišla ponuka, že si vybrali práve náš dom." Štáb, ktorý strávil u rodiny asi mesiac, žiadne vonkajšie úpravy statku nepožadoval. Interiéry sú točené v ateliéroch. "Na našej žumpe si urobili studňu. Na nej postavili falošnú pumpu. Pri tej pumpe bola priviazaná koza, ktorú im požičal pán z obce, kde sa natáčalo, spomínajú si, že deti kozu kŕmili a zrejme to prehnali, pretože zviera potom nechcelo filmárom konzumovať kvety pri natáčaní." (Raccoon.city)

Reklama

Reklama